Přejít na obsah

Zimné pneumatiky


Diamant

Doporučené příspěvky

Romariooo: Záleží také na cenové kategorii pneumatiky,kterou porovnáváš.

Barum,Matador,Kormoran jsou první nejlacinější značky pneu,

které celkem dobře fungují.

Rozhodně lépe než Goodride,Van-li a takovéto značky,které

nemají ani homologaci.Dost často u těchto značek má letní pneu

značení M+S pro zimu.

Jak nám to říkali na školení v Otrokovicích.

Je Continentál pak Semperit ,Uniroyal pak Barum ,Matador

a i v tomto pořadí se předávají technologie.

Letos ,jak je nové povinné značení, 3 kategorii ,

Ekonomika, Brždění na mokru, Hlučnost ,

(přitom brždění na mokru je zhruba jen ve 20%)

ale nikde nejsou vypsány jiné vlastnosti ,které jsou dost podstatné .

Jak se chovají na sněhu, mokru,životnost atd.

Jedině počkat na Testy ? Nebo spolehnout se na

hodnocení jiných lidí (zákazníků)+kombinace testujak to dělám já.

V testech dost často kombinují nové dezeny a dezeny ,které se vyrábí cca 3roky,

to je zhruba doby kdy vyráží nový vzorek u lepších značek.

Barum má hodně špatnou ekonomiku(valivý odpor),brzdné dráhy jsou

prakticky u všech značek na písmenu C.

Hlučnost je u Continentalu TS850 je 72db (to je nejvíc) Barum 71db

a třeba Kormoran 69db (nejmíň) to nejlevnější odMichelinu a Michelin 71db

Všeobecně nejlepší Goodyear,Continental,Dunlop,Michelin a samozřejmě Nokian

tam kde bývá více sněhu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Objednal jsem si Continental TS850 195/65 R15 T ,u těch jsem snad chybu neudělal. Původní zimní Michelin Alpin A3 jsou pod úrovní 4mm a navíc z 2007, takže trochu staré.

Můj dotaz je hlavně o písmenku "T". Musím mít tu nálepku o snížené rychlosti na 190km/h nebo to stačí mít nastavené v Maxidotu?. Jde samozřejmě o případnou pojistnou událost, mě samotnému je to jedno ,bo jezdim jak z honojem :D .

Jak se na to dívá vyhláška čí pojištovna? Na maxidotu mám nastavené upozornění 160km/h na léto a na zimu 140km/h.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem si objednal zimní Hankook W442 195/65 R15. Byly za super cenu,tak uvidíme. Slyšel jsem, že hankooky se obouvají na všechny nové škodovky co sjedou z linky. Nevím sice jestli je to pravda,ale kdo je měl tak je chválí. Nechám se překvapit. Minulé gumy jsem měl Pirelli Winter 210 Sottozero a byly super. Akorát jsou docela drahý. Odjezdil jsem s nima čtyři zimy a letos jsem je dojezdil přes léto. Měl jsem ja na fiatu stilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Objednal jsem si Continental TS850 195/65 R15 T ,u těch jsem snad chybu neudělal. Původní zimní Michelin Alpin A3 jsou pod úrovní 4mm a navíc z 2007, takže trochu staré.

Můj dotaz je hlavně o písmenku "T". Musím mít tu nálepku o snížené rychlosti na 190km/h nebo to stačí mít nastavené v Maxidotu?. Jde samozřejmě o případnou pojistnou událost, mě samotnému je to jedno ,bo jezdim jak z honojem :D .

Jak se na to dívá vyhláška čí pojištovna? Na maxidotu mám nastavené upozornění 160km/h na léto a na zimu 140km/h.

Objednal jsem si Continental TS850 195/65 R15 T ,u těch jsem snad chybu neudělal. Původní zimní Michelin Alpin A3 jsou pod úrovní 4mm a navíc z 2007, takže trochu staré.

Můj dotaz je hlavně o písmenku "T". Musím mít tu nálepku o snížené rychlosti na 190km/h nebo to stačí mít nastavené v Maxidotu?. Jde samozřejmě o případnou pojistnou událost, mě samotnému je to jedno ,bo jezdim jak z honojem :D .

Jak se na to dívá vyhláška čí pojištovna? Na maxidotu mám nastavené upozornění 160km/h na léto a na zimu 140km/h.

Správně by jsi ji měl mít. Pojišťovny a kupodivu i STK na té nálepce netrvají jen se musí dodržet nižší rychlost o jeden stupeň

u zimních pneumatik.

Pro zajímavost tyto nálepky dodal jen jednou Continental,jiný výrobce nikoli.

Ještě jedna poznámka ,v TP mám 15 a 16 vypsané v H rychlosti a 17 rovnou W . Trošku divné

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co říkáte na Goodyear Ultra Grip 7+? Rozměr 195/65/15. Co jsem četl recenze na pneunetu tak si je dost lidí chválí. S autem se jezdí z 90 % okresky I. a II. třídy, žádný hory ani nic podobnýho :D Nebo radši ty nový Continentaly TS 850 ??

Mám je třetím rokem a zatím jsem neměl lepší pneu. Jelikož jsem z Liberce tak umím ocenit dobrou zimní pneumatiku :wub: a s těmito jsem neměl nikdy žádný problém se vyhrabat ze sněhu, vyjet do pluhem neprotaženého kopce (cca 20cm sněhu) či něco neubrzdit v roz-soleném blátě :kol-32: . Za mě velmi povedená pneumatika a o jejích kvalitách také hovoří výsledky testů kdy od roku 2007 se umisťují vždy v první trojici nejlepších. Asi už k tomuto není co víc dodat. :kol-47:

Editováno: , autor: Sniper_2003
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Sposta zákazníků tvrdí ,že Dunlop 3D je mnohem lepší než 4D.

Potvrzuji, je to výrazný rozdíl. Už si je nekoupím.

Kupujte 3D.

Ty 4D mimo jiné ubývají jak ty M3.

Co jsme měli ve firmě Nokiany tak to byla vždy špica, akorát někdy i cenová.

Editováno: , autor: Austin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...