Přejít na obsah

Tažné zařízení


zemlik

Doporučené příspěvky

Čidla dělají svou práci,reagují na překážku.Jestli je to koule nebo zeď,neumí rozlišit.Jsou el přípojky,které odpojí čidla při couvání s přívěsem.Mnoho

řidičů si myslí,že tyto /dražší/přípojky umí rozlišit tažné od ostatního,ale není to tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Mam TZ na R s cidly v zadu. Kdyz mam namontovanou kouli, toto nevadi, cidlo nereaguje na kouli a funguje normalne, vidi prekazky. Kdyz je vozik zapnuty, elektronika vypina cidla, couvani je bez zvuku a signalizace na displeji. Staci odpojit vozik a zastrcku, a couvani zase funguje bez problemu.

Mam TZ f. Autohak, VAPOL CZ s.r.o.Zasova 270, demontovatelne, s chovanou zasuvkou do narazniku. Jezdim s plne nalozenym vozikem, a zatim bez problemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by chtelo kontaktovat firmu a zjistit, zda je to stejne na LB. Podle mne je to stejne - uchyceni to jsou 2 plochace se 2 montaznimi otvory na uchyceni do karoserie. Takze rozdil je max v delce plochacu a rozmisteni otvoru. Montaz zvladne 1 osoba behem 2 -3 hodin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Stále nikdo se zkušeností z vlastní montáže? Taky teď řeším dodělání TZ. Chci napevno kvůli větší vertikální zátěži. Rozmýšlím se, zda nechat montovat u garážníka s certifikátem, nebo si to tam dát sám. Kdyby měl někdo jakoukoli zkušenost, jak se zapojuje typová elektroinstalace (13pin) u Rapida/Toleda aj., dejte vědět. Vysvětluji si, že když je typová a stojí víc než univerzál, že by se nemuselo kódovat auto a tím pádem bych si to v klidu udělal sám doma,ale nevím. U univerzální (a levnější) je to jasné, tam je třeba nakódovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Pokud mas certifikat (nebo homologaci) na TZ - tak neni problem namontovat ho. Mechaniku zvladne kazdy, je treba sundat zadni naraznik, ocelovou vyztuhu, a namontovat TZ. S elektrikou to neni slozite. Nemusel jsem kodovat elektroniku vozidla. Standardne po spravne montazi elektronika vypne cidla couvani pri pripojenem voziku. K TZ mel jsem elektonicky modul. ten jsem namontoval v kufru, u jednotky, pod tapicirunkem.
Obecne - elektrika (napajeci kabely) zasuvky jsou zapojeny bezne, je tam treba zavest samostatny kablik +12 V od pojistek, a jedine 1 kablik je treba zapnout na elektroniku z zavazadlovem prostoru, na cidlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Nemáte někdo dodatečně instalované tažné zařízení tzv. vertikální automat na Rapidu Liftback?

Vertikální automat na rapida dělá více firem např. SVC Náchod, AutoHak, Steinhof, Westfalia a nebo můžete mít tažné přímo od Škodovky, které je dost drahé (hlavně instalace).

Jde mi o to, aby po odmontování koule nebyla konstrukce tažného na autě vidět.

Pokud by někdo měl některé z výše jmenovaných vertikálů a mohl by zde dát foto s koulí a bez koule po odmontování, byl bych vděčnej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdar mám tažné origo od škodovky(sundávací)na autě nejde nic vidět že je vybaveno tažným,po zařazení spátečky automaticky odpojí mlhovka na autě i covací čidla a na rádiu se zobrazí auto s vozíkem.Nemohu si stěžovat auto to zezadu nehýzdí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po delší době opět zde :)

 

Tak nakonec si to TZ namontuju sám. Není na tom nic složitého. Tažné mám od Brinku, napevno. Elektriku jsem vzal typovou, takže jen natahat (rozebrat sice snad půl auta :D ) a dobře zapojit. Návod je celkem pěkně zpracovaný. Ale teď nevím, jak s autorádiem, když odpojím baterku na nějakou dobu. Máte někdo zkušenost? Je třeba pak kódovat rádio, nebo cokoli jiného? Mám rádio s multifukčním volantem a bluetooth. Jinak počítám, že bych přidal nějakou fotodokumentaci, příp. video, ale uvidím podle nálady :D

Díky za radu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Jestli to tedy dobře chápu, pokud si originál tažné od škodovky namontuji sám, nepotřebuji nijak nastavovat ŘJ, stačí jen zapojit a na technickou?

Byl jsem se na montáž ptát v autorizáku a neochotný pán mi řekl částku 15 000. Což je masakr, tažné bych chtěl prakticky výhradně na převážení kol.

 

Nechal jste si někdo tažné domontovat do auta bez přípravy? na kolik to cca vyšlo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, já mám neoriginální montované Škodovkou, ale byl to dárek k novému vozu. Zezačátku mě trochu vadilo, že není schované, ale už to neřeším.

 

Koukni na odkaz: http://auto.bazos.cz/inzerat/60574718/Tazne-zarizenielektroinstalace-Skoda-Rapidmontaz.php

 

http://www.tazak.cz/index.php?vyrobce=Skoda&model=RAPID+%28NH3%29&objem=Skoda+RAPID+%28NH3%29+1.2+TSI%3B77%3B105&option=com_selector&url=http%3A%2F%2Fwww.tazak.cz%2F

 

..........třeba ti to k něčemu pomůže. Dodi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Chci si namontovat TZ sám, ale mám na Rapidu couvací senzory a mám obavy, když si koupím variantu TZ na pevno s univerzalní elektronikou (http://www.svcnachod.cz/pdf_ml_el/Z00-007%20Mont%C3%A1%C5%BEn%C3%AD%20N%C3%A1vod.pdf), aby koule na nárazníku nebyla trvale při couvání vyhodnocována jako překážka :-(  Máte s tím někdo zkušenost ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.Přípojka v odkazu neodpojuje couvačky/je to v návodu jasně napsané/,přípojka co to umí,stojí o pár korun víc.

2.Pokud je koule v zorném poli čidel,tak to auto hlásía je jedno,jestli je přípojka univerzální nebo typová.Odpojování couvaček

   pracuje jen při zapojení přívěsu.Žádné přípojka neumí neumí rozlišit,zda čidlo čidlo bere kouli nebo patník.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...