Přejít na obsah

Ojetina FI nebo II


-Janka-

Doporučené příspěvky

Ono vo všeobecnosti sú dosť podozrivé autá ktoré majú do 80tkm v AAA tie by som pozeral ako posledné a preveril si ich......inak by som popozeral po hocikde bazarároch.......pri tejto cene to budú FII 1.4ky aj z 200tkm......ale ak boli dobre servisované nieje sa čoho báť ja mám 208tkm a ide bez problémov spotreba max do 6l keď je klíma 6,5l

 

 

Z vlastnej skúsenosti ak nájdeš auto po operatívnom leasingu tak máš väčšiu istotu, že bolo servisované v autorizovanom servise tak by sa mala dohladať celá historia, aj keď často vyzerajú v horšom technickom stave opak je pravdou, väčšina má len kozmetické vady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ze svý zkušenosti můžu právě doporučit 1,4 TDI. Pokud je vše OK, vibrace nejsou nic strašnýho. Jen je hlučnější a má trochu nezvyklej zvuk. Na to si člověk ale zvykne a pak už to nepřijde.

Na dieslovou 1,4ku to jede slušně. Já ji mám rok a čtvrt  a najel jsem přes 35 tkm (celkově má 185 tkm) a motor šlape bez nejmenších problémů, pouze údržba. Spotřebu mám podle dotankování za těch 35 tkm těsně pod 5 litry.

Benzinová 1,4 mi nevyhovuje, aby to alespoň trochu jelo, musí se moc točit. Horší je, že dieslová fabia 2 v ceně 100 tkč bude mít najeto přes 300 tkm...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má těžší (tuším o zub) stálej převod = převodovej poměr v diferenciálu (rozvodovce), takže všecky kvalty jsou posunutý. Ale i tak bych "malotraktor" nebral - měl jsem tu pochybnou "čest" se s tím motorem svézt a jak se říká o HTP, že ryčí, tak tenhle trojhrnec je poslechově a hlavně vibračně vysloveně za trest - ne nadarmo se dieselům říká "chrocht" - v trojhrnkovým provedení to je chrocht na druhou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čtyřválec dehťák ještě snesu, ale ten trojhrnek je fakt hrůza děs, on sice tahá do úpadu a když si odmyslím ty jeho děsný vibrační a zvukový projevy, tak už nádherně od spoda, jenže ty zvuky, který při tom vydává a jak se přitom celý auto klepe jak drahej pes, to je něco zrůdně zvrhlýho. Vibrátory by měly bejt tak maximálně na baterky, ne na naftu - a pokud už jsou na naftu, tak leda tak na dusání hlíny ... http://stavebni-technika.stavba-stroje.cz/60/vibracni-pech-wacker-neuson-bs-60-2i.html

 

A to i ten z odkazu je NA BENZÍN ....!!!!!!!!!

Editováno: , autor: Ekkar_z_Bastlírny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mým favoritem byla benzinová 1,4 16V. Ale jen do doby než jsem se s ní svezl. Aby alespoň trochu jel musí se držet u krku. Takovej pohodovej předjížděcí manévr na pětku v 90 km/h po rovině je u tohoto motoru neproveditelnej, protože na přidání plynu v podstatě nereaguje. Je ti vlákno kde se to pěkně rozebírá.... Dva moji kámoši mají 1,4 TDI, tak jsem se s nimi svezl a hned jsem věděl co chci do fabie za motor. 1,9tka by byla samozřejmě lepší, ale ta je téměř nedostupná.

Navíc ty komentáře jako tu píše Ekkar jsem celkem vítal, protože lidem se pak do tohoto motoru nechce a prodejci nemají takovou potřebu dělat na těchto autech podvody.

Já osobně na 1,4 TDI nedám dopustit a to jsem před tím jezdil s fokusem 1,8 TDCI.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tento pekelný stroj ve výkonové variantě 51 kW jsem momentálně nucen používat v práci. Doporučil bych to jen svému nepříteli. Jediné plus je spotřeba, ale to je tak úplně všechno. Ten motor je totálně mrtvý, navíc šíleně hlučný v celém spektru otáček. Předjížděcí manévr v 90 km/h je na pětku neproveditelný, respektive se rovná sebevraždě. Tam, kde jsem dříve s jinými Fabiemi jezdil do kopečků v pohodě na pětku, tady musím řadit na čtyřku... Tož pravda, s 59 kW jsem nejel, takže nemohu soudit jeho výkonnost, ale hlučný to bude stejně. 1.4 16V je oproti tomu tichošlápek. Ale jak říkám, to si každý musí vyzkoušet osobně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím, možné to je. Ale kdysi jsem měl možnost chvíli jezdit se stejným motorem, jen v jiné Fabii a bylo to úplně stejné. Tehdy jsem z toho byl poněkud v šoku. Teď už je ten šok poněkud menší. Snadno zrychluje? Tady jde také o to, co si kdo pod tímto pojmem představuje. Já tedy rozhodně něco jiného. Ono taky těch srandovních papírových 51 kW a 155 Nm jaksi nic moc není. :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejhorší na tom všem je, že dnešní €urochujerská legislativa doslova podporuje a popohání výrobce k tomu, aby pro masovku = 95% svý produkce neboli VŠECKY auta, kterýma jezdí BĚŽNEJ OVČAN vyráběli s motorem, kterýmu musíte doslova stát na přaskách celou dobu, co chcete jet rychlostí vyšší než 50 po městě. O nějakým předjíždění si můžete nechat zdát, protože to je nebezpečná aktivita plodící havárie, hmotný škody a zranění - a všem těm €urochujům je naprosto jedno, že vy jako plátci všech těch jejich zkurvenejch daní MÁTE PRÁVO jet po silnici tak rychle, jak dovolujou předpisy - oni vám to jednoduše svým podpásovkovým zásahem přes ty výrobce ZNEMOŽNÍ. Protože rychle se pohybovat můžou jen vyvolení v kolonách a s doprovodem pod majákama - zbytek OVČANSTVA má právo akorát tak držet hubu a krok... A ještě to všecko někdo další dokurví tím, že když už jsou €urochujským nařízením zkriplovaný motory, tak k nim napasujou tak odstupňovaný převodovky, že jeden neví, co dřív - jestli řadit, nebo kroutit nad tou idiocií hlavou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám právě 51 kW v jedničkové Fabii Combi a nikdy jsem neměl problém do kopce zrychlit nebo s předjížděním. Jo vlastně v jednom případě problém je a to, když jedu s dalšími třemi pasažéry a plným kufrem, ale to zase nemám potřebu předjíždět, protože kvůli tomu, že budu někde o 5 minut dřív mi to za to nestojí. Ale beru Vaši kritiku, 100 lidí - 100 chutí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já bych taky doporučil benzín. Sice jsem nikdy s 1,4 16V 63 kw nejel ale určitě bude mít MNOHEM příjemnější projev a hlavně odhlučnění oproti traktůrku 1,4 TDI který znám od známe z F2 .. nevím zda má 59kw nebo 51 kw ale jedno je jasné. Je to traktor který vrčí, drnčí, hučí a nejede :) 130km/h a točí jestli si dobře pamatuju přes 3500 ot. To točila i má 1,4 44kw benzín a takový rachot nedělala.. Jediná jeho výhoda je spotřeba oproti benzínu.

 

1,6 TDI v F2 neseženeš za 100 000 .. leda tu 55kw verzi s najetýma 250 - 300 000km. Všechny mají filtr pevných částic protože plní EURO 5 a ten je už v těhle kilometrech nejméně jednou vypranej takže na pokraji své životnosti. A nový stojí 10 000 - 30 000..

 

Na tvé kilometry pokud oželíš vibrace a velký hluk + celkem malý výkon tak 1,4 TDI .. rozhodně nesežere trávu okolo cesty. Ale pozor na kusy s filtrem pevných částic (taky se měly nějaké dělat) ty neber!!!

 

Jinak osvědčenou 1,4 16V  + nižší pojistka, lepší odhlučnění i menší vibrace, menší pořizovací cena i provozní náklady

                                             -  je třeba jí při předjíždění točit ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom upřesním ty otáčky na pětku: při 90 km/h točí 2000 ot/min, při 130 km/h točí 3000 ot/min. Jinak co jsem měl možnost jezdit se 1,6 TDI 55 kW, tak ta jede dost vlažně - oproti 1,4 TDI je líná.

Taky má slabej volnoběh - při rozjezdu snadno chcípne. Ale je tišší a kultivovanější.

Editováno: , autor: Jarda-k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pawouk: v tom případě máš na motoru nějakej problém. Normálně při 90tce točí kolem 2000 ot/min a při přidání plynu snadno zrychluje.

já myslím, že Pawoukův problém s motorem je toto:

Škoda Octavia II FL 1.4 TSI 90 kW Ambiente Plus 2010 Červená Corrida

Netvrdím, že to je nějaký extra drakouš, ale každá fabka je proti tomu totální lenoch. Také už mi předjíždění s Fabií nepřipadá tak bezpečné, jako se mi zdálo, když jsem do ní přesedl z Feldy 1,3 MPI. Ano zrychluje to, ale stojí to za pendrek

Editováno: , autor: Wittmann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani bych neřekl, snažím se to porovnat s jinými Fabiemi. S tou mojí 1.4 TSI je to nesrovnatelné. A mimochodem, když s ní chci skutečně snadno zrychlovat při 90 km/h - typicky při nutnosti rychlého předjetí - tak tam vrazím trojku. Na vyšší RS to zas není až takový zázrak. Tak si vůbec nedokážu představit, jaké je to "snadné" zrychlení s tou 1.4 TDI na pětku... U mě je etalonem u FII 1.2 TSI. S tím tento diesel prohrává na celé čáře (kromě spotřeby a spolehlivosti). Ale když to někomu vyhovuje, proč ne. Ovšem tomu, kdo vybírá vůz, doporučuji vždy se s tím projet - aby pak nebyl nepříjemně překvapen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem kdysi sedl poprvé do 1,4 tdi tak jsem nevěřil očím ani uším.Vida vibrující volant při volnoběhu jsem si vzpomněl na tatru 148,po rozjezdu zase na zetor 33.Děs a hrůza.Spotřeba na mé najeté trase stejná jako u 2,0 tdi.Tenhle motor je od začátku slepá ulička,aspoň pro mě.Charakteristika,kdy motor "jede" více méně jen mezi 2000-3000 otáček je tragická,při mírném podtočení přichází obava o prosklení vozu.Shrnuto podtrženo,je to auto pro masochisty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no , bral bych benzin 1.4 63 kW, ale blbe se shani, nevim, jak kdo rika,ze je to lenoch, pravidelne jezdim dalnice a neni problem ho rozjet na 160km vcelku bez problemu, ja jsem s nim spokojenej, nevim, jestli jsem ho tak dobre zajel, nebo mam nejaky mimoradny kus, ale jede jako z praku.. je pravda, ze na 5tku v padesatce zrychluje vlazne, ale neni to proste turbo, ktere mam plnej vykon od 1800otacek.. zato spotreba je super, 7.5l LPG na 100km dalnice, mesto, klima... pohoda.. pri cene 13.80 za 1l LPG bezkonkurencni naklady.. a rekl bych, ze ze vsech motoru nejidealnejsi vyber pokud nekdo nejezdi vylozene sam a mesto, kde staci HTP 51kW

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

standadafr: zřejmě jsi sedl do auta který mělo KO silentloky v uložení motoru. Na svým autě nic takovýho nepozoruju.

 

JirkaBrno: popisuješ přesně charakteristiku tohoto motoru. Na dálnici si nevede špatně. Měl jsem tu čest s ním jet na otočku přes celou republiku. Při 140tce točí kolem 4000 ot/min je na vrcholu točivýho momentu a celkem reaguje na přidání plynu. Jak se ale sjede z dálnice, je to tragédie. V nižších otáčkách motor netahá a pořád ho vytáčet každýho nebaví. Mluvím o F 1 1,4 59 kW. Zlatá felda 1,6 Mpi 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S 59 kW verzí 1.4 16V jsem nikdy nejel, ale ta 63 kW se chová poněkud lépe, než ty popisuješ tu 59 kW. Samozřejmě nemůže nikdo čekat u této 16V atmosféry nějaké vystřelení vpřed z nízkých otáček. Podle mě je uživatelsky nejpřívětivější motor 1.2 TSI. Bohužel, jeho pověst a spolehlivost je na pováženou...

 

Dnes jsem s tím tříválcem TDI zkusil akceleraci z rychlosti 90 km/h (točí to těch 2000 ot, jak jsi psal) - mohl bych předjíždět jen za podmínky, že bych měl snad několik kilometrů volného prostoru, jinak ne. Motor nejvíce táhne v rozmezí zhruba 2000 - 3000 ot. (přesně jak píše standavfr), přičemž nejznatelnější "zátah" je někde kolem 2500 ot. na druhý a třetí převodový stupeň. Na čtyřku je to už bída, pětka je konečná stanice. To jsou mé postřehy z něj. Pokud si to dobře pamatuji, tak ta druhá Fabia II se stejným motorem, co jsem kdysi měl možnost projet, jela obdobně. Má to najeto skoro 55 tkm jen po městě. Že by špatně zajetý motor? A je to vůbec u dnešních motorů možné? Na motoru se nikdy nic neporouchalo (zatím). Do města dostačující, tedy kromě strašného zvuku a hlavně hluku od motoru. Spotřeba 5.6 l podle dotankování, PP ukazuje stejnou cifru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...