Přejít na obsah

Octavia 1,9 TDi 81 kW netáhne / ztráta výkonu


xaker

Doporučené příspěvky

Ja jsem taky amater ;)

Lopatky roztocit nejdou aspon rucne myslim ne, kdyz je turbo nasazeny na motoru.Jinak se turbo nachazi dole na leve strane ze zadu na motoru ,kdyz je svetlo jde videt..Prve bych si prohlidnul hadicky,staci jen mala dirka a uz to blbne.Proc rovnou nechavat opravovat turbo za tisice a nebude to ono,kdyz to muze byt jen hadickou za par stovek.Pak bych zkusil jestli se hejba ta tycinka od turba.

jinak takle vypada to turbo :

http://www.technologie-entwicklung.de/Gast...nt15-turbo.html

Editováno: , autor: octavka19tdi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Taky se hlásím do klubu stejného problému. Přesně kolem 130 km/h otáčky kolem 3000 - konec tahu a tak tak 120. Nejlepší je když někoho předjedu na začátku kopce a pak začnu zpomalovat. Nedivím se, že si začne ťukat na čelo.

Mám 66kW a tam snad žádné naklápěcí lopatky nejsou? Takže jako laik si myslím, že na mém turbu se můžou zničit jen ložiska tzn. se zadře. Nebo ne?

Taky to mechanikovi nadhodím, že by to mohly být ty hadice, nebo ten ventil. Až to někdo vyřešíte dejte tady vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Taky se hlásím do klubu stejného problému. Přesně kolem 130 km/h otáčky kolem 3000 - konec tahu a tak tak 120. Nejlepší je když někoho předjedu na začátku kopce a pak začnu zpomalovat. Nedivím se, že si začne ťukat na čelo.

Mám 66kW a tam snad žádné naklápěcí lopatky nejsou? Takže jako laik si myslím, že na mém turbu se můžou zničit jen ložiska tzn. se zadře. Nebo ne?

Taky to mechanikovi nadhodím, že by to mohly být ty hadice, nebo ten ventil. Až to někdo vyřešíte dejte tady vědět.

No zalezi z ktereho roku mas auto,ale myslim ze od roku 2001 tim rokem si ale nejsu jistej maji i 66kW naklapeci lopatky.

Editováno: , autor: octavka19tdi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove a jak vam TDIcka litaj? Ja to sve uzivam od jeho narozeni a musim priznat, ze se mi stale klesa vykon a tah s pribyvajicimi kilometry, alespon mam ten pocit  :huh:

Pamatuji si jak ma 66kW akcelerovala do kopcu, takla jak vino ... nyni uz to neni ono. Co odchazi do kytek?

No to vypada na vahu vzduchu.

Taky mi to pred 3 mesici delalo.Motor ti do nouzaku nepadne,jen ma proste mensi akceleraci a casem to nepujde vubec vytacek.Ja jsem to vydrzel 5tis km,pak uz jsem na to nemel nervy :D a koupil jsem v Brne za 2200,- nove cidlo .

Jeste je moznost to cidlo vytahnout a vycictit.Me to pomohlo ale jen na chvilku.

Editováno: , autor: octavka19tdi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove a jak vam TDIcka litaj? Ja to sve uzivam od jeho narozeni a musim priznat, ze se mi stale klesa vykon a tah s pribyvajicimi kilometry, alespon mam ten pocit  :huh:

Pamatuji si jak ma 66kW akcelerovala do kopcu, takla jak vino ... nyni uz to neni ono. Co odchazi do kytek?

No to vypada na vahu vzduchu.

Taky mi to pred 3 mesici delalo.Motor ti do nouzaku nepadne,jen ma proste mensi akceleraci a casem to nepujde vubec vytacek.Ja jsem to vydrzel 5tis km,pak uz jsem na to nemel nervy :D a koupil jsem v Brne za 2200,- nove cidlo .

Jeste je moznost to cidlo vytahnout a vycictit.Me to pomohlo ale jen na chvilku.

Si tou vahou nejsem jist ... Padal jsem do nouzaku jako kolega v prispevcich. Byl jsem u znameho v servisu Skoda/Kosmonosy. Dal mi tam novou vahu (je to cca 1,5roku). Do nouzaku jsem padal dal. Probehla tedy vymena toho mag.ventilu a nouzak zmizel. Ale, od tohoto okamziku jsem nabyl pocitu, ze to nejede tak jak drive.

Muze mit ten ventil vliv na zivost auta a jeho vykon?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove a jak vam TDIcka litaj? Ja to sve uzivam od jeho narozeni a musim priznat, ze se mi stale klesa vykon a tah s pribyvajicimi kilometry, alespon mam ten pocit  :huh:

Pamatuji si jak ma 66kW akcelerovala do kopcu, takla jak vino ... nyni uz to neni ono. Co odchazi do kytek?

No to vypada na vahu vzduchu.

Taky mi to pred 3 mesici delalo.Motor ti do nouzaku nepadne,jen ma proste mensi akceleraci a casem to nepujde vubec vytacek.Ja jsem to vydrzel 5tis km,pak uz jsem na to nemel nervy :D a koupil jsem v Brne za 2200,- nove cidlo .

Jeste je moznost to cidlo vytahnout a vycictit.Me to pomohlo ale jen na chvilku.

Si tou vahou nejsem jist ... Padal jsem do nouzaku jako kolega v prispevcich. Byl jsem u znameho v servisu Skoda/Kosmonosy. Dal mi tam novou vahu (je to cca 1,5roku). Do nouzaku jsem padal dal. Probehla tedy vymena toho mag.ventilu a nouzak zmizel. Ale, od tohoto okamziku jsem nabyl pocitu, ze to nejede tak jak drive.

Muze mit ten ventil vliv na zivost auta a jeho vykon?

Tak to uz me nic nenapada :( ,ale pokud to pocitove jezdi pomaleji od doby vymeny ventilu(N75),tak to asi neco snim bude mit spolecneho.

No a jen se zeptam kolik ta sranda (N75) stoji.Mozna me to bude taky cekat az vymenim hadicky a nepomuzeto.

Editováno: , autor: octavka19tdi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ventil z druhe ruky.Takze asi nebyl novej.A ma taky neco za sebou.

A vahu gratis.Sakra tak to je dobrej servis kde davaj neco gratis :D

Nevyndal ji jen ven a nevycistil,ta cena by tomu odpovidala.

Ale pokud si nakoupil u nich vsechny auta ktery mas v podpisu,tak by ta vaha mohla byt gratis ;)

Editováno: , autor: octavka19tdi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ventil z druhe ruky.Takze asi nebyl novej.A ma taky neco za sebou.

A vahu gratis.Sakra tak to je dobrej servis kde davaj neco gratis :D

Nevyndal ji jen ven a nevycistil,ta cena by tomu odpovidala.

Ale pokud si nakoupil u nich vsechny auta ktery mas v podpisu,tak by ta vaha mohla byt gratis ;)

Ta vaha byla jakasi protisluzba, dali to jako reklamaci ...

Ten ventil nebyl urcite novy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ventil z druhe ruky.Takze asi nebyl novej.A ma taky neco za sebou.

A vahu gratis.Sakra tak to je dobrej servis kde davaj neco gratis :D

Nevyndal ji jen ven a nevycistil,ta cena by tomu odpovidala.

Ale pokud si nakoupil u nich vsechny auta ktery mas v podpisu,tak by ta vaha mohla byt gratis  ;)

Ta vaha byla jakasi protisluzba, dali to jako reklamaci ...

Ten ventil nebyl urcite novy.

Tak to by sis mel u nich zkusil domluvit ten ventil,at ti tam daji novej na vyzkouseni.Jen si projed znamou trasu a kdyz to bude pocitove lepsi tak je jasny ze je to ventilem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak auto jsem nechal v servise a začínájí kontrola hadiček,palivový filtr a vzduchový,můj problém byl zatuhlé naklápěcí lopatky princip je takový,že lopatky drží tlak a při 3tis.otáčkách ventil propustí tlak a auto dostává patřičný výkon.Mě se lopatky nenaklopý a tím pádem mě zachraňuje mag.ventil a auto háže do nouzového režimu jak někdo píše že se dá odpojit to je pravda ale nedoporučuju to nikomu zničí celé turbo.V servise vám lopatky měnit nebudou,ale rovnou vám vymění celé turbo a mají z toho prachy já to mám po znamosti a tak mi je spravý a do toho muže být váha vzduchu pokď spravně naklapěcí lopatky nefungují ničí se váha vzduchu!Bez dobrého turba se nedá zjistit jestli je špatná váha vzduch.Turbo jsistíte hned jestli je špatné po nastartování vyjde černý oblak z výfuku.Zítra mi spravý lopatky a možná vahu pokud bude špatná.A problém by měl být vyřešen.Cená váhy je 3000-3500kč jak kde ventilN75 1500-1700kč a turbo je v servise nové za 50000kč repas 25000-30000kč a dají vám na něj zaruku 2 roky stejně jako na vahui ventil ale seženete ho i na internetu za 7000 z bouraného auta a repas dělá i firma v Brně za nějakých 7000+dph podele závady a nabýzeli mi nové za 16000kč +dph tak zatím čaute

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím o radu! Octavia 1.9TDi 81kw rok 2001

Nějak mi začalo vynechávat zřejmě turbo při větší zatěži při rychlejší jízdě, když to točím do 3tis.otáček auto rázem spomalí a je bez výkonu asi se vypne turbo protože vůbec to auto nejede,až když zastavým vypnu klíček a znovu nastartuju opět to jede tak jak má.Čím to může být odchází mi turbo?Nebo to může být něčím jiným.

Předem děkuji.

Toto je s největší pravděpodobností příčina zatuhlé regulace VNT turbín, v žádném případě není potřeba shánět nové/jiné turbo. Těch příčin může být i víc, ale z 90% je to zatuhlá regulace.

Pokud máte někdo zájem, tak tento problém řeším za 2000,- (demontáž, oprava a montáž turba + nové těsnění). Záruka na provedenou práci. Je to na cca 3-4hod.

V případě, že bude stávající turbo neopravitelné, mám skaldem pěkná použitá turba, vyčištěná a se záruku, cena do 5000,-

Pokud bude příčinou jiný problém, dá se řešit také (N75 mám po 1000,- atd), vše se dá měřit a vadný díl najít, není důvod náhodně měnit jeden díl za druhým!

Tel:728763770, Jablonec nad Nisou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

je to tak,,ale bohužel si to turbo žádá,,,,,,,ale ať to nepřetočíš :) vono to jede,ikdyž se to nezdá,,,říkali mi že je to bagr,že to jezdí na naftu,,,ale vono to jede když se tomu dá,vychytneš si krouťák a do 130 seš pružnej jako benzín

kolega má 66kw a tam je to trošku o něčem jiném

Editováno: , autor: toncek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to na tvou radu dneska a protahl.Tocil do 4tis a je zajimave ze ve 2lidech a i do kopce to do nouzaku pri tech kolem 3tis nepadlo.Toz to by me zajimalo co tam mam v haji ze mi to dela jen v jednom prudkem kopci a to jedu sam.Jeste me napadlo jestli to nema neco spolecneho s tim ze ten motor mi padne do nouzaku, kdyz je kratce zahratej(asi 2km mesky provoz) na provozni teplotu.Dneska jsem mel zasebou asi 20km a pak byl dlouhej prudkej kopec a nic to neudelalo.Ze by spatne tesnilo nejake tesneni v turbu,ale olej mi to nezere.

Editováno: , autor: octavka19tdi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

MARCUS 23: Ja som mal zle Turbo(lopatky) a pri starte mi nevychadzal cierny dym..Ale ked potrebujes nove tak prid do Kosic tu ho zozenies nove za 20000 Sk.Pred mesiacom som kupoval.Repasy robia za cca 13 000Sk.Merac hmotnosti vzduchu som kupoval za cca 3500 Sk.Mas asi velmi drahy servis... :) www.turboservis.sk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

tak už taky padam do nouzaku,vypnu klíček,nastartuju,jede tak přidušeně,při 2tis nezačne rvát,ale není v nouzáku,,,až když ho podržím do 3,5tis tak padne do nouz.a vypnu klič,nastartuju a zase jede,ale slaboučko,a když padne do nouzaku tak jede jako 120tka to je jasny, :angry::disgust:

VAG piše:

00575 tlak v sacím potrubí-sporadicky

přepínací ventil klapky saní-sporadicky

mag.ventil pro omezení plnícího tlaku N75-sporadicky

jsou to ty nejhorší věci,to vím,,turbo jede,jde ho slyšet velmi dobře když jedu kolem stěny a sešlápnu,když už pak padne do nouzáku tak už nepíská,takže mám pocit že vypne,ale když vypnu kliček a zase nastartuju tak ho je slyšet jako vždy jak si popiskuje pod plynem,,,táhlo na něm nad baňkou pro regulaci lopatek jde pohybovat prsty bez jakéhokoli zadrhávání,a taky sem ho vždy používal v plném rozsahu,-nejezdím jako důchodce,,

zatím nevím kudy kam,dneska sem nakoupil hadičky na podtlak okolo reg.ventilu,,a přepadové mezi vstřiky.....takže se na to jdu vrhnout,koukal sem na ně a mají dost

podezření mám i na váhu

hadičky semě rozpadaly vruce když sem některé vytahoval a bral sebou na prodejnu

a vtěch sponkách,viz foto,jsou vydřený až na gumu,,,,ba i více

post-26-1166613407.jpg

Editováno: , autor: toncek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...