Přejít na obsah

Zimné pneumatiky


Diamant

Doporučené příspěvky

Letošní zimu jsem odjel na Continental TS 830 (205/55 R16). Pneu jsou komfortní a krásně tiché (tižší než letní Goodyear EAGLE NCT 5). Jízdní vlastnosti na suchu, mokru, sněhu, ledu parádní. Jen v hlubokém sněhu to nebylo úplně ono, ale to je spíš problém širší pneu, 195 by asi byly lepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 5 týdny později...

Osobně mám na autě 195/65/15 na zimu (na léto 16") - koupil jsem dle doporučení ADACu GoodYear UltraGrip 7+ na netu byly za dobrou cenu (tuším kolem 1300,- / kus). Provozováno v oblasti Krušných hor (Boží Dar a okolí) a naprostá spokojenost. Na druhém autě máme Dunlop WinterSport 3D a taky v pohodě - pocitově se mi ty GY jeví o něco lepší. Obecně, ale když člověk vezme cokoliv z "prémiových" značek tak chybu neudělá - osobně bych na autě nechtěl mít obuto nic co má na boku "Made in China".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Od září 2010 mám nově OII 4x4 2.0TDI a obul jsem Dunlop SP Winter Sport 3D 225/45/R17 na kolech Pallas. Tak jsem zvědav. Po loňské zimě, kdy jsem měl O1 1.9TDI a měl jsem na zimních pneu vyjet v Malešicích z ulice jak moc bylo sněhu a neuklízelo se, tak se letos na zimu doslova těším :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Taky bych potřeboval od vás poradit, který zimní pneu na OII Combi vybrat v rozměru 205/55R16. Já mám vyhlídnutý Michelin Alpin 4 a Continental TS 830. Kterou z nich by jste si vybrali vy? Mám v plánu nové zimní pneu dát na elektrony originál Škoda s názvem Apollon, myslíte si že originální kola jsou vhodná na zimní provoz?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky bych potřeboval od vás poradit, který zimní pneu na OII Combi vybrat v rozměru 205/55R16. Já mám vyhlídnutý Michelin Alpin 4 a Continental TS 830. Kterou z nich by jste si vybrali vy? Mám v plánu nové zimní pneu dát na elektrony originál Škoda s názvem Apollon, myslíte si že originální kola jsou vhodná na zimní provoz?

Kamarád obul pneumatiky SAVA a je velice spokojen.Když jsem s autem jel tak opravdu jsem si hodně dovolil a auto se chovalo opravdu neuvěřitelně. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to tak sleduju, tak jste všichni pro Continental a tak mě zajímá proč je preferujete před Michelin Alpin 4. V testech si vedou velmi podobně. Zatim mám 15" plecháče a na nich Michelin Alpin 3 a podle mě jsou to výborné zimní gumy, ale podle mě na suchém a mokrém asfaltu bez sněhu a břečky dost hučí. Ještě mi nikdy neodpověděl na to, jestli jsou originální litá kola konkrétně Apollony vhodné pro zimní provoz. Jsem rád, že reagujete na mou otázku tak jen v tom pokračujte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zadna originalni kola nemaji potiz s provozem v zime.

Sam pouzivam na zimu 18" kola Zenith z OII RS (predFL).

V poslednich testech vychazeji stabilne nejlepe Dunlop SP Wintersport 3D, Conti TS830, GY UltraGrip 7+.

Michelin byva vzdy o neco malo za nimi. At to byl Alpin PA3 nebo Alpin 4.

At jsou testy jakekoliv, TS830 jsem mel, ted mam kvuli rozmeru 18" TS830P a jsem nadmiru spokojen.

Pokud bych chtel zmenu, volil bych jedine Dunlop SP Wintersport 3D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zadna originalni kola nemaji potiz s provozem v zime.

Sam pouzivam na zimu 18" kola Zenith z OII RS (predFL).

V poslednich testech vychazeji stabilne nejlepe Dunlop SP Wintersport 3D, Conti TS830, GY UltraGrip 7+.

Michelin byva vzdy o neco malo za nimi. At to byl Alpin PA3 nebo Alpin 4.

At jsou testy jakekoliv, TS830 jsem mel, ted mam kvuli rozmeru 18" TS830P a jsem nadmiru spokojen.

Pokud bych chtel zmenu, volil bych jedine Dunlop SP Wintersport 3D.

Ty máš na zimu 18" ? Tady na foru jsem se dočetl, že u zimní gumy co se týče chování na sněhu platí, že čím širší tím horší. Jak se ti s nimi jezdí ? Já uvažuju nad tím, že na zimu dám elektrony Apollon s 16" pneu. Na léto mám 17" Pegasus. Osobně by se mi nejvíce líbilo koupit ještě jednu sadu Pegasusů a na ně zimní pneu, ale za 1. se bojím toho nízkého profilu na zimu a za 2. by to bylo o dost dražší než ty 16". Co si o tom mojim uvažování myslíš ty, případně co si myslí ostatní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, mam na zimu 18" kola Zenith s pneu 225/40 R18 (viz. ma fotogalerie).

Na leto mam taky 17" kola, drive Pallas, nyni Pegasus. Na zimu paradoxne 18", ale to je jina historka.

Nizky profil neni problem, snad jen ted ty diry na silnicich ohrozuji pneu vice nez ty s vetsim profilem.

Siroka pneu ma samozrejme sva pozitiva i negativa. Na jednu stranu vetsi stycnou plochu, tedy lepsi pro akceleraci a brzdeni a reakci na rizeni, na druhou stranu v rozjezdene vrstve snehu nebo v rozbredlem sajrajtu na silnici/dalnici je lepsi mit pneu uzsi.

To je potreba mit na pameti a podle toho uzpusobovat styl jizdy.

Jinak cena pneu je samozrejme nekde jinde, namatkove jsem nasel na jednom e-shopu:

Vse Conti WinterContact TS830, ev. TS830P

205/55 R16 ..... cca 2500,- Kč/ks

225/45 R17 ..... cca 4400,- Kč/ks

225/40 R18 ..... cca 5100,- Kč/ks

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady podle vašich názorů ohledně zimních pneu mám už vybrané ty Continentaly, ale teď rozmýšlím jaký rozměr jestli 16" Apollon nebo 17" Pegasus. Myslíš, že by ty 17" vyšly o hodné dráž? A co by si dělal na mém místě ty?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsem si osobně taky myslel, že ty 16" budou na zimu nejrozumnější (jízda, cena i vzhled - tím myslím že budou hezčí než moje dosavadní 15" plecháče). Ty 17" by teda vyšly o hodně dráž. Myslíš, že budou mít horší jízdní vlastnosti než ty moje 15" 195/65R15? Co si myslíš o těch Apollonech - myslím jejich vzhled. Mě osobně se ze všech origo Škoda 16" palcových kol nejvíce líbí. Ještě mě zajímá tvůj názor, když všichni jste pro Continentaly (nyní už i já a už na tom nebudu nic měnit) a říkáte že jsou lepší než Michelin Alpin 4 proč jsou ty Micheliny dražší? Myslíš, že se platí ta značka Michelin?

Editováno: , autor: 007
Prosím, necituj předchozí příspěvek.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Horsi vlastnosti muzou za urcitych okolnosti mit vzhledem k vetsi sirce, na druhou stranu za urcitych okolnosti lepsi. Ale to jsem uz rozepisoval v predeslem prispevku.

Jak rikam, jako racionalni optimum se mi jevi 16" kolo s pneu 205/55 R16.

Pridavam jeste odkaz na srovnani jednotlivych rozmeru (letnich) pneu pro Golf V, tedy i pro OII.

Je to sice starsi datum publikace, ale toto obecne plati stale. Jen je treba ovladat nemcinu...

Odkaz zde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem koukal na stránku škoda auto na ty elektrony co jsi vypsal a došel jsem k názorům:

Lyra - viděl jsem na vlastní oči a nic moc přijdou mi takový přeplácaný, mám radši jednoduchý pětipaprskový styl

Crateris - o těch by se dalo uvažovat, ale přijdou mi skoro stejný jako ty Apollony a jsou o něco dražší tak proč platit za něco hodně podobnýho?

Draconis - nepřipadá v úvahu, vůbec se mi nelíbí

Proxima - ty jsem nenašel, jediný co jsem našel jsou Pyxis a ty mi přijdou stejný jako ty Crateris

Tak už jsem rozhodnutý budou to 16", pneu Continental TS830 a litá kola buď ty Apollony nebo Crateris.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...