Přejít na obsah

Octavia 1,9 TDi 81 kW netáhne / ztráta výkonu


xaker

Doporučené příspěvky

tak už taky padam do nouzaku.....

No vida takze jizdou to asi moc nebude ;) Ja jak jsem to protahl,tak mi to pada do nouzaku jak kdy a v ruznejch otackach.Ma to i obcas takove zachvaty ze to tahne a pak netahne a pak tahne a zas netahne :D jako kdyby to padlo do nouzaku a pak se s toho nouzaku zas rozjelo bez nutnosti vypnouti zapalovani.

No mel bych dotaz jestli mas uz koupeny ty hadicky.Maj nejake oznaceni pod kterym jdou koupit?A na kolik prijdou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přeji hodně štěstí při shánění hadiček,doporučuju nekupovat v autodílech,navíc všude měli jen průměr 3,2 nebo 4mm(3,2 je uzká,nejde nasadit,4mm je volná,névšude,)

origo ve škodovce 059-130-329 průměr 3,5mm jsou potaženy takovým pletením,

jedny sou zelene a jedny černé,zelene jsou asi na přepady mezi trysky ty krátké,

ale sou uplně stejné,ale měli poslední asi necelé 2metry,nepředpokládám že mi to pomůže,ale jdu je vyměnit,

díval sem se a jsou tam i průměrově hrubší tak to asi použiju ty 4mm,uvidím,du nato

jinak ten ventil co je pod škrtící klapkou stojí ve škodě asi 980kč -1J0-906-283 A

a ten N75 nevím,,,hadičky asi 100kč/m zatim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hadičky nepomohly,bazíroval sem a koupil jsem tenhle 'měnič tlaku"psáno na krabičce

taky č dílu 1H0-906-627

cenovka 3873.5kč ve škodovce,nasadil sem,a uuuuuff,jede to jako dřív,je to ok

takže sem se zastavil na kroku dvě,jak říkám hadičkama to nebylo,uffffffff

díky bohu za toto fórum

:vamp:vamp:vamp

jinak na vagině by to mělo být v závadách

čest

a vy co jezdíte v nouzáku,nejezděte moc dlouho,bo se vám ty lopatky fakt zaserou,:-)

post-26-1166715353.jpg

Editováno: , autor: toncek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

do staršího bych nešel,ten můj bych zrovna moh prodat jako 'starší'

jo,a jak sem měnil střední díl výfuku tak sem to měl sundaný až po turbo a když sem prstem sáhnul do turbínky tak jako bych sáhnul do komína,a měl prst od sazí,,takže koupím jednu plnou shell vpower racing a projedu ty usazeninky,taky dobrá zkušenost

taky jezdím na takovou a takovou naftu,ale shell a aral vítězí,,,možná taky benzina

Editováno: , autor: toncek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty N75 kupovat za 3800,- je zbytečný (ale do ted jsem žil v domění, že v aut. servisech jsou kolem 2000,-), mám je po 1000,- funglovky samozřejmě. Funkčnost toho ventilu se dá i bez jeho výměny proměřit, stejně jako všechny ostatní věci kolem regulace turba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty N75 kupovat za 3800,- je zbytečný (ale do ted jsem žil v domění, že v aut. servisech jsou kolem 2000,-), mám je po 1000,- funglovky samozřejmě. Funkčnost toho ventilu se dá i bez jeho výměny proměřit, stejně jako všechny ostatní věci kolem regulace turba.

A muzes prozradit jak ten N75 proverit?Musi se vyndat ven?Jinak doufam ze jich mas dost protoze me asi taky ceka vymena :)

Uz jsem zkousel tu N75ku vyndat ale nejak mi nejde sundat konektor.Urcite je tam nejaka pojiska proti vypadeni ale proste nejde a nejde ven.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chápej to asi tak, že je to věc která mě živí. Rozumím tomu, že forum je i od toho, aby si lidé poradili, ale třeba tohle jsem nevyčetl z žádné DP, stálo mě to nějaký čas, námahu a zkušenosti.

A stejně bez vyvíječe podtlaku z přesným budíkem, nejsi schopen přesně zjistit, kde je chyba. Teda kromě postupu výměny jednoho dílu za druhým.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já potřebuji komplet ventil objednat ve škodovce a poprvé co si nevím s etkou rady : mám motor AHF a na ventilu shora mam : 038 131 501E tohle jde najít v etce ale jen bez toho písmenka na konci,a jeto u motoru AGP a ten je uplně jiny,,,,u mojeho motoru je tam označení toho ventilu 045 131 501C,,,tak nevím jestli to bude on,,,nerad bych objednal jiný,,,

jinak mám ještě číslo na těle toho ventilu co potřebuji 038 129 631 ale takové číslo mě etka vůbec nenajde,,,,,

potřebuju to komplet,cena asi kolem 5tis. dik za info

a nevidím v etce jestli to je cena za komplet díl --shodim objimku,shodim objimku,vytahnu,nasadim,nasadim objimku nasadim objimku--

Editováno: , autor: toncek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to jo,,,závady vymažu vagem,sporadicke,,ale teď v chybach motoru nemam nic,přesto auto nejede :( a notebook abych si mohl nechat vagem nakreslit graf nemám,,,,budu asi muset navštívit nějákeho borce... :( tolik peněz už to zežralo,že mam octu za pul mega a nic

Editováno: , autor: toncek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já to viděl tady http://skodaoctavia.cz/motornavody/OpravaTurbaVrchem.htm

píšou že ta nádobka na turbu co je napojená na podtlak,co ovládá naklápění lopatek,že nejde vyměnit samostatně,že jedině s celým turbem,cokdyž jímám ko a turbo ok?

DP:

33 -Podtlaková nádobka regulace plnicího

tlaku,pro regulační ventil plnícího tlaku,je součástí turbodmychadla, nelze demontovat samostatně

Editováno: , autor: toncek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já to viděl tady http://skodaoctavia.cz/motornavody/OpravaTurbaVrchem.htm

píšou že ta nádobka na turbu co je napojená na podtlak,co ovládá naklápění lopatek,že nejde vyměnit samostatně,že jedině s celým turbem,cokdyž jímám ko a turbo ok?

DP:

33 -Podtlaková nádobka regulace plnicího

tlaku,pro regulační ventil plnícího tlaku,je součástí turbodmychadla, nelze demontovat samostatně

Já ji měl tu podtlakovou membránu vadnou,koupil jsem na vrakáči jinou,vyměnil na autě,turbo nemuselo dolů.Drží na dvou šroubech a na táhlu je závlačka,zkus ji sundat dát táhlo pryč a uvidíš jestli to jsou lopatky nebo membrána. -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já to viděl tady http://skodaoctavia.cz/motornavody/OpravaTurbaVrchem.htm

píšou že ta nádobka na turbu co je napojená na podtlak,co ovládá naklápění lopatek,že nejde vyměnit samostatně,že jedině s celým turbem,cokdyž jímám ko a turbo ok?

DP:

33 -Podtlaková nádobka regulace plnicího

tlaku,pro regulační ventil plnícího tlaku,je součástí turbodmychadla, nelze demontovat samostatně

díky za info pro demontáž turba,u mě to je zřejmě jasný,podtlak.bandaska je ok ,ale ovládací táhlo lopatek je natvrdo...............................zanesený,ach jo :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...