Jump to content

Stěrače,cvakání relé.


Recommended Posts

Zdravim Vas!

dnes sa mi zacal spod palubovky sa ozyvat zvuk cvakajuceho rele. Nastava to pri vypnuti stieracov, po zastaveni stieracov rele cvakne asi 8krat asi v 0,5s intervale. Ziadny iny problem som nespozoroval, cyklovac funguje.

Peter

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ahoj! Mám podobný problém se stěrači. Vlastním Octávii 1.6 r.v. 2001. Začalo to tím, že po vypnutí stěračů se začalo ozývat cvakání pod volantem. Nejdříve to cvakalo párkrát, ale teď klidně i 8krát. Od té doby, co to začalo cvakat, se zároveň zpomalil chod stěračů. No a aby toho nebylo málo, začalo to cvakat už i při zapnutí spínací skříňky. Zjistil jsem, že to cvaká jedna cívka cyklovače stěračů. Potřeboval bych vědět, jestli je závada přímo v tom cyklovači nebo někde jinde. Mate mě totiž to zpomalení chodu stěračů. Díky za rady!!! Jirka

Link to post
Share on other sites

Tak jsem šel po tom zatuhnutí přepákování stěračů. Celé jsem ho vyndal a opravdu jedna strana úplně nepohyblivá. Motorek se asi dost nadřel. Rozebral jsem to, vyčistil a promazal. Preventivně i druhou dobrou stranu. A opravdu to bylo ono!!! Už to funguje, jak má a nemusím shánět cyklovač stěračů. Opravdu strašně moc děkuji za výbornou radu!!!!!! Zdravím Vás. JIRKA.

Edited by meggie
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Zdary, já měl podobný problem. Stěrače stírali pomalu a trhaně. Bohužel už jsem táhla nerozhýbal. Musel jsem dát nové, kupoval jsem neorigo, ale už bych to neudělal . Je to asi rok co jsem je dával a teď ten samej problém. Táhla jsem vyndal a zjistil, že na jedné straně je prasklé těsnění a tím, že došlo k zatuhnutí jedné strany táhel. Rozhýbal jsem je a pořádně promazal. Každopádně mám jinej problém. Po namontování zpět se mi objevil novej problém a to: když zapnu stěrače ať na jednotlivé setření nebo na ciklovač, stěrače se nezastaví a musím až vypnout motor. Neví někdo co stím???

Link to post
Share on other sites
  • 5 years later...

Dobrý den.Včera po spuštění stěračů se spod volantu začalo ozývat cvakání v rytmu pohybu stěračů.Stěrače fungují správně,ale to cvakaní je hodně hlasité.Poraďte jak to cvakání odstranit.Děkuji.

Edited by mistarka
Link to post
Share on other sites
  • 5 years later...

Také se mi zničehonic ozvalo cvakání stěračů po jejich vypnutí, a také již při nastartování auta - to stěrače cukaly chvíli na místě v dolní poloze. V průběhu stírání nic necvakalo a stírání probíhalo normálně. Už jsem se chystala na demontáž stěračů kvůli zatuhlému mechanizmu, ale již při otevření kapoty jsem si všimla, že černý plast, co je pod stěrači a je spojen uprostřed skla je prostě vyskočený ze své drážky a brání stěrači na straně spolujezdce se normálně pohybovat. Takže v podstatě asi stěrače nemohly dokončit cyklus (do základní polohy), proto pořád relé cvakalo (i hned po nastartování). Po zacvaknutí plastu zpět do drážky byl problém vyřešen.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...