Přejít na obsah

AMUNDSEN


Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Zdravím, mám problém s navigací Amundsen+. Původní majitel normálně používal Bluetooth v radiu a jeho telefon se normálně připojil i telefonoval. Bohužel nevím proč, ale já se k rádiu nemůžu připojit. Telefon mi BT nevyhledá a nějak nemůžu přijít na způsob jak se připojit. V Maxidotu ve volbě telefon připojení není a pokud chci připojit  telefon přímo k Amundsenu podle manuálu Škoda funkci Bluetooth v rádiu nemůžu najít, ale v sekci Media ikona BT je ( CD, SD Karta, AUX, BT).  Handsfree je nejspíš dodělávané, jelikož je mikrofon vyvedený hned vedle radia, ale vše propojeno s maxidotem. Díky moc za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

To bude tím, že není naformátovaná na FAT32 ale na exFAT.

Zkus vzít tu 64G a naformátovat jí na FAT32.

Já na to používám utilitku Guiformat.exe - snadno ji vygooglíš.

Všechny 64Giga karty takhle naformátované vzal jak Amundsen tak Amudnsen+ bez problémů.

 

Editováno: , autor: clouseau
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • o 3 týdny později...

Dnes mi dorazil SpoofCID adaptér. Je to cesta ako rozbehať aktuálne mapy na ľubovoľnej microSD karte. Funguje to tak, že ten adaptér podhadzuje zariadeniu iné CID, ako má v skutočnosti microSD karta. Dá sa do neho naflashovať ľubovoľné CID, takže som to skúsil v Amundsene s mapami V9 a krásne to funguje :-)

 

Pôvodný autor bohužiaľ výrobu ukončil, takže už mu ani nepíšte. Ja som stihol poslednú várku, ktorá už bude zrejme fuč. Každopádne celý projekt uvoľnil ako open source, takže sa to teoreticky dá vyrobiť.

 

Projekt je tu:

https://github.com/spoofcid/spoofcid

 

Už som podobné veci vyrábal, toto je ale nad moje možnosti. Je to príliš malé. Objednať súčiastky nie je problém, rovnako plošáčiky sú bez problému, avšak nemám vybavenie na osadenie toho ARMu a switchu. Ešte ARM by som si hádam nacvičil, ale ten switch je v ZXY puzdre a vôbec nemám skúsenosti s ich osádzaním. Zatiaľ sa mi ani nepodarilo zistiť, ako sa ten ARM programuje, ale to asi nejak pôjde spraviť. Skúsim ešte rozhodiť siete, možno nájdem niekoho, kto to zvládne.

IMG_0450.jpg

IMG_0451.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem koľko stoja karty u alternatívnych predajcov a zatiaľ neviem, koľko by boli náklady na výrobu tohto adaptérika. Jeho najväčšia výhoda spočíva v tom, že ide použiť ľubovoľná karta. Takže keď sa nejaká pokazí (ako sa stalo mne ani nie po mesiaci so staršou EVOPlus), kúpiš druhú, nasypeš na ňu mapy a je vystarané. Keď sa ti pokazí “origoš” karta, musíš si kupovať znova druhú aj s mapami, za plnú sumu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
On 17. 12. 2017 at 4:00 PM, clouseau said:

Pokud by měl někdo zájem o nejnovější mapy West nebo East  V10 pro Amundsen ( RNS310) tak ať mi napíše zprávu.

Ahoj, prosim, vedel by si mi pomoct s aktualizaciou map na Sup II, facelift s RNS 315? Aktualne tam mam West v6, som z okolia BA.
Nejde mi napisat ti priamo spravu, tak prikladam aj moj e-mail: mesko.lukas91@gmail.com

Dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, obracím se s prosbou o radu na zkušenější. Mám Superb II z roku 2009 s AMUNDSENem. 
BT handsfree normálně funguje, vidím i info na Maxi Dotu, ale po stisku tlačítka PHONE se aktivuje funkce MUTE místo aby se otevřelo menu s telefonními funkcemi.
O pár řádků výše jsem četl, že stačí provést aktualizaci fw. Nevíte prosím, jak je možno ji provést? Nejde mi ani tak o mapy, jako o fw systému. Aktuální HW a SW je vidět v přiloženém snímku. Díky moc za rady.

Amundsen_Superb.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji moc za rady a za potvrzení mé domněnky, že update fw by mi mohl pomoci. Našel jsem na nějakém německém fóru, že je potřeba upgradovat na verzi 351 a to by mělo stačit, případně pak dále přejít na vyšší. Našel jsem i postup jak vytvořit upgradovací CD, ale nemůžu nikde najít soubory s FW. nemáte prosím nějaký tip?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mam RNS310 ve VW, viz foto. Mám dvě aktualizační CD, nejdřív na 235 a druhé z 235 na 351...

Telefonní menu tam nemám, ale možná je to tou telefonní jednotkou vpravo.

 

Možná zkušenější poradí lépe, Pokud jsou ty CD kompatibilní (Škoda vs. VW) můžu ty obrazy dohledat a zaslat. Nebo rovnou ty CD. 

WP_20180208_10_14_48_Pro.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stačí rovnou update na 0351. CD pro VW a Skoda jsou stejné.

 

Menu telefonu na RNS310 nemáš, protože máš jednotku 1K8035730x(kde x je libovolné abecední písmeno) a ta nepodporuje tento typ zobrazení.

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vrieger, děkuji za odkaz. Opravdu jsem se snažil hledat, našel jsem plno něměckých diskuzí, ale níkde žádný odkaz na soubory...
Možná jsem slepej, ale v tom tvém odkazu je pěkný popis, ale mám dojem, že tam taky není link na ty aktualizační soubory.
Nebo se fakt špatně dívám? Každopádně ale díky za ochotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, napíš do google "RNS 310 FW335 auf 351", cca třetí odkaz vede na link co jsem napsal, po kliknutí se otevře okno pro stažení,

pokud ne tak zkus ještě tenhle link 

http://loadable.org/download/?id=cm5zXzMxMF9mdzMzNV9hdWZfMzUxLnJhcg==

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdar! Nemali ste niekto problém s tým, že vám navigácia Amundsenu ukazovala zlú polohu? Od istého času mi to takto blbne, ako keby zle rátalo polohu. Robí to aj s originál mapami V4 (to si myslí, že som na Morave), aj s V9 na spoofCID adaptéri (to ma hádže kamsi do Poľska). Factory reset nepomáha.

Editováno: , autor: z00m
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...