Přejít na obsah

Zimné pneumatiky


Diamant

Doporučené příspěvky

Už mám rok WR D4 XL v rozměru 225/45 R17 na předních kolech a spokojenost. Jen mi trochu vadí, že nemají běžnou ochranu ráfku, ale pneu je konstruována tak, že tam nějaká ochrana je (integrovaná ochrana). Vzadu mám Continental 830 asi 4 roky starý.

Podle ADACU nejsou WR D4 v tomhle rozměru zrovna nejlepší, ale jde o to kde kdo jezdí... Po Praze bude stačit asi každá pneu, já hledal dobrej poměr cena/kvalita. Někde na severu nebo v horách bych vzal Dunlop nebo Goodyear. Jinak v menším rozměru bude patřit Nokian k těm nej.

https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2016_winterreifen_225_45_r17.aspx?ComponentId=273690&SourcePageId=31821

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem nekde cetl ze konkretne 195/65/15 ma lepsi vlastnosti nokian nez ug9. Mel jsem je uz v kosiku, ale zmenil jsem to. Stryc ma Nokiany na Volvu S80 a rikal ze uplna pohoda. Po Praze to je jedno dokud clovek nenajede na mokry kostky, jinak na horach to chce vzorek a rozum. Toz uvidime. GoodYear vydrzely 3 sezony a asi 30-40 tisic, tak budu mit aspon porovnani. Nejaky vzorek tam jeste i je, ale budu klidnejsi s novyma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím Páni.

Riešim otázku do čoho poobúvam Scouta na zimu 

najviac ma zaujali

Dunlop SP Winter Sport 4D 225/50 R17 94H

alebo

Nokian WR D4 225/50 R17 98H 

 

Dunlopky sú tuším dodávané na Scouta od výroby ale dobrú skúsenosť som mal pred dvomi rokmi aj s Nokian tuším to boli WRD3 len tie som jazdil na Superb a len veľmi krátko (auto som predal). Teraz mám túto dilemu, Nokiany sú trocha v lepšej cene ale to nehrá veľkú rolu. V zime najazdím možo 6000-7000 km hlavne mesto,mimo mesto občas dialnice . Skôr  mi ide o záber na snehu,blate kedže bývam v horách. Alebo ešte nejaký iný tip ? Poprípade od niekoho kto tú má štvorkolku ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, foxdivemaster napsal:

:D ok ,ze jsem dvakrat mel goodyear a nikdy me nevyrzely dlouho max zimu a bylo po nic,uniroyal jsem zacal jezdit a jsou dobry :) sorry za moje debilni psani 


Díky za vysvětlení :D jaký rozměr si jezdil? Já si nemůžu stěžovat na GoodYear G8, přemýšlím. No uvidíme co ty Nokiany

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně mám na Scoutovi odzkoušené ContiWinterContact TS830P a jsem spokojen. Ten samý rozměr mají kamarádi na BMW 5.řady a taky si nestěžují - dobrý nájezd, tichost, na sněhu bez problému. Jen pozor u Scouta musí být pneu zesílené (XL, index nosnosti 98H - 730 kg), u těch Dunlopů máš jen 94H. Nokian - sice vzorek WR SUV3 (WR D4 my přijdou ještě více šípovité) má kolega v rozměru 225/60 R17 na Hyndai a jsou dost hlučné.

 

Editováno: , autor: l79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díki za tip

Musí byť 98 ? 

Ja mám aj v technickom zapísané len 225/50 R17 94W

a alternatívu 205/55 R16 91H

 

Autoarrow-10x10.pngsom kúpil na letných pneu Dunlop SP Sport 225/50 R17 94Y

Ten hluk ma veľmi neštve, najčastejšie sa vozím sám + hlasná hudba :)

 

Keď tak porovnávam spomínané:

Nokian WR D4  225/50 R17 98H hlučnosť 69dB prilnavost za mokra A uspora paliva C cena od 100

Dunlop   SP Winter Sport 3D 225/50 R17 98H hlučnosť  68dB prilnavost za mora C uspora paliva E cena od 120

Continental  ContiWinterContact TS 830  225/50 R17 98H hlučnosť 72dB prilanovst za mokra C uspora paliva E cena od 125

 

Neviem na koľko sa dá veriť týmto údajom od výrobcov ale asi skúsim tie Nokiany :)

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, Pawlisko napsal:


Díky za vysvětlení :D jaký rozměr si jezdil? Já si nemůžu stěžovat na GoodYear G8, přemýšlím. No uvidíme co ty Nokiany

prave ze 15ky dvakrat pocitam ze tak 10tis max a bylo po nich-pod 4mm,sniper ma teda brutalni najezd,ted jezdim 17ky,vcera sem objednal na yeti uniroyal protoze zimni si vzal borec se scoutem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, KokiBR napsal:

Díki za tip

Musí byť 98 ? 

Ja mám aj v technickom zapísané len 225/50 R17 94W

a alternatívu 205/55 R16 91H

 

Autoarrow-10x10.pngsom kúpil na letných pneu Dunlop SP Sport 225/50 R17 94Y

Ten hluk ma veľmi neštve, najčastejšie sa vozím sám + hlasná hudba :)

 

Keď tak porovnávam spomínané:

Nokian WR D4  225/50 R17 98H hlučnosť 69dB prilnavost za mokra A uspora paliva C cena od 100

Dunlop   SP Winter Sport 3D 225/50 R17 98H hlučnosť  68dB prilnavost za mora C uspora paliva E cena od 120

Continental  ContiWinterContact TS 830  225/50 R17 98H hlučnosť 72dB prilanovst za mokra C uspora paliva E cena od 125

 

Neviem na koľko sa dá veriť týmto údajom od výrobcov ale asi skúsim tie Nokiany :)

 

 

 

 

No já nevím, já mám Scouta po fl s 2.0 tdi a v techničáku mám pouze rozměr 225/50 R17 s indexem nosnosti 98, ono je to už docela "těžší " oproti klasické octavii, hlavně ta zadní náprava, mám i origo závěs a můžu s tím už tahat i těžší náklady. Tak třeba je to i tím závěsem, to nedokážu říct. Jinak co se týče hlučnosti uváděné v db, příliš tomu nevěřím. Osobně jsem nedávnou koupil nový vzorek Dunlop Sportmaxx RT2, které mají hlučnost 68 db a jsou hlučnější než předchozí gumy, které měly 70 db. Jinak i ta spotřeba u těch ContiWinterContact TS830P je stejná jako u letních, které mají třídu A. Jezdím prostě stabilně za 6-7 litrů nafty podle trasy a stylu, ale pod 6 se nedostanu. Osobně bych vybral něco z první pětice v nějakém testu a podle aktuální lepší ceny :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

foxdivemastar: jezdil jsem matadory MP 59 a přítulka má na nissanu Juke MP 92... moje MP59 letos vyměněny, po 30tkm 5mm vzorku, ale už byly i docela tvrdé, jinak si na jejich vlastnosti nemohu ztěžovat, dokonce tišší než moje letní michelinky. ty MP 92 ve sněhu/ledu ok, ale přišlo mi, že aquaplaning přichází trochu dříve, ale může to být i autem/jiným rozměrem pneu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem nakonec musel vzit contiky protoze na uniroyal nejak v mem rozmeru by to trvalo zepry delsi dobu nez by byly,spis si myslim ze borec pres ktereho to beru chtel mit vic do kapse ale i tak je mam za super cenu,su zvedavy jake budou  https://shop.bestdrive.cz/polozky/continental-wintercontact-ts-850-p-205-50-r17-93h-xl-tl-fr-zimni

Editováno: , autor: foxdivemaster
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...