Přejít na obsah

Kdy přezout na letní/zimní pneumatiky


Hkubes

Doporučené příspěvky

Prakticky zbytečná debata, prt. kdo jen troche používá selský rozum, nepřezuje 27. února jen proto, že za oknem deset minut svítilo sluníčko.

Ony se ty zimní gumy zas tak strááášně neojíždí, jak se tu někteří snaží podstrčit a stejně tak při 98% situací na silnici neznamenají zhoršení jízdních vlastností vedoucí k okamžité nehodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zákon je napsanej prostě debilně, každej si ho může vyhládat podle sebe. Já kdybych se tím datem striktně držel tak ho dodržuju, nikdy nevím kdy překročím hranici s Vysočinou na dálnici, tam je myslím značka o povinnosti zimní výbavy ne? Kdo jezdí jen na nákup a dopoledne k lékaři a má to vše za rohem může mít letní celoročně a když namrzne jde pěšky nebo MHD. Někdo jako já co bydlí nad 400mnm se stometrovým převýšením od okolí tak si nemůžeme vybírat já se držím těch rosniček z internetu. Omlouvám se že jsem vůbec začal diskutovat ale název tématu k tomu podněcuje :ph34r:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, jestli tohle slunečno vydrží do 15.3 tak pak přezuju, co se týče pojišťovny, našel jsem tohle:

 

"u havarijního pojištění se vždy posuzuje míra vlivu nevhodných pneumatik na vznik škody. Pokud je prokázáno, že použití nevhodných pneumatik bylo příčinou nehody či tímto vlivem byl zvětšen rozsah škody, pak přistoupí pojišťovna k přiměřenému krácení pojistného plnění odpovídající závažnosti vlivu na celkovou škodu"

 

Baba z pojišťovny mě řekla že likvidátor bude zkoumat i jak jsou pneumatiky staré a jak jsou ojeté. Pak mě může být krácena výplata pojistného do 20%, vše se vyřizuje individuálně dle každého případu, takže i když budu mít zimáky ještě riskuju to že ty pneu budou třeba už starší a pojišťovna se tím bude ohánět. Tak oni si najdou vždycky něco, známá věc že. :)  Co vím tak mám ty zimní Kleber od roku 2011, toš doufám že do mě nikdo nenavalí.

 

Editováno: , autor: Pitrsman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Pitrsman napsal:

Pokud je prokázáno, že použití nevhodných pneumatik bylo příčinou nehody či tímto vlivem byl zvětšen rozsah škody,

To je nějaké divné. Takže obecně, když způsobím vlastní vinou nehodu, tak mně pojišťovna z havarijního nic nedá? K čemu takové pojištění je?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, McMatej napsal:

To je nějaké divné. Takže obecně, když způsobím vlastní vinou nehodu, tak mně pojišťovna z havarijního nic nedá? K čemu takové pojištění je?

na tom není nic divného, přečti si všeobecné podmínky, kde jsou vyloučení z pojistného uvedena. Nejhorší je alkohol, to máš smůlu i s povinným ručení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Wittmann napsal:

na tom není nic divného, přečti si všeobecné podmínky, kde jsou vyloučení z pojistného uvedena. Nejhorší je alkohol, to máš smůlu i s povinným ručení.

:-) právě je louskám a mimo toho alkoholu a drog jsem tam nic o výluce nebo krácení plnění při nedodržení PSP nenašel. Ale ještě hledám ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jedině na co by se to dalo navléknout je:

Článek 13
Povinnosti pojistníka, pojištěného a oprávněné osoby
1.   Pojistník, pojištěný i jiná oprávněná osoba jsou povinni
dbát příslušných právních předpisů v oblasti předcházení
škodám a snižování jejich rozsahu, a to zejména:
  a)   počínat si tak, aby pojistná událost nenastala, zejmé-
na nesmí porušovat povinnosti směřující k předcháze-
ní, odvrácení nebo zmenšení nebezpečí vzniku pojist-
né události,

 

P.S. Vznesl jsem dotaz na pojišťovnu (českou)

Editováno: , autor: McMatej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano, to je přesně ono. Někde tady zazněl limit 20 % - myslím, že to takhle nefunguje, každý případ se řeší individuálně. Obecně je to tak, že pokud je škoda nízká (desítky tisíc) - tak je plnění bez problémů, pokud jsou to stovky tisíc, začíná se smlouvat. Řekl bych, že Trpišovskému pojišťovna také naprděla :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 2. 2017 na 20:44, McMatej napsal:

Tak jedině na co by se to dalo navléknout je:

Článek 13
Povinnosti pojistníka, pojištěného a oprávněné osoby
1.   Pojistník, pojištěný i jiná oprávněná osoba jsou povinni
dbát příslušných právních předpisů v oblasti předcházení
škodám a snižování jejich rozsahu, a to zejména:
  a)   počínat si tak, aby pojistná událost nenastala, zejmé-
na nesmí porušovat povinnosti směřující k předcháze-
ní, odvrácení nebo zmenšení nebezpečí vzniku pojist-
né události,

 

P.S. Vznesl jsem dotaz na pojišťovnu (českou)

Už dorazila odpověď:
 

Děkujeme za zaslání Vašeho e-mailu týkajícího se pojistných podmínek.

Jedná se o obecně prevenční povinnost ve smyslu občanského zákoníku č.89/2012 Sb., který aktuálně v §2900 říká, že: “Vyžadují-li to okolnosti případu nebo zvyklosti soukromého života, je každý povinen počínat si při svém konání tak, aby nedošlo k nedůvodné újmě na svobodě, životě, zdraví nebo na vlastnictví jiného.“

Do 31.12.2013 upravoval obecně prevenční povinnost starý občanský zákoník č. 40/1964 Sb., kde je v § 415 uvedeno, že “každý je povinen si počínat tak, aby nedocházelo ke škodám na zdraví, majetku, na přírodě a životním prostředí“.

Obecně vzato - nechovat se zbytečně rizikově např. tak, že budu na běžných komunikacích závodit nebo psát SMS při řízení, v rozporu s běžnou prevencí je jistě také např. odstavení neoznačeného neosvětleného vozidla na silnici 3. třídy v nepřehledné zatáčce, vjíždění na železniční přejezd v době, kdy se je aktivní výstražný bezpečnostní systém, ponechání nezamčeného vozidla na parkovišti apod.

Na začátku většiny škod je zpravidla běžné lidské opomenutí, nesoustředění a další tvz. “lidské faktory“. Obecně tedy pracuje každé pojištění s prvkem nahodilosti a pro případ neúmyslného opomenutí či nepozornosti a z nich plynoucího porušení právních předpisů je koncipováno.

Pokud si tedy svoje vozidlo poškodíte z důvodu nepřizpůsobení rychlosti svým schopnostem, stavu a povrchu vozovky a povětrnostním podmínkám, jedná se o standardně likvidovanou škodu ze sjednaného rizika havárie. Pokud by však ze šetření vyplynuly okolnosti naznačující úmyslné vysoce rizikové chování, např., že řidič vozidla ujížděl před policejní hlídkou a to bylo příčinou vysoké rychlosti apod., může pojišťovna při likvidaci k takovým okolnostem přihlédnout s odvoláním na zmíněný článek 13 Povinnosti Pojistníka, pojištěného a oprávněné osoby všeobecných pojistných podmínek pro pojištěné vozidel a dopravovaných věcí. Vždy se jedná o hraniční případy, které jsou posuzovány individuálně a v žádném případě nejde o princip vyloučení běžných příčin škod a tedy omezení podstaty pojištění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě to nedalo a neska ráno jsem přezul, je 14 stupňů a o víkendu má být ještě více, pokud nasněží nebo bude led nechám auto před barákem ale u nás je taková nižší pravděpodobnost. :) Jinak cena byla 320kč, přehození, vyvážení, dofouknutí.

Editováno: , autor: Pitrsman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...