Přejít na obsah

Zpětné zrcátko


Brady666

Doporučené příspěvky

Zdar, docela mě překvapilo, že to tu ještě nikdo neřešil nebo je to problém jenom mojí výbavy (Ambition) - což si teda nemyslím -, ale...

 

Proč se už nedělá asférické zpětné zrcátko u řidiče? Na O1 ho mám, na O2FL jsem ho měl myslí taky (nejnižší výbava), ale na O3 není... popravdě mi to docela vadí, protože v O1 mám pocit, že vidím za roh, kdežto tady musí kolikrát při přejíždění z pruhu do pruhu pootočit hlavu, na což jsem nebyl zvyklej :-) Asi se to nedělá z důvodu, že v příplatkový výbavě je hlídání mrtvýho úhlu.

 

Možná řeším blbost, ale vážně mě to zarazilo... přemýšlel jsem i o nalepení malého zrcátka, na stávající, tak jak se to dělalo dřív, ale nevím, jak by to fungovalo s vyhříváním zrcátek.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je pravda, ale aspoň zadní rožek auta by měl být vidět.... hodně to pomáha v určení vdálenosti např. vozidla jedoucího v sousedním pruhu....

 

Základní informace:

 

http://www.ibesip.cz/cz/ridic/zasady-bezpecne-jizdy/spravna-pozice-za-volantem-a-jeho-drzeni

Editováno: , autor: Napalm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to o zvyku, to souhlasim, ale v prvni chvili me to hodne prekvapilo, ze to O3 nema.

Mě při jedné z prvních jízd po přesednutí z OII překvapilo auto vedle mne :-D

 

Lidi, nastavte si dobře zrcátka. Spousta lidí vidí ve vnějších zrcátkách i kus svého auta, což je naprosto špatně.

Ne mít auto přes půl zrcátka, ale "rožek" tam je potřeba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě při jedné z prvních jízd po přesednutí z OII překvapilo auto vedle mne :-D

Ne mít auto přes půl zrcátka, ale "rožek" tam je potřeba.

Nač rožek? Když ho tam vidím, tak se mi překrývá to, co vidím ve vnitřním zrcátku s tím, co vidím ve vnějších. A o to méně pak vidím ve slepém úhlu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To si nemyslím, já ve vnitřním zrcátku vnějšek auta nevidím, ale asi tu o tom není třeba začínat zbytečný flame.

Téma začalo o rozdílu v zrcátkách OII a OIII, který tam bez debat je a může způsobit problémy, prt. při stejném nastavení zrcátek je to, co v nich je vidět, rozdílné.

Editováno: , autor: mischicka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já, když jsem si konfiguroval vůz, tak mi v konfigurátoru vždy vypadli tyto dvě položky:

"Vnější zpětné zrcátko vlevo, konvexní"

"Zpětné zrcátko vpravo, konvexní"

 

Myslím, že tyto dvě položky jsou při konfiguraci (naštěstí) stále, takže úplně plochá ty vnější zrcátka nebudou.

 

V reálu je v nich vidět "jinak" než např. ve vnitřním zrcátku, ale pocitově si myslím, že to lomené zrcátko v OII mi dávalo o něco lepší pohled vedle auta, ale zase jen vlevo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 roky později...

Ahojte chlapy!

 

Prosím Vás o pomoc.

Ráno mi oproti idúce auto zobralo späťák na strane vodiča. Musím meniť celé. Zháňam použité, cena nového je moc.

Našiel som jeden, no je to z kombi ročník 2014. Ja mám 2014 a nie kombi. Ale všimol som si, že sa predáva aj koncovka 6 pin aj 9 pin. Aké ja vlastne potrebujem, v čom je tam rozdiel. Nemám sklápacie.

Ak by so to dali zistiť z VIN. moje je : TMBAG7NE0E0141235.

 

ďakujem za pomoc

 

Michal

zrkadlo-octavia-iii-combi.jpg

Editováno: , autor: FMihi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...