Přejít na obsah

Zimné pneumatiky


Diamant

Doporučené příspěvky

Abych pravdu řekl tak by to asi ochranu ráfku chtělo. Jsi si jistý, že v tomto rozměru dané pneu nemají ochranu ráfku. Měl jsem za to že od 16" mají skoro všechny gumy ochranu ráfku. Shodou okolností zítra nejspíš pojedu do pneuservisu tak se zeptám jak to je.

Editováno: , autor: Sniper_2003
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako po pravdě já řetězy nepoužiju. Ale Flashe byly za super cenu a cenovej rozdíl mezi zimníma 205/50 a 225/45 je +-100. Navíc si myslím, že na zimu je těch 50 lepších než 45. Takže proto tyhle kola a tyhle pneu.

Ale je mi divný, že ty Nokiany ochranu nemaj, protože se ty pneu dělaj do velikosti 20", takže je jasný, že 17"-20" budou alu. Tak buď je ta pneu konstrukčně taková, že disk chrání a navíc se tam ochrana dělat nemusí a nebo jsou to prostě blbci. :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já třeba mám na zimu taky litý disky a mám jen 15" (originální Oriony), určitě je hezčí mít slušný liťáky než se dívat na orezlý plecháče, případně řešit poklice ... :-) K těm 16" tam je taky pro řetězy nějaký omezení, teda alspoň u mě, i proto jsem si nechal 15"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se při zpátečce sklopí zrcátko, ale už se mi taky večer ve tmě stalo, že ten obrubník byl nakloněnej a neviděl jsem to, nemít na letních tu ochranu, tak jsem měl kolo pěkně sedřený. Takhle tam mam jenom jeden malinkatej škrábanec a zbytek to vzala ta ochrana.

V zimě zase když máš nahrnutej bordel u obrubníku a nevidíš co pod tím je a potřebuješ tam najet, protože je ulice úzká, tak má zase ochrana výhodu. Stejně tak pokud pojedeš po nějaký horší cestě někam na chatu nebo zahrádkářský oblasti, kde jsou na cestě velký šutry..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Zdravím, mám menší dotaz. Zima za rohem a já až ted zjistil, že ke koupenýmu autu jsem dostal tak trochu sjetý pneu na plecháčích, které jsou v hodně odrbaném stavu. Mám letní 7.5J x 18 ET51 : 225/40 R18 92Y. Zimáky na plechu které aktuálně řeším jsou 6J x 16 ET50 : 205/55 R16 91H M+S. Tyto informace mám v TP v záznamech. Jinak jako originální kola auta jsou 7J x 17 ET54 : 225/45 R17 91W pochopitelně v TP v základních údajích o autě.
A ted o co mi jde, jak jsem již psal. Zimáky na plecháčích jsou v děsném stavu. Potřebuji tedy koupit nové i koly. Jelikož jsem ale v životě pneu a kola zatím nekupoval, absolutně nevim dle čeho mohu vybírat. Ale pokud to správně chápu, mohu si vybrat jen něco v těchto 3 variantách, že? Další věc je, že ty 2 menší varianty mají menší obvod kola cca o 10-20mm než ty 18". Jenže jelikož mám RS s -20mm podvozkem, ocenil bych variantu spíš 10-20mm na obvodu navíc :kol-19:.

Děkuji za info

Editováno: , autor: Amimous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obvod kola ve všech třech variantách je stejný. :kol-28: Pokud by nebyl tak by správně nefungovalo ESP, ABS zkresloval by rychloměr i PP atd.. On totiž údaj 225mm/45% R17" je v jednotkách co jsem ti k tomu doplnil. :kol-47:

 

Pokud chceš kupovat kola tak bych doporučil originály Škoda. V případě že nechceš originály tak musíš koupit kola se specifikací co máš v TP tedy 7,5J x 18 ET 51, 7J x 17 ET54 nebo 6J x 16 ET50. V případě kupování hliníků je ještě dobré vědět, že na neorigo kola potřebuješ většinou jinak dlouhé šrouby a vymezovací podložku na středovou díru.

 

Pokud chceš kupovat pneu tak jen koupíš na daný typ ráfku příslušnou velikost pneu ( máš ji zase v TP a vypsal jsi si je  tu ) od výrobce který je ti nejbližší. 

Editováno: , autor: Sniper_2003
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...