Přejít na obsah

Zimné pneumatiky


Diamant

Doporučené příspěvky

Vzhľadom na rozmer 225/45 R17 vyberám v podstate z nasledovných pneumatík:

Continental TS810

Bridgestone LM-25

Goodyear GW3

Pirelli W210ss

Michelin Alpin 2

Dunlop SP WI 3

Zrejme ostanem u rýchlostného indexu 210 a nastavím si upozornenie na MaxiDOT. Navyše sa to priaznivo odzrkadlí aj na cene pneu.

Čo sa týka značky, tak som už prečítal všeličo možné. Vzhľadom na šírku pneu je zaujímavá aj hlučnosť. Tu je dobrá práve tá TS810, lenže zaostáva v trakcii na snehu. Na firemnom mám tie Bridgestone a nesťažujem si, hoci po Turanzách ER30 (vysoká hlučnosť) na Fabii už Bridgestone príliš nemusím. A rád by som gumu s ochranou ráfika. Ale nezistil som, ktoré (okrem Conti) to majú- U Conti je to označenie tuším FR.

Neni lepsi jit uz do

Goodyear UG Performance?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Devil - no ja vždy kupujem na zimu extra sadu diskov. Tie si nechám obuť a potom si to už prehadzujem sám podľa potreby. Ušetrím tak kopec času a nervov pri čakaní vo fronte na servis. S vyvážením nemám problém, lebo chodím na servis s autom asi 2x do roka a oni mi vždy dajú dole kolesá (to je v cene prehliadky - kontrola bŕzd), a keď sú dolu, tak ich aj vyvážia a platím vlastne len vyváženie, teda pár peňazí.

Teoreticky by šli aj tie spomínané GY. V čom by mali byť lepšie ako napr. GW3?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ja se rozhoduju mezi Goodyear Ultra Grip 7 a Dunlop SP Winter Sport 3D (viz. test na http://www.apneu.cz/testy/oszi20555R16H2005ams.html) v rozmeru 205 55 R16.

Jeste nejsem rozhodnutej jestli je koupim pres internet. Loni me v pneuservise jeden mechanik varoval, ze nektery internetovy obchody prodavaj gumy nizssi kvality (vyrabeny v Rumunsku apod.). Ale tezko rict jestli tomu verit ;)

Zatim nejlip cenove vychazi pneunet.cz a co sem procital toto forum, tak je s timto obchodem zatim spokojenost.

Jeste jsem se chtel zeptat jesti by nekdo neporadil jestli koupit pro tyto pneu ocelovy disk o rozmeru 6Jx16 nebo 6½Jx16?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tie UG7 všade vychvaľujú, ale z týchto dvoch by som ja osobne bral jednoznačne 3D. Pripadajú mi také viac na rýchlu jazdu po cestách. UG7 skôr niekam na lyže.

Diamant: Presne - a to bol dovod preco mam 3D :p

Ked to vezmem statisticky tak prevazne jazdim v zime po mokrych cestach (a rychlo) a malo po horach (max 2xrocne)...

Inak sneh ja mozem :palec2: je to super sa tak dobre zasmykat, sem - tam parkovanie pred domom pomocou rucnej brzdy - susedia vzdy trpnu ci mi to vyjde :D:D:D ....uz sa tesim na sneh! Ale zase tie nizke teploty nejak extra neoblubujem hlavne skrabanie auta rano...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem se rozhodl pro Dunlop SP WS 3D... Sice jsem na minulém autě jezdil na Michelin Alpinech, ale člověk nemá být konzerva :) Když jsem se díval na ty Ultragripy od Goodyearu, nějak mi to opticky neladilo-na můj vkus "málo hlubokých rýh" - to se ve sněhu neokecá (já vím, beztak jen osobní estetický dojem, ale co už se sebou nadělám).

Hlavně jsem zjistil, že kolegové ve firmě si vloni tyhle Dunlopy (v rozměru 195 65 15) koupili. Jeden má OI a druhý R Megane, obojí combi. Oba na nich najeli cca. 20 tis a chcrochtají blahem. Navíc jsem si to měřil, ty gumy šly dolů max o 2mm, takže i výdrž se dá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V utorok objednané Pirelli W190 SnowControl 195/65 R15 T na plechových diskoch. V piatok kuriér doniesol, dostal 11680 Sk a kolesá už čakajú v sklade na ten správny moment B)

Teraz už len zohnať nejaké pekné puklice. Sakra keby originálny nestáli tak veľa :wacko:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja som objednal H-čko, teda do 210. Myslím, že mi to nijako nebude vadiť, že v zime nebudem testovať maximálku. A rozdiel v cene je výrazný.

Tie M3 sú na obrázku. Videl som ich aj naživo a nepáčili sa mi. Sú také, nazval by som to viac offroadoidné, resp. viac do snehu. Ja som hľadal také, ktoré sú prevažne na cesty (suché, mokré, zľadovatelé, zasnežené). A za takýchto podmienok nech nie sú extra hlučné. Ale samo aj sneh nech zvládnu. Ale nie je to priorita.

Napr. také Conti TS810 sú ešte viacej na cesty a menej na sneh, až taký extrém som tiež nechcel.

post-61-1160859292.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám T810 na zimu. Mám jednu za sebou a nevyjel jsem jen jedinej kopec, ale ten nevyjel ani trakor.... Dole je cedule neudržuje se a když už nárazník hrnul sníh před sebou tak se fakt to auto zastavilo. Jinak jsem měl T790 předtím a teď tyhle a jsem spokojenej. Jezdím často po Šumavě a musím zaklepat nikde jsem nenaříkal, že bych koupil špatně... Jen je fakt co už se tady řešilo, že při rychlé jízdě po sněhu jsem měl z OI lepší pocit - rychlá jízda: 90 km/hod po zasněžené silnici(víc se nesmí B)B) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale to ja pisu vsude, ze ta nova 1.9ka je lina mrcha ;)

Line to sice je, ale na nase silnice to staci, kvuli bodum si rychle jizdy uzivat stejne nemuzes... -_-

K tematu, byl jsem rozhodnut pro Alpiny, az do chvile nez jsem si serfoval po netu a nasel Nokiany WR, zatim vsude co jsem cetl, jen pochvalne reakce, tak jsem zvedav, jak to na nich v zime pujde.

Zitra nebo pozitrku je na drobecka nazuju, uz se tesim B)

H.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...