Přejít na obsah

Denní svícení


Džordž

Doporučené příspěvky

Já bych se trochu pozastavil nad tím původním příspěvkem, který zde typově není nijak ojedinělý. Představte si, že ráno dáte auto do servisu. Po obědě si v práci u kafe otevřete internet a z této diskuze zjistíte, že mechanik vůbec neví, co s tím. Možná mu také poradíte. A třeba vám to ani nedojde, že se jedná o vaše auto. No a odpoledne si jdete auto vyzvednout a mechanik vás pěkně zkásne :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak se k tomu pane bože dostanu? Nejsem gynekolog :kol-32:

podívej se do článku automatické rozsvěcení světel,je tam i foto rozebrané 484. Mě to relé musela z boku palubovky vytáhnot dcera, protože já se svojí prackou se pro něj nedostal. Pak pouhá oprava relé byla sranda.

A opětovnou montáž provedla moje mechanička.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...

Zdravím.

Mam problém s denním svícením, tovární, projektorové světla bez natáčení, mlhové světla bez corner funkci. s. Roomster 03/2011.

Nedávno se mi stalo, že mi vyhořela pojistka na denní svícení, tak jsem ji vyměnil a světla svítily. Po čase zase tak se s vyměnil i žárovky a namísto 7,5A pojistky dal 10A protože jsem neměl 7,5A. Svítily delší dobu ale zase to stejné, pojistka i 10A vypálená a když tam dám novou tak denní svícení svítí.

 

Neměl s tím někdo takový problém. Tuším, že má kabel prodranou izolaci, nevíte kde by to mohlo být. Pokud jsem měřil proud, který teče do světel tak to bylo cca 3,5A. 

Auto mám od nova, nabylo bourané.

Dík za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to asi bude ono.

Nic takového mi nedělali, pouze páskovali silový svazek od baterky za levým světle (po směru jízdy).

Neví někdo co dělaly a na kterém místě přibližně? Díval jsem se do schematu, že s SB17 (pojistkový držák) jsou napájeny pouze toto denní svícení.

 

Předem děkuji. (Jinak původní řetěz a mám najeto 117 000km, občas sporadicky zarachotí při startu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak to si myslím, že takové a podobné věci nahodile nebudou žádnou vyjímkou. Když vidím jakým způsobem je tahaná elektrika v motorovém prostoru. Tenoučké drátky jen tak spoře balené textilní páskou...  Vedení v naříznutém husím krku, ale 3 cm před konektorem jen tak volně... V prostředí spodku motorového prostoru - vlhko, sůl, střídání teplot jízda/stání - nedávám tenounkým drátkům 0,35mm2 životnost více jak 5 let. Zlatá ještě trochu poctivěji vyráběná Felda.

 

Preventivně jsem elektrické svazky kolem motoru omotal vulkanizační páskou, a až těsně na konektory. Právě pod tou baterkou, v blatnikách a pod nárazníkem k posilovači, ostřikovači, klaksonům, mlhovkám a k čidlům pod motorem. Ještě mě čeká vedení ke konektorům ventilků k ABS a ESP, za motorem. Tam už to není tak zranitelné jak na spodku, ale taky to ještě omotám.

Snad se mě tato snaha vyplatí a nebudu mít nikdy s elektrikou potíže.

Všiml jsem si že už u F1 jsou nejčastější závady na dobíjení, jen uhnilé drátky k alternátoru.

Editováno: , autor: jipol57
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Čau.

Snažil jsem vyndat vypínač světel jak píšete výše, tj. zatlačením na spínač a otočením po směru hodinových ručiček, ale nedaří se. Nemáte někdo obrázek nebo přesnější postup jak na to? Jakou silou mám otáčet? Když jsem to zkoušel, tak jsem otáčel už velkou silou, že jsem se bál, že něco zlomím. Doufám, že to dobře chápu, že zatlačit znamená zatlačit ve směru jízdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejak tomu dennému svieteniu nerozumiem.Mne to funguje tak že ak otočím kľúčom tak sa mi zapnú stretávacie svetlá a keď štartujem tak sa vypnú a potom znovu zapnú a svietiia aj zadné,no podsvietenie prístrojov ani rádia nejde.Niekto tu písal že po pootočení kľúčom sa majú zapnúť parkovačky a po naštartovaní stretávačky,pret mi to je divné,že mne stretávačky aj pred štartom.

Inak som to denné svietenie vypal prepínačom pri pojistkách nejak mi to nevonia radšej klasicky zapínam svetlá.

F2 2009 1.4 63kw

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...