Přejít na obsah

Zimné pneumatiky


Diamant

Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Právě objednal CONTI WinterContact TS850 v 205/55 R16.

Mám taky a dobrý.

Jinak co jsem měl:

 

Michelin Alpin PILOT 2 - nejlepší co jsem kdy měl. Jízda jako po kolejích.

Continental 830 a 850 výborná ale k dokonalosti něco málo chybí.

Uniroyal MS 77 výborný poměr cena výkon o chlup horší než Continental.

Kleber Krisalp v pohodě.Žádný problém.

BF Goodrige - jedna z levnějších ale spolehlivá a čitelná bez problému.

Matador stejná jako BF , trošku hlučnější než BF

Dunlop winter sport 3D - Naprostá trága klouže snad i na suchu.Na ledu i sněhu nepoužitelná a strašně hučí!!!

Barum polaris 3 - už N I K D Y !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

Příště asi vyzkouším další Michelin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Jak už jsem tady psal jezdím na Nokian WRD3 195/65 r15 a po 3 sezonách a cca 25 tkm zbývá mezi 4-4,5mm, s výdrží pneu jsem spokojen, s chováním taky, nemám srovnání s jinými zimáky na O2, takže jen ve zkratce: Odvod vody perfektní, na suchu při vyší teplotě je auto takové "gumovjejší" ale to je dáno měkkostí vzorku. K chování na všech površích nemám výhrady, jediný mínus bych viděl brzdění na mokru(břečce), příjde mě že by to mohlo být lepší, ale jak jsem psal nemám srovnání s jinými pneu takže je to jen můj pocit. Spotřeba je podobná jako na letních  (Dunlop blurepsonse 205/55 r 16). Jinak jezdím cca 60-70% dálnice, zbytek okresky převážně na vysočine. Pneu za sebe určitě doporučuji, já sám nejspíš půjdu na další sezonu zase do Nokianů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Tady ještě k některým dohadům přiložím odkaz : http://www.mpneu.cz/testy/  zajimavý je článeček o rozměru 195/65 r15 zimní - Bridgestone Blizzak LM 001 ....

Jen takové hloupé přirovnání - otevřeli u nás vinotéku ze začátku tam bylo moc chutné víno a postupem času cca půl roku šla kvalita hodně dolů čím to asi je ?? Vína jsou pořád stejná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konkrétně k tomuhle odkazu výše : Německý autoklub ADAC - potom : Koncem 20. let dvacátého století se spojily významné podniky německého kaučukářského průmyslu... atd. Barum patří do skupiny německého výrobce Continental.

 

Je to fajn tyhle testy pneumatik, ale obrázek o tom jak moc jsou ,,poctivé" si musí udělat každý sám :kol-47:

Používáme v rodině zimní pneu úplně jiných výrobců a nestalo se, že by jsme zůstali někde stát kvůli pneumatikám.( jsme cca přes 500 m n.m.) takže sníh a led tu býva často.

 

To je můj názor. :kol-48: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tuto zimu  budu jezdit na Dunlop SP Winter Sport 4D tak poté mohu říct jaké jsou, minulou zimu jsem odjezdil na michelin A4 a byl jsem spokojen-podržely a nesjížděly se .(samozřejmě mám v záloze další sadu michelin A4, kdyby se mi dunlopky nepozdávaly..) Bavím se o rozměru 205/55 R16 91H případně 94H

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja sa este len chystam kupit nove pneu 195 65 r15 nemam este disky ale planujem kupit plechove R15 a pneu s vopred spominanym rozmerom a typ poradte ale chcem kupit bud Continental ContiWinterContact TS850 

alebo

Bridgestone Blizzak LM-001

ide mi hlavne o to aby pri mojom najazde rocne okolo 20 tisic aby vydrzali aspon 4 sezony

Editováno: , autor: Fastet
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Continental TS850 jsem teď obul a připadají mi extrémně měkké, jako kdysi Pirelli SnowSport (neplést se SnowControl). Což mi vyhovuje, s takovými mám dobré zkušenosti. Ale 4 sezóny je na takové pneu obvykle hodně (rychlejší sjíždění, hlavně při vyšších teplotách, a hodně znatelný vliv tvrdnutí a tím zhoršení vlastností ke konci životnosti).

 

=> Takže bych je také doporučil, ale ne někomu, kdo chce hlavně dlouhou životnost (obávám se, že ta se tak trochu vylučuje s dobrými vlastnostmi v zimě).

Editováno: , autor: abusklibi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak pocitam ze rocne v zime najazdim cca 7 tisic km takze vela nie ale ani malo takze 4 roky u mna znamena 28 tisic km 

 

tak já můžu v tomhle rozměru doporučit Nokian WRD3, mě vydrželi 3 sezony a 25 000km a ještě tam je mezi 4,5 a 5mm vzorku.

Jinak tuhle sezonu půjdu do těch zmiňovaných Nokianů WRD4. Nokian je prostě Nokian :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak u nás v pneuservise mě řekli, že jsou v 15" aktuálně vyprodaný (ty WRD4), a čeká se na další várku z finska, cca 3-4 týdny, no tak si musím ještě do půlky listopadu počkat, asi je o ně docela zájem :-)  naštěstí mám na čem jezdit takže není problém si počkat

k tý výdrži jak už jsem psal na WRD3 mě v 15" po 25 000km zbylo ještě cca 4,5-5mm vzorku, což na to že jezdím víc jak polovinu dálnice a na to že si pneu za ty 3 zimy sněhu moc neužily není vůbec špatnej výsledek.

A vzhledem k těm suchejm zimám i u nás na okraji vysočiny jsem si už říkal že bych stejně jak na léto pořídil na zimu 16", ale nakonec asi zase zůstanu u 15tek :-) 

Editováno: , autor: jirka mz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...