Jump to content
Diamant

Zimné pneumatiky

Recommended Posts

Tak jedno kolo mělo defekt, no defekt, utíkalo na 1/4 po obvodu na vnitřní straně ráfku. Jinak jsem je nechal všechny nafoukat na 2,3 a je klid. 

IMAG2993.jpg

Edited by Grooverider

Tak omluva foukám štítek +0,2 Nevím proč jsem měl o destinku posunutou tabuklu v hlavě :wallbash:

Ahoj,

asi se zeptám už jako blbec, ale jak to je s tím rychlostním indexem u zimí pneu.

Jasný je, že mohu použít nižší index (s cedulkou/upozorněním), nicméně někdo píše, že se u zimní pneu může použít pouze o jeden stupeň nižší. Jak to tedy je?

V TP mám předepsaný rychlostní index V (240km/h), nejradši bych koupil teďka index T (190 km/h) - což je o více než jeden stupeň nižší rychlostní index.

Nebude s tím problém? Max. rychlost v TP mám 211 km/h.

Díky

Na Slovensku môžeš dať aj T a k tomu musíš dať buď nálepku alebo upozornenie na maxidote.
Vyhláška 464/2009 paragraf 5 odsek 8
Minimálny rýchlostný index môže byť 160 km/h

Skús pohľadať vo vašich právnych predpisoch.

Pokud vim, tak u nas muzes u zimnich pneumatik pouzit libovolny nizsi rychlostni index. Pokud teda dodrzis dodatkove oznaceni formou nalepky v zornem poli ridice, pripadne informovani zarizenim trvale nainstalovanym ve vozidle.

Díky za odpovědi, tady jsem ještě dohledal vyhlášku 341/2014 Sb. (https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2014-341#prilohy), v příloze 12 je to tam pospaný. Nižší rychlostní index tam není specifikovaný nijak specifikovaný.

Takže díky, kupuji pneu s indexem T a nastavím si výstrahu na maxi-dotu.

rozdiel medzi pneu T a H je 2eura/kus

napr. ja som kupoval Continental TS 860

ja som kupil H

Edited by cayc

Kupoval bych H nebo V. Cenový rozdíl je minimální, někdy je dokonce vyšší rychlostní index levnější, protože se ty pneu víc prodávaj.

No, chtěl bych teďka pořídit Nokiany WR D4 195/65 R15 a rozdíl mezi 91T a 91H je skoro 300 Kč na jedno kolo, měním všechny čtyři. To se mi už pak tak zanedbatelný nezdá. (ale chápu, že každý soudruh to má jinak :)).

Myslím, že rychlost 190km/h je alespoň pro mě dostačující. Aby auto reálně jelo 190, to už musí být ručička za 200km/h a to si klidně na těch zimákách odpustím. Pro jistotu bude samozřejmě upozornění na maxidotu.

Nebo tu hrozí ještě nějaké jiné nebezpečí, který mi uchází, proč vzít přecijen to Háčko?

Edited by nosekma

WR D4 mizí před očima na suchu. Takže doporučuju jenom do oblasti kde je často sníh. Navíc je lepší vzít za stejnou cenu nejnovější WR Snowproof. T index za 1107Kč/ks.

Nejlepší jsou dle testu ale Bridgestone Blizzak LM005 , který jsou s T indexem za 1124Kč/ks. 

Bridgestone je při brzdění na mokru a sněhu na prvním místě a Nokian Snowproof na jedenáctém. Celkově je v testu Bridgestone na pátém místě a Nokian na třináctém. 

Pokud nelítáš v zimě přes 180km/h, tak vem v klidu T. U těch 15" je ten rozdíl fakt 200-300Kč/ks, ale třeba u 17" nebo 18" je často vyšší index levnější nebo je rozdíl třeba 50Kč.

• Like 1