Přejít na obsah

Žárovky H15, H8 a H7 v LED provedení


Lukas234

Doporučené příspěvky

V 2. 11. 2022 na 18:01, HlouchyJR napsal:

zde pro porovnání z jednoho videa na YouTube svítivosti

Osram NB Laser

5A16626A-C0DD-407C-AADA-87341E9CC73C.thumb.png.a0965d3970dddeb85f339818ecd5f261.png

Osram NB LED

F4E172F1-5079-432F-8A24-26DF4ABC2947.thumb.png.52bbab9fcd1463365be0a6c1cfd18912.png

porovnání si člověk muže udělat sám

fotky jsou z ukázky, použití jednoho světlometu mimo auto na testovací zeď

Zářný příklad tendenčního srovnání. Nevěřím, že ty Lasery mají tahle oranžové světlo. Vždyť to nemá ani 2700 °K. Takhle nesvítí ani ta nejmizernější halogenka z Tesca.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, HlouchyJR napsal:

Když by ses podíval o pár stránek dozadu, tak bys narazil na moji recenzi na ně. Je s nima problém, zůstávají viset dálkový světla, jde to spravit kódováním, ale musíš najít někoho kdo tomu rozumí. A mám takový pocit, že je kvůli tomu Osram začal stahovat z trhu

ok díky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Výměna  H7 + H15 za homologovanou led H7 Osram a nehomologovanou led H15 Osram

 

Snad to někomu trochu pomůže - mám Octavii  3 výroba podzim 2014 1.2 Tsi a vyměnil jsem halogen H7 za homologovanou led Osram, osvětlení je nyní lepší než co jsem všechno vyzkoušel - ty extra  " ultra hologenky + 150, + 200 " od Osramu, Philipsu a pod. i když byly samozřejmě lepší než základní.  Světlo je krásně bílé k nerozeznání od současných vozidel s led světly - spokojenost. Pouze to rušila ta H15 u které jsem váhal k vůli zde zmíněnému problému s visícími dálkovými po přepnutí ( světelná houkačka ) z denního svícení. Ale nakonec jsem led H15 Osram nyní koupil na internetu - autodíly Dufy ( levnější o cca 500,- než na Alze )  a dnes jsem s nimi jezdil  a pohoda, žádný problém, chybu nehlásí a přepínání dálkových bez problému, vrací se zpět ze všech režimů, takže ten problém co se zde řešil u mě není.  Zda je to starším softwarem z roku 2014 - čert ví. Takže spokojenost svítí pěkně - s dálkovými nikoho neoslním, protože stejně se nesmí používat při protijedoucím vozidle .... a poslední technická nemají ventilátor k chlazení ( na denní svícení je stejně malý tepelný výkon a dálkové světlo běží minimálně k vůli hustotě dopravy), takže se uvidí jak dlouho budou makat. Takže žádný problém, žádné kódování. Před STK  H15 na chvilku prohodím a je vyřešeno.      

Editováno: , autor: Espozito
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Espozito Ty H15 zkus tak třeba po 10min jizdy, aby byly trochu zahřátý, jen se zapnutým zapalováním mi to taky fungovalo normálně, až po chvíli jízdy, kde se trochu ohřály, začaly blbnout.

Ale je pravda, že Osram mi tenkrát tvrdil, že intenzivně pracují na opravě, tak možná už máš vylepšenou verzi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 1. 2023 na 19:46, Espozito napsal:

Výměna  H7 + H15 za homologovanou led H7 Osram a nehomologovanou led H15 Osram

 

Snad to někomu trochu pomůže - mám Octavii  3 výroba podzim 2014 1.2 Tsi a vyměnil jsem halogen H7 za homologovanou led Osram, osvětlení je nyní lepší než co jsem všechno vyzkoušel - ty extra  " ultra hologenky + 150, + 200 " od Osramu, Philipsu a pod. i když byly samozřejmě lepší než základní.  Světlo je krásně bílé k nerozeznání od současných vozidel s led světly - spokojenost. Pouze to rušila ta H15 u které jsem váhal k vůli zde zmíněnému problému s visícími dálkovými po přepnutí ( světelná houkačka ) z denního svícení. Ale nakonec jsem led H15 Osram nyní koupil na internetu - autodíly Dufy ( levnější o cca 500,- než na Alze )  a dnes jsem s nimi jezdil  a pohoda, žádný problém, chybu nehlásí a přepínání dálkových bez problému, vrací se zpět ze všech režimů, takže ten problém co se zde řešil u mě není.  Zda je to starším softwarem z roku 2014 - čert ví. Takže spokojenost svítí pěkně - s dálkovými nikoho neoslním, protože stejně se nesmí používat při protijedoucím vozidle .... a poslední technická nemají ventilátor k chlazení ( na denní svícení je stejně malý tepelný výkon a dálkové světlo běží minimálně k vůli hustotě dopravy), takže se uvidí jak dlouho budou makat. Takže žádný problém, žádné kódování. Před STK  H15 na chvilku prohodím a je vyřešeno.      

Ahoj neměl by jsi přímo odkaz na ty H15? Díky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím zahřátím led H15 Osram na 10 minut k vyloučení hlášení chyby - může být, pamatuji si, že na octavii 2 jsem měl ledky ( měly mít canbus ) v mlhovkách, které někdy hlásili chybu a někdy ne - vypozoroval jsem ( v létě ), že to dělalo jen když byla parna a diodovka se zjevně hodně zahřála. S touhle H15 od Osramu zatím nevím, je zima, takže se určitě lépe chladí a při jízdách, které trvaly minimálně 10 minut zůstalo přepínání dálkových vč. světlené houkačky bez problému, jezdím každý den a dosud nic - v létě může být jinak. Pokud bude tento problém s dálkovými, tak to sem uvedu.  

       K dotazu na link, kde jsem ty H15 Osram koupil, jsem se nyní podíval a nestačil divit, protože jsem je objednával 16.1. na " autodíly Dufy " za cenu 1385,- Kč s dopravou 1483,- Kč - přišly za 2 dny, ale nyní je mají již za cenu 2.688,- !!!. Já vyhledávám přes vyhledávač Google a po zadání H15 Osram  ( Osram má jen jediný typ H15 led ) a přepnutí na obrázky vyskočí hafo těchto H15 Osram v dost rozdílných cenách - na Alze je mají za 2.191, ale dost obchodů je mají o těch cca 500,- levněji. Na Alze je i jedno hodnocení, kde je má v mercedesu https://www.alza.cz/auto/osram-ledriving-hl-easy-h15-2ks-d7455730.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj, po zvážení jsem taky koupil ty h15 ledkové od osramu normálně na mallu asi za 1800kč. Nevím jeslti jsou to ty samé o které tu jde, ale budiž.

Mám octavia 3 před face. rok: 2014( takže klasicky halogeny)

Dneska jsem je vyměnil a ve tmě zkoušel jak fungují. Nestačím se divit jak krásně svítí i přes to že mám přes světla folie.

Všechny 3 mody fungují i s ( denní svícení,obrysová světla i potkavácí) až na to že když mám zaplé světla na nule, tudíž jen denní svícení vepředu a chci na někoho bliknout či probliknout, jedno světlo svítí dálkově furt a druhé začne haprovat. Asi na to ty žárovky nejsou přizbůsobené....ale dělá mi to jen při denním svícení. Při zaplých obrysovkách a nebo klasicke potkávačky se to neděje a žárovky krásně svítí.

Zde ještě přikládám odkaz 

https://www.mall.cz/svetla-automobily/osram-ledriving-hl-easy-h15-12v-100097348193

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem zde psal, že se u mě uváděné problémy s H15 Osram nevyskytují ( při jízdách v zimě kolem nuly ), ale až se oteplí a ledky budou méně chlazené, tak se uvidí viz. jak jsem psal zpětně.  Mohu nyní potvrdit, že mám stejný problém, ale jen přepínáním z denních světel - dálková se rozsvítí jako dříve, ale po vypnutí zhasne pouze dálkové pravé světlo, levé pohasne a začne problikávat, ale s přepnutím na obrysovky " to spadne "  a dojde k bežnému svícení obrysovek. Za mě :  Problikávání z denních používám dost vzácně, nijak mě to neomezí, takže se tomu přizpůsobím a když to nutně použiji, tak to přepnutím do obrysovek vyruším a jede se dál - je to jen při denním svícení, žádná katastrofa - na palubovce žádná chyba nesvítí.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...