Přejít na obsah

Infotainment Columbus Superb III


Doporučené příspěvky

S ohledem na to že Škoda vyrobí mega aut ročně a statisticky jich 25% bude vybaveno standardizovaným infotainmentem Columbus, na kterém se bude měnit jen čelní panel, řekl bych že na tom bude Škoda o něco lépe...

Columbus se zastavbovosti 25% vozidel? To je vtip? Vzdyt se nabizi jen u dvou rad a u jedne z nich s podilem 40% na produkci je jen okrajovou zalezitosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych k tomu ještě doplnil, že cenu NotePro dělá z 99 % jen hardware. Software je Android a ten si Samsung nemusel vyvíjet - stačilo převzít a drobně upravit.

U Columbusu bude výrazně větší část ceny tvořit právě ten vývoj software.

 

(Paradoxně by muselo vyjít výrobně a vývojově levněji, kdyby úplně vyřadili z nabídky Amundsen a nabízeli jen Columba, ale segmentace trhu si to prostě žádá. Ale co by pak dávali do Fabie.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych k tomu ještě doplnil, že cenu NotePro dělá z 99 % jen hardware. Software je Android a ten si Samsung nemusel vyvíjet - stačilo převzít a drobně upravit.

Dovolim si nesouhlasit. Android je sice "zdarma", ale i tak je 30 % z ceny platba za pouzite patenty ve smyslu prumyslove ochrany, navic vyrobce musi pocitat s podporou zarizeni v zivotnim cyklu stejne jako Skoda. I kdyz Vasi tezi o jednoduchem "priohnuti" nesdilim za cenou HW slozky v NotePro si fakt stojim.

Mimochodem co asi tak pod tim Columbusem bootuje za operak? Tizzen? IOs? Portable Windows? Je to uplne stejny free bsd jako Android. Nebo ma snad dodavatel skody proprietarni OS :-O

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No minimalne co jsem zatim zjistil je u SIII zastavba Columbusu vice nez 80%.

 

Zkusím se zaměřit na to, jestli čtyři z pěti Superbů mají Columbus. Zatím jsem poměr možná tak poloviční. I kdyby to bylo 100%, tak to Octavia na čtvrtinu nevytáhne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj lidi,

také se přidám. Dá se odblok obrazu udělat tak, aby se to v případě nehody, nepoznalo? Dnešní řídící jednotky a sw mě přijdou tak chytré, že si pamatují jakýkoliv vstup. Ptám se kvůli záruce a skutečnosti, že se jedná o firemní vůz.

Zároveń poradí někdo, kdo to udělá v Praze/blízké okolí?

 

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...