Přejít na obsah

Hlučnost motoru.


roman22

Doporučené příspěvky

Mám najeto cca 1.700 km a překvapuje mě větší hlučnost motoru při rychlostech kolem  80 km a víc, v podstatě i větší aerodynamický hluk. S TSI zatím nemám žádně zkušenosti, ale čekal jsem, že motor bude tišší a taky celkově lepší odhlučnění kabiny. Má někdo podobné zkušenosti? Lze čekat, že motor po zajetí "ztichne"?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Môžem len potvrdiť, že mám podobný dojem. Zatiaľ po testovacej jazde. Nemyslím si, že zabehnutím sa to výrazne zlepší.
Skôr ide o to, s čím porovnávaš, resp. na čo si zvyknutý. Aj moje 14r. auto je žial tichšie než fabia s tsi. No treba zrovávať porovnateľné. Oproti fabii s htp je však hrobové ticho :)
Mne skôr vadil hluk motora pri akcelerácii.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ja som mal fabiu 1.2 htp 40 kW,takze trojvalec reval a triasol sa ako byk ked siel do otacok a vykon sa nedostavil:)Po meste staci ale aj mierny kopec to auto zabijalo, aj s jednym clenom posadky.

 

TSI  je tiez dost pocut  ale nie je to az take hrozne.Pri akceleracii mozem potvrdit ho pocut viac, /oproti HTP tissie ale oproti atmosfere 1.4 co mame v renaulte hlucnejsi/JA to beriem tak, ze teraz, ked motor pocujem, tak sa veziem, vtedy som ho pocul, ale neviezol som sa :D: /v porovnani s  htp/

 

Niekedy je viac hluku od podvozku a pneu, ale to zavisi aj od povrchu cesty a ked zapnes radio ,tak mas  hluku dost: :)

Takze asi tak,

Editováno: , autor: ramrod
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Môžem len potvrdiť, že mám podobný dojem. Zatiaľ po testovacej jazde. Nemyslím si, že zabehnutím sa to výrazne zlepší.

Skôr ide o to, s čím porovnávaš, resp. na čo si zvyknutý. Aj moje 14r. auto je žial tichšie než fabia s tsi. No treba zrovávať porovnateľné. Oproti fabii s htp je však hrobové ticho :)

Mne skôr vadil hluk motora pri akcelerácii.

Porovnávám třeba se svou služební OII., kte se mi motor 1.9 TDI, který už má nahrkáno přes 160.000 km zdá v těchto rychlostech tišší...při volnoběhu je to samožrejmě traktor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Prosím pěkně turbo nespíná - nemá tam žádný vypínač, který by ho najednou zapnul (prozatím). Turbodmychadlo se točí od okamžiku, kdy je motor v chodu. A jak víš, že hlučí zrovna turbo? Zvuk motoru se přece mění sám o sobě při změně otáček - v tomto případě při jejich zvyšování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
  • o 7 měsíců později...

Ahojte prosim vas o pomoc dal som do AS autorizovany servis skratka, mam fabiu 3 1,2 tsi motor 66kw a problem je ten pri zvysenych otackach cca 900 ot/min je pocut take rachotenie alebo chrastenie az klepkanie mam aj nahravku,robi to aj ked idem v kolone a kolesa sa pohybuju.Poradte mi zo servisu mi dali stanovisko,ze to je konstrukcny jav a nie je to na zavadu.Ten motor mi to predtym nerobil..zvysene a potom znizenie otacok je to tam pocut na videu az take chrchlanie.Dakujem Indyjones8379

 

 

Editováno: , autor: indyjones8379
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Zdravim indyjones8379,

vlastnim 81KW - CJZD. Motor nam chrasti rovnako, je to presne ten isty zvuk, akoby v pozadi nieco chrumalo.... Reklamovane v  Skode. Vyjadrenie: vsetko je OK a  zvuky nemaju vplyv na funkcnost motora. Najazdili sme od vtedy cca 40tis km zvuky pretrvavaju ale teraz sa do toho pridalo klepanie akoby od vysokotlakoveho cerpadla na vacke, je to taky ostry kovovy zvuk. Klepe to ako stary motor s 300000km. Skusim zajtra pripojit nahravku.  Znova to budem reklamovat .  Som si myslel, ze ked daju namiesto  retaze  co vyzerala ako z bicykla remen, ze sa to uz nebude sr..t ale opak je pravdou. :-(  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Připojuji se k diskuzi o hlučnosti Fabie III.

Mám Roomster r. 2014 TSI 63 kW a Fabii r. 2017 TSI 66 kW. Zatímco v Roomsteru je motor tichý a jeho zvukový projev je nevtíravý a kultivovaný (při větších rychlostech je víc slyšet proudící vzduch a šum pneumatik). S Roomstrem naprostá spokojenost!  Fabia je naproti tomu naprostý propadák. Zvuk jak špatný vysavač. Motor hučí jak .... a k tomu je při pomalejší jízdě slyšet jakési bzučení - turbo? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,... mam 40 000 km , zvuk mam nejak podobny, V celku to klepe tiez ked sa clovek zapocuva, aj to cinka a ja neviem este co.... 
Kedze auto pouzivam casto, neriesim zatial mam predlzenu zaruku uvidim. Asi by som cakal ci to klakne alebo nie. Ved je to obmedzene rokmi a kilometrami. 
Zatial s nim jazdim tak primerane. Mimo mesto, dialnice a trochu mesto. 
Tak sa uvidi. Ak ta netlaci koniec reklamacie tiez by som to neriesil a uvidel co sa bude diat dalej :) .  
S autom som spokojny myslim si ze taha stale super.  Mozno by to chcelo castejsie vymenit olej ako je v intervali predpisane ale ... nevadi , keby mam v zivote riesit kazdu kravinu ktora sa mi nezda tak by som stale len nieco riesil :)

Taktiez ano aj bzucanie pocujem , neviem tiez co to je , pocut to niekedy tak nvm ci to je spojene s elektrikou alebo cim . ... zatial vsetko co som si cital som badal uz dlhsie.  Na 81kw ... rok 2016
Ak by vsak niekto mal niekto nejaky vysledok budem sledovat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zaujimavé... Pridam sa, aj ja mam tie iste zvuky z toho motoru CJZ.. 

Kazdopadne, par ludi pisalo ze im to robi, max som tu videl najazd okolo 40 tis. 

Takze z fora 100% z 100% ludom to robi... 

Vysledok, asi je to OK ? Alebo hladajte cloveka ktoremu to jeho fabia nerobi...

Porovnanie s roomstrom je ako porovnanie hrušiek a jablk, konstrukcia motora uplne ina...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 5 týdny později...

Taky bych uvítal ztišení motoru. Mám najeto hodně i s TSI oktávkou a Superbem a chápu, že těm se v tomto ohledu Fabia nemůže rovnat. Jezdil jsem nedávno ale i Yarisem a ten ukázal, že i u této třídy může být kvalitní odhlučnění. U Fabie je prostě problém, že je motor dost slyšet i při ustálené jízdě v nízkých otáčkách. 

 

Mají nějaké Fabie kryt motoru? Můj motorový prostor vypadá takto - lze si něčím originálním pomoct? 

 

20181127_132524s.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě stačí nedobrovolně pár dní jezdit s F2 2008 a hned ti to přijde tichý. 

Jedině vytahat koberce a oblepit vše protihlukovou fólií a to i pod palubovkou, jinak nevím. Z motorového prostoru asi nic kromě tlumení kapoty a spodního krytu, což moc nepomůže od hluku, moc vymyslet nepůjde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, není to žádná tragédie, mám to auto rád. :) Koberce lepit nehodlám. Ale ten projev yarisu mě překvapil, svým projevem působil jako dospělejší auto, takže by na tom měla škodovka zamakat. By mě zajímalo, jestli v tomto nastal aspoň nějaký posun u FL. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...