Přejít na obsah

Denní svícení


Džordž

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Fabia II 8/2008

Najprv zasvietia parkovačky, po naštartovaní stretávacie svetlá.

Teda... voľakedy... teraz to mám pokazené :( Denné svietenie jednoducho nefunguje, svetlá ale idú zapnúť ručne. Skúšal som pri zapínaní svetiel otáčať pomaly vypínačom, a sem-tam sa mi ozvalo denné svietenie a svetlá preblikli. Tak teraz neviem - napriek tomu prebliku mi to nepríde ako chyba vypínača. Či?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vytiahol som spodný kryt pod šoférom, zhodil dole poistkovú skriňu, pomerne elegantne sa dostal k 484 a áno, bol tam studený spoj. Spájkoval, namontoval a - nezapnú sa stretávacie svetlá, len obrysové :(

 

EDIT: Našiel som ešte jeden studený spoj (išiel som prvý raz podľa skúsenosti niekoho iného a nič iné som nekontroloval). Bohužiaľ, neviem, či pri manipulácii, alebo inak, ale objavil som roztrhnutý medený drôtik na cievke TFL, preto nešli stretávacie (potkávací) svetlá.

 

Ako som sa dostal k relé: Opatrne vybrať polystyrénový kryt nad pedálmi (sú tam tri závlačky spredu a potom ešte po jednej z každého boku). Odobrať kryt k poistkovej skrini, prvé dve skrutky sprava uvoľnia poistkovú skriňu (sú tam celkom tri). Do nej idú káble zľava, sprava jej pri vyťahovaní zavadzajú výduchy vzduchu. Na ľavej strane palubovky sa dá vybrať bočný kryt kvôli svetlu (plast je príliš mäkký na skrutkovače alebo nože, ja som použil umelohmotné páčidlo na rozoberanie notebookov alebo telefónov). Relé sa dá vytiahnuť ťahaním. Pri nasadzovaní relé nazad som si ešte uvoľnil ovládač svetiel, aby som lepšie vedel trafiť do soketu (pätice, umiestnenia relé /neviem ako sa to volá  :kol-133: ). Ten sa uvoľňuje v polohe "O" zatlačením a pootočením doprava. Uvoľnenie západky je počuť, potom stačí ovládač vytiahnuť. Ja som si nechal západky zacvaknuté a ovládač do polohy "0" som dal až po uložení ovládača na svoje miesto.

Editováno: , autor: vettis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím, jsem nový majitel FII r.v. 5/2008.  Nerad bych svým blbým dotazem zaplnoval forum, ale s použitím hledacího tlačítka jsem se dozvěděl o zapojení dennícho svícení docela dost. Umístění světel mi je jasné, zapojení také, zvolil bych zapojení na spínač zpátečky ? Nebo to jde i jinam, bez nutnosti tažení do vniřku vozu? Nezatěžuje to zbytečně aku při startu? Jenom netuším kde ten spínač je, tedy spíš foto nebo nákres. Nebo je lepší to táhnout až do kabiny? Případně na jaké barvy u světel a spínači zpátečky je zapojit? Díky B.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Tak po procteni rád tady, jsem se pustil do opravy relé 484. Denní svícení se zaplo tak ve 2 z 10 nastartování... 

Relé jsem vyndal, ale žádné poškození nebo studený spoj jsem nenašel. Pouze jsem všechny kontakty prohřál pajkou... 

Po deseti startech denní vždy naskočilo... 

Nevím proč je toto relé tam drahé 400 Kč. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
před 40 minutami, jipol57 napsal:

Denní svícení se přes vag nenastavuje. Je to všechno drátařina a v r2008 přítomnost Relé denního svícení.  A když tam nemáš přepínač, tak je bez toho.  Ale když nemáš mlhovky, tak si do těch míst dej nějaké univerzální světla DS.

Aha :(
A neni mozne to vyresit jen timto rele? Nevim, ale kam jej umistit. https://www.ges.cz/cz/automobilove-rele-12v-30a-auto-rel200-GES05701357.html
Nebo musim proste zakoupit toto: https://www.ges.cz/cz/automaticky-spinac-rozsvecec-svetel-denniho-sviceni-automobilu-univerzalni-g079m-GES07812990.html


 

diky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To relé o kterém píšu je v originálu toto https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/5j0941589-rele-pro-denni-sviceni-skoda-9652.html?gclid=EAIaIQobChMI2eLZv4bf4wIVGeDtCh2f3A4oEAQYASABEgIIlPD_BwE

Ale to by se muselo ještě natahat hodně drátů, aby to fungovalo jako originální zapojení, podle schémat.

V tvém případě by bylo lepší to univerzální co máš jako druhé. To je taky na rozsvěcení hlavních světel,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, jipol57 napsal:

To relé o kterém píšu je v originálu toto https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/5j0941589-rele-pro-denni-sviceni-skoda-9652.html?gclid=EAIaIQobChMI2eLZv4bf4wIVGeDtCh2f3A4oEAQYASABEgIIlPD_BwE

Ale to by se muselo ještě natahat hodně drátů, aby to fungovalo jako originální zapojení, podle schémat.

V tvém případě by bylo lepší to univerzální co máš jako druhé. To je taky na rozsvěcení hlavních světel,

Dekuji moc za info.  ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Petr Tykvart napsal:

 

 

před 5 hodinami, jipol57 napsal:

To relé o kterém píšu je v originálu toto https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/5j0941589-rele-pro-denni-sviceni-skoda-9652.html?gclid=EAIaIQobChMI2eLZv4bf4wIVGeDtCh2f3A4oEAQYASABEgIIlPD_BwE

Ale to by se muselo ještě natahat hodně drátů, aby to fungovalo jako originální zapojení, podle schémat.

V tvém případě by bylo lepší to univerzální co máš jako druhé. To je taky na rozsvěcení hlavních světel,

 

Nebo neco takoveho:

https://allegro.pl/oferta/swiatla-do-jazdy-dziennej-skoda-fabia-ii-roomster-7750658864

 

https://allegro.pl/oferta/lampy-swiatla-dzienne-dziennej-skoda-roomster-07-1-7410729406

 

Kdyby Ti bylo moc drahe to kupis kulate denni sviceni a namontujes se k krytu. Nekupuj Ciny bo to se nevyplati

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky  jsem  přesně tohle   řešil  auto  z  Rakouska roomster 2006-2007   bez  vypínače a deního  svícení  vúbec   světla  čočky  H7  JEDNA  ŽÁROVKA  . Poprvé  co  jsem  chtěl   SERVISMAN ve  škodovce  mi  tam  dal  relé  do 400 kč   natahnul  kabel  celkem 600kč  a  svítil jsem potkávačkama   jak  jsem  natočil  auto  světla se  rozvítila sama    . Pak  jsem  vyměnil  hlavní  světla  za nový  originály Hella  nebot  je to  katastrofa   ty   čočky  nesvítí   a moje druhý auto  felicie     svítí  víc  a koupil  denní  svícení   ( aby     nový  hlavní  světla ušetřil   ) dal jsem  to  do  mřížky   k  mlhovkám servisman  to  zapojil    jak  zapnu  klíček hned to  svítí   vypnu  klíček  zhasnou sami  denní  světla    nebo  už  při  parkovacích  světel    když  je zapnu   , tak denní svícení  samo  zhasne mají  označení  denních  světel   RL   u nás  jsou problémy  s  označením  DRL  na  STK  a stáli 1000 kč . v zadu  jsem  to  nechtěl   aby to  za  dne  svítilo   , stejně  je  den  , světlo ,   sluníčko  atd.      a další  zbyteční  světla  nemusí  svítit  stejně nejsou moc  vidět  a taky to je  ve  vyhlášce  , že  nemusí  zadek  svítit  .  Mám  to   přes dva  roky a  není  žádný  problém  nikde .   

 

  

Editováno: , autor: standa 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...