Přejít na obsah

Zimné pneumatiky


Diamant

Doporučené příspěvky

  • o 9 měsíců později...

Ahoj,

asi se zeptám už jako blbec, ale jak to je s tím rychlostním indexem u zimí pneu.

Jasný je, že mohu použít nižší index (s cedulkou/upozorněním), nicméně někdo píše, že se u zimní pneu může použít pouze o jeden stupeň nižší. Jak to tedy je?

 

V TP mám předepsaný rychlostní index V (240km/h), nejradši bych koupil teďka index T (190 km/h) - což je o více než jeden stupeň nižší rychlostní index.

Nebude s tím problém? Max. rychlost v TP mám 211 km/h.

Díky

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpovědi, tady jsem ještě dohledal vyhlášku 341/2014 Sb. (https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2014-341#prilohy), v příloze 12 je to tam pospaný. Nižší rychlostní index tam není specifikovaný nijak specifikovaný.

 

Takže díky, kupuji pneu s indexem T a nastavím si výstrahu na maxi-dotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, chtěl bych teďka pořídit Nokiany WR D4 195/65 R15 a rozdíl mezi 91T a 91H je skoro 300 Kč na jedno kolo, měním všechny čtyři. To se mi už pak tak zanedbatelný nezdá. (ale chápu, že každý soudruh to má jinak :)).

Myslím, že rychlost 190km/h je alespoň pro mě dostačující. Aby auto reálně jelo 190, to už musí být ručička za 200km/h a to si klidně na těch zimákách odpustím. Pro jistotu bude samozřejmě upozornění na maxidotu.

Nebo tu hrozí ještě nějaké jiné nebezpečí, který mi uchází, proč vzít přecijen to Háčko?

 

Editováno: , autor: nosekma
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

WR D4 mizí před očima na suchu. Takže doporučuju jenom do oblasti kde je často sníh. Navíc je lepší vzít za stejnou cenu nejnovější WR Snowproof. T index za 1107Kč/ks.

Nejlepší jsou dle testu ale Bridgestone Blizzak LM005 , který jsou s T indexem za 1124Kč/ks. 

Bridgestone je při brzdění na mokru a sněhu na prvním místě a Nokian Snowproof na jedenáctém. Celkově je v testu Bridgestone na pátém místě a Nokian na třináctém. 

Pokud nelítáš v zimě přes 180km/h, tak vem v klidu T. U těch 15" je ten rozdíl fakt 200-300Kč/ks, ale třeba u 17" nebo 18" je často vyšší index levnější nebo je rozdíl třeba 50Kč.

 

 

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 rok později...

Zdravím. 

Minulú sezónu som kúpil nové Continental TS860 205/55 R16. 

Najazdil som asi 4000km paráda. 

Túto sezónu som ich nazul a hucia, zadné. 

Je pravda, že pred koncom minulej sezóny asi po 3500km od nova som robil geometriu, a ze sa možno zle zjazdili, s novou geo som potom prešiel len 500km a už išli Letné R17. 

Cital som radu, že je potrebné ich trosku ohoblovat. 

Tak som sa vybesnel, trosku som ich prehrabol, vybrzdil zo 140 na 0 a aj som sa vysantil poriadne na ručnej brzde. 

Odvtedy ale hucia zadné asi 5x viac. 

Je mi ich ľúto dat do koša sú 2019 a majú 8mm.

Co odporúčate? 

Mňa napadlo dat všetky 4 vyvážiť (sice už som ich dával pred mesiacom) a zadné prehodiť medzi sebou (ale musia sa prehodiť na disku lebo majú smer rotation). 

Ložiská sú všetky 4 nové SKF majú 10 000km a v zákrute není zmena hluku. 

Huci ako keby zadná ľavá guma od 30km/h. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šípka je OK dali ich tak ako boli pred rokom. 

Hrby nie su na nich ale povrch je dosť drsný v smere otáčania.

Neviem ci pojazdiť napr. 500km alebo rovno prehodiť zadné medzi sebou, octavia 2 ma dosť problém s tým, že vzadu sa gumy ľúbia oskakat. Neviem asi vnútorná strana ale ja ako laik to nevidím na gume.

Geometria je ok pred mesiacom na letnych.

Môže byť, že som ich prebrzdil a ZNICIL a budú musieť ísť do koša alebo ciganom na bazos.

Zaujímavé, že hucia zadné...

Čakal som ale od vraj TOP gum v danom rozmere za 312 eur za sadu viac...

Dunlop som týral 3 roky na ručnej a ešte ich kúpil nejaký dedo, že na nich pojazdi 5 rokov do hladká. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem barum polaris 5 225/40 r18 xl a zatím předčili očekávání. Najeto zatím asi jen 1000km ale spokojenost. Nehučí ani pri vysoké rychlosti, na vodě i na suchu drží parádně, řízení přesný. Uvidím co na sněhu jestli letos vůbec bude, ale za tu cenu kvalitní  pneu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Mám 225/40 R18, na suchu a mokru sedí jak přilepený, na sněhu jsem taky ještě lepší neměl. Hlučnost asi jako předchozí zimní Pirellky, prostě jsou slyšet víc jak letní. Pneu jsou měkký, takže komfort citelně lepší oproti letním. Nafouknutý na 2,5 a oproti létu mám cca o 0,8-1 vyšší spotřebu, což mě u 1.8 TSI DSG 4x4 trochu štve, jezdím většinu času v Praze a místo 9,6 jsem kolem 10,5. Ale co, tak se přes zimu víc napije. kol117

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10. 12. 2020 na 8:55, rarach89 napsal:

Mám 225/40 R18, na suchu a mokru sedí jak přilepený, na sněhu jsem taky ještě lepší neměl. Hlučnost asi jako předchozí zimní Pirellky, prostě jsou slyšet víc jak letní. Pneu jsou měkký, takže komfort citelně lepší oproti letním. Nafouknutý na 2,5 a oproti létu mám cca o 0,8-1 vyšší spotřebu, což mě u 1.8 TSI DSG 4x4 trochu štve, jezdím většinu času v Praze a místo 9,6 jsem kolem 10,5. Ale co, tak se přes zimu víc napije. kol117

Ahoj, pozeral som test ADAC 2020 rozmer 205/55 R16. Vyhrali, ale co sa tyka hluku boli najhorsie, dokonca hlucnost pri 50km/h je tam oznacena cervenou farbou. Co si o tom mysliet?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som bol max. spokojny s Conti, len mojou chybou (vymena podvozku na 2x), 3x geo, nasledna zamena pneu vlavo vpravo, vpredu vzadu, potom brzdenie zo 160 na 0 viac krat a takisto brzdenie na rucnej som ich odpisal.

ALe boli tiche, komfortne, asi ich kupim zas...

Tie Bridgestone Blizzak su topka v parametroch ale neverim, ze su az o tolko lepsie, continental vyhral asi 15 testov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Continental vyhrával jen v určitých rozměrech a u určitých testerů. Až to bylo trochu divný. Bridgestone vyhrává skoro v každém rozměru všude a Conti jsou často o několik míst horší. Navíc si řekněme, že když nevadí hluk pneu mě u rozměru 225/40 R18 (a to nesnáším všelijaké nepříjemné zvuky), tak u 205/55 R16 to bude v pohodě. A to bych ještě upozornil, že mám 1.8 TSI v laurinu, takže je auto krásně tichý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...