Přejít na obsah

Infotainment Columbus Superb III


Doporučené příspěvky

Ano, neměl by být žádný problém, protože se jedná také o SKG11.

Pak lze na zařízení aktivovat vzhled jako na FL verzi :) 

Bude pak po aktualizaci chyba v infotainmentu (diagnostikou) viditelná chyba kvůli SVM - aktualizaci SW (ničemu nevadí)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

už jsem hledal, možná špatně ... ale nenašel.

jsou někde k dispozici nějaké change logy, případně chyby jednotlivých verzí?

 

nebudu sám nic dělat. ale zaúkoloval bych servis, kdyby to něco přineslo nebo vyřešilo věci, na které jsem si už asi i zvykl, ale .. 

 

zajímá mě MIB2.5 ... mám 1433 ... zda chtít 1440 :)

žádné zásadní chyby tam nejsou. některé věci nepoužívám ... něco třeba vylepšili :)

 

díky

 

edit: tak jsme koukal do auta a mam 1440 ... takze nic ... kurna .. neni co resit ... 

Editováno: , autor: hamoun
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Changelogy jsem nikdy neviděl. Byl někde na internetu k dispozici pro ten update 1433 a bylo tam jen uvedeno, pro které verze ta aktualizace je určená, nic víc.

Přechod na MIB2.5 z MIB2 je možný, ale není to pouhou aktualizací jednotky skrze SD kartu. Hardware mezi MIB2 a MIB2.5 je stejný. 

 

Každopádně lze na verzi 1433 aktivovat vzhled jako má MIB2.5 a když se vymění displej za FL Amundsen (celosklo s dotykovými tlačítky po obou stranách), tak bude ostřejší obraz :) 
Nebo provést "komplikovanější" aktualizaci z MIB2 na MIB2.5, vyměnit displej za celoskleněný Columbus a je to :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes mi auto tak trochu vyrazilo dech a nejspíš právě to byl ten účel...

 

jedu takhle kolem jedné školy, kde je snížena rychlost na 20 km/h a náhle se zeslabí přehrávaná hudba (média z SD karty) a ozve se upozornění, že projíždím kolem školy... nejspíš to bylo přes TP RDS, ale tak moc hlasitěji nemám dopravní informace zesíleny, oproti hudbě...  a současně se informace objevila na virtuál kokpitu v rámečku ... něco podobného jsem zažil v Rakousku na dálnici, když probíhalo hlášení o vozidle v protisměru, opět opakované z rádia, hodně hlasitě, něměcky a anglicky a na maxidotu v češtině....

 

máte někdo podobnou zkušenost?

 

... zítra jestli nezapomenu, projedu tam schválně znovu, kolem té školy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, guest100 napsal:

dnes mi auto tak trochu vyrazilo dech a nejspíš právě to byl ten účel...

 

jedu takhle kolem jedné školy, kde je snížena rychlost na 20 km/h a náhle se zeslabí přehrávaná hudba (média z SD karty) a ozve se upozornění, že projíždím kolem školy... nejspíš to bylo přes TP RDS, ale tak moc hlasitěji nemám dopravní informace zesíleny, oproti hudbě...  a současně se informace objevila na virtuál kokpitu v rámečku ... něco podobného jsem zažil v Rakousku na dálnici, když probíhalo hlášení o vozidle v protisměru, opět opakované z rádia, hodně hlasitě, něměcky a anglicky a na maxidotu v češtině....

 

máte někdo podobnou zkušenost?

 

... zítra jestli nezapomenu, projedu tam schválně znovu, kolem té školy...

 

Ahoj. S tím hlášením auta v protisměru jsem se setkal tady v ČR na vnějším pražském okruhu. Psalo mi to a hlásilo v rádiu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zřejmě mají nějaká místa se zvýšeným nebezpečím zadaná do map.

Hlašení na displeji zvládá i Amundsen v OIII

(zde právě obr. hlášení na Amundsenu)

1093443343_hlen.thumb.jpg.0f3a0b6bf7fa042b9b66e01f7f484c26.jpg

takže předpokládám že i Superb to má také tak, zvlášť když Columbus je ještě o úroveň výše.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl bych rád za video. Podle popisu nádrherná ukázka nebezpečného nesmyslu, který odvádí pozornost řidiče. Chtěl bych vidět, jestli se to upozornění zobrazuje jen v určité hodiny a nebo otravuje i v sobotu a neděli (a tak, aby si vypěstoval člověk přirozenou ignoraci a nevěnoval tomu pozornost).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dnes jel kolem té školy ve 14:35 a nic, schválně jsem se otočil a jel druhým směrem, tedy jako poprvé a také nic... a to jsem i prekročil rýchlosť 20 km/h... 

 

Jen doplním, že se mi na Columbus žádné psané hlášení nezobrazilo, když jsem zaznamenal to hlášení, 100% totiž vím, že jsem se na displej podíval, když hudba zticha a malinkou chvilku bylo ticho, nezobrazilo se ani hlášení jako když u dopravního vysílání, kde není jen OK, ale na výběr dvě možnosti... Možná kolem budu schopen jet ještě v pátek v době vyučování... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

@stanmarto hlasi vsechna auta, je to nejaky druh emergency hlaseni (vybuch atomove bomby.... a auto v protismeru).

vyskakovalo to na me od mercedesu prez audi i v octavii3.

 

nicmene, nema nekdo reseni jak zabranit neskutecnemu patlani infotainmentu po FL? 
objednal jsem nejakou folii, protoze s tim nedokazu jezdit...

Editováno: , autor: Deliberator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 1. 2022 na 22:44, Deliberator napsal:

@stanmarto hlasi vsechna auta, je to nejaky druh emergency hlaseni (vybuch atomove bomby.... a auto v protismeru).

vyskakovalo to na me od mercedesu prez audi i v octavii3.

 

nicmene, nema nekdo reseni jak zabranit neskutecnemu patlani infotainmentu po FL? 
objednal jsem nejakou folii, protoze s tim nedokazu jezdit...

Já si objednal skla jak na VC tak na columba a super nedělá to čmouhy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, skdh napsal:

Vies sem hodit link na tu foliu? Vdaka

CZK 356.89  18% Off | RUIYA Car Screen Protector For Superb Business Columbus 9.2 Inch 2019 2020 Navigation Display Screen Auto Interior Accessories
https://a.aliexpress.com/_mtaZBWM

 

 

jinak je to sklo a super, všechno bez problému funguje a hlavně to nedělá mastné fleky po prstech.

Editováno: , autor: Leonekkk
  • Díky 3
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím,

nesetkal s někdo u MIB 3 (s Lauroubez měniče) s problém s logami radiových stanic?


V nabídce je logo s bílým pozadím ale na hlavní obrazovce jsou šedivý.

EDIT: Tak loga jsou šedá jen při rozsvícených světlech, asi nechtějí aby to zářilo ale jak je malý logo tak to dělá blbý efekt. U velkých se "ztmaví" celý čtvereček.

EDIT2: Nevíte jaká je poslední verze SW a NAVI dat? ---- mimo jiné stáhnu si na Flashku update ze škoda auto ale nabídka se neobjeví, tak buď mi to nejde a nebo to nejde

 

C6FD4BA0-45F3-4821-A36E-4C3DAC78EFA6.jpeg

D426192C-935C-4F4E-A5F4-15F1542D57F5.jpeg

Editováno: , autor: gary90
Doplnění informací
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, displej pro Amundsen MIB2.5 lze vyměnit kus za kus za Columbus MIB2 displej, výsledkem je i lepší rozlišení obrazovky :) U Superba je akorát problém toho, že vznikne otvor za displejem, který prakticky není vidět. Dává se totiž s těmito displeji (skleněnými) jiná lišta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...