Přejít na obsah

Jakou máte spotřebu?


rowz

Doporučené příspěvky

Také jsem musel přidat procenta v řídící jednotce, pravidelně byla spotřeba na palubáku nižší !

 

Po zvýšení se pohybuje v létě okolo 5L.  Dá se jet i za 4,5.   FIII 44kw,  pneu 15".

Občas problém v kopečku, jak se člověk nerozjede, tak je malá brzda, ale jinak nemá chybu.

 

Ale je to super vozítko.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já měl s 1.0 Mpi 55 kW v létě dle palubního PC v průměru 5.0l, teď v zimě 5.2,l, jízdně tak 50:50 město a okresky.  Po výměně motor. oleje z origo 0W20 na 5W30 se spotřeba lehce zvedla tak o 0.3l. To samé zjištění jsem udělal u mé předchozí 1.2 Tsi, kde se spotřeba po výměně orig. mot oleje (nevím co tam bylo přesně za viskozitu)  za olej 5W40, zvedla o cca 0.5l. 

Takže to vypadá, že ty lehkoběžné oleje co se nyní dávají do nových aut, asi tu spotřebu opravdu snižují, ale přesto tam budu dávat oleje A3/B4 s předpokladem delší životnosti motoru. Spotřebu o cca 0.5l lepší nebudu řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Letos v červnu jsem měnil puvodní nápln 5W30 na 5W40. Přes léto jsem rozdíl ve spotřebě nepoznal. Jak se ochladilo, znát to je, hlavně na kratších trasách do 10 km , se spotřeba zvedla o 0,2-0.3L. Je to znát u studeného motoru při běhu na volnoběh 0.5-0,6 L/hod dle pp. U 5W30 to bylo o 0,1L/hod mín. Přes to zustanu u 5W40.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

2018, 55kw, momentalne 30500km, Jazdim v aute sam, vacsinou 80km trasu, z toho 15km mesto, 30km dialnica, zvyok medzimesto. Priemer mavam 5.2-5.5, najviac spotrebu ovplyvni samozrejme rychlost na dialnici, 115-120kmh jazdievam hlavne koli teplote oleja, ked idem 130kmh tak spotreba skoci nad 6, dlhodoby priemer za 7000km je 5.5. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím všechny fandy malých velkých aut.

Reaguji na diskuzi o spotřebě a mám tyto poznatky.

Když jsem Citygo koupil,mělo najeto 57 000 km.Počáteční spotřeba 5,5 litrů při měření průměrné spotřeby pomocí aplikace- Elektronická servisní knížka - byla trochu více,než jsem předpokládal.Jezdil jsem se  Suzuki Swift 1.3 D za 4,5l

Vše je to asi o zvyku.Motor se chová úplně jinak.Nyní ,asi po roce mám spotřebu 3.9 a to jezdím po městě ,občas asi 40 km po rychlejší cestě to projedu do rychlosti 140 km/h.A ještě jeden poznatek.Protože jezdím převážně v městském režimu,používám celoroční pneu.Jelikož auto mělo při koupi obuté zánovní letní,koupil jsem na zimu celoroční a letos na jaře přezul letní na dojetí.Celoroční Barumky jsou mnohem tišší než letní,které mám obuté nyní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Už mám asi zabehnuté cez 20tisiíc km. Cesta k moru 650km. Diaľnica 130 v kuse /100 obmedzenia. Tam 5l. Späť 650km 5.6l s klímou, nakoľko bolo vonku až do neskorého večera 29 stupňov. Dnes Diaľnica, okresné cesty, obce priemer 5.5l 300km. Po natankovaní zvyšných 65km domov bez klímy navečer 4.1l. Dosť to kleslo hlavne na diaľnici. Pneumatiky som nechal tento rok naschvál 15tky zimné na skúšku a testovanie. Veľa aj nafúknuté pneumatiky ovplyvňujú spotrebu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...