Přejít na obsah

Zimné pneumatiky


Diamant

Doporučené příspěvky

V 10. 12. 2020 na 8:15, cayc napsal:

Ma niekto z vás reálne skúsenosti s Bridgestone LM005? Sú vo všetkých testoch na 1. mieste, mna skôr zaujíma komfort jazdy a hlavne hlučnosť. Odrádza ma 71dB na štítku. Ďakujem. 

Mám. Z hlediska hluku zcela v pohodě, z hlediska vzorku taky nevidím problém (sníh žádný a snad to tak zůstane... no a kdyby ne, spoléhám na ně.) Hluk můžu zhodnotit, až když přezuju na letní. Jenže zároveň se mění plech za liťák, takže auto/motor zní docela jinak. Guma za téměř 2000 (aneb co udělá 10% změny výšky profilu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som ich kúpil. 

Oproti rok starému continentalu ts860 je spotreba nižšia asi o 0,5l.

Celkovo su gumy mäkšie. 

Takže v komforte sme si polepšili. 

V snehu som nemal možnosť vyskúšať. 

Hluk asi narovnako. 

Celkovo idú viac k letným pneu, podľa subjektívneho pocitu som nemal ešte lepšie pneumatiky na zimu, odporúčam. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nevím, jestli existují nějaké nejlepší - to by všichni kupovali jen ty. Ale Michelin je bezesporu jedna z nejlepších variant. Jaký rozměr to má být a jaké určení? Michelin (Alpin) bych pro symetrický vzorek spíš viděl na hodně sněhu než na lítání po dálnicích nad nulou nebo v holomraze. Ale já nemám co kecat, symetrický mám na dvou autech :D a sníh už jaksi není, krom 1cm vrstvy ujetého ledu někdy v listopadu... I Michelin dělá různé vzorky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ačkoliv se ptáš ve špatném tématu a koneckonců ani nepíšeš o jakou generaci Octavie se jedná, navíc neudáváš ani rozměr požadovaných pneu, tak všeobecně se dá říct, že mají pneumatiky v podobných rozměrech stejné značky daného výrobce podobné vlastnosti. Takže třeba i ta, která je dobrá na Superbu by mohla být dobrá i na Octavii. 

Chybu neuděláš pokud se budeš v základním výběru řídit testy - ideálně aby jich bylo víc pro srovnání. Tzn. třeba ADAC, Auto Bild, Auto motor und sport... Recenze řidičů zde na fóru bych bral jako informativní, asi nikdo nedokáže vyzkoušet několik druhů a značek pneu na stejném autě a za stejných podmínek. Někdo může být s jednou značkou naprosto spokojen a druhý zas naopak. 

Záleží také na tom, kde budeš nejvíc jezdit, jestli spíše město či hory. Kolik máš nájezd a také kolik jsi ochotná do pneu investovat. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde o 2011 combi. Spíše to potřebuji jen po městě, max někde na dálnici, když půjdu mezi městy ale o žádné hory nebo něco "extrémnější" se nejedná. Ale když říkáte, že s Mischelin nic nepokazím, tak půjdu asi do nich. Já jsem to chtěla spíše jen na všeobecnou znalost, aby mě při koupi někdo neošklbal o peníze a chtěla jsem něco málo vědět, jaké pneu preferujete vy.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
před 1 hodinou, DOMINIK 23 napsal:

Ahoj chci se zeptat na zimni pneu na RS 2.0 147kw,jake mate psane ve velkem technickem prukazu?Ja tam mam jen 205/55/16.Muzu tam dat celorocni 225/40/18?

Celoroční ....... Já jsem koupil (na jiné auto) celoroční MICHELIN 195/65R15 94V XL CrossClimate2 3PMSF. 

 

Nové mají hloubku dezénových drážek 6,5 mm, takže z toho mám takové rozporuplné pocity.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...