Přejít na obsah

Infotainment Columbus Superb III


Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

image.thumb.png.fc3f06cd23a214b53e94f96c76b65411.png

Toto sa mi objavilo včera na displeji, a to dokonca 2x. Raz keď som bol od najbližšieho železničného priecestia dosť ďaleko, auto odstavené, motor vypnutý, čakal som na polovičku, a v druhom prípade, keď som práve išiel k priecestiu (navigoval ma tam ale Waze, nie Columbus) a vlak sa aj reálne blížil k priecestiu, lebo išiel práve vedľa mňa, a reálne autá už čakali na červenej, kým ten vlak prejde.
Akože funkcia super, ale od kedy to je v Superbe?
Ďalšia vec je, že mne nedáva zmysel, že to hlási aj keď nevie, že či vôbec pôjdem cez to priecestie, resp. keď sedím kilometer ďaleko v aute s vypnutým motorom.

Na aké zaujímavosti sa mám ešte prichystať? 🙂

 



Inak pár minút po tej druhej hláške začal celý infotainment blbnúť, a reštartoval sa asi 4x za sebou. Reštart sa opakoval vždy po pripojení na telefón (Android Auto bezdrôtovo) a zobrazní obrazu z Waze. Následe vždy okamžitý reštart a tak dookola. Prestalo to až potom, ako som manuálne reštartoval telefón (Honor Magic5 Pro).

Akože môžem chybu hodiť na telefón, že ten je zlý, ale aj keď nastane nejaké chyba v komunikácií s Android Auto, nemal by sa celý infotainment sám od seba reštartovať. Manželka to natočila na video, budem to riešiť so servisom, možno to nejaká aktualizícia vyrieši.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vrámci superbu(MIB3) to je momentálně asi jediné už by to mělo fungovat rok, v čr to snad má implementované zatím jen Regiojet. 
https://www.novinky.cz/clanek/auto-bezpecnejsi-zeleznicni-prejezdy-skoda-testuje-varovani-pred-blizicim-se-vlakem-40418851

u audi pak funguje třeba i ondikace a odpočet semaforů na křižovatkách

 

https://www.audi-mediacenter.com/en/press-releases/audi-networks-with-traffic-lights-in-europe-11649

 

obecně se ten protokol jmenuje vehicle to infrastructure (v2i)

 

čtverkové oktávky pak mají myslím ještě v2v kde si povídají mezi sebou a ostatními kompatibilními vozidly kdy budou brzdit aby mohl startstop optimalizovat spotřebu vozidla a pravděpodobně to bude i nějak souviset s emisema.

 

A nakonec čeští policajti teď ještě testují s českýma univerzitama i dálkové zastavování vozidel

https://www.vut.cz/vav/projekty/detail/31904

Editováno: , autor: ExecutedDonut
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto vyzerá skôr na I2V, nie na V2I, ale viem na čo myslíš. Nevedel som, že to má Superb implementované, resp. nenašiel som k tomu ani žiadne relevantné informácie. O technológií V2V niečo málo viem, bolo by super to mať v aute, ale prakticky som k téme V2V a prakticky ani ku I2V u Škodovky žiadnu relevantnú informáciu nenašiel.
Čo sa týka hlášky, myslel som si, že to je nejaká online služba, napr. hlásenie cez Traffication, či ako sa to volá, I2V ma ani vo sne nenapadlo. 

Inak v prvom prípade som bol od železnice aj priecestia (najbližší bod železnice, prakticky kolmo na trať) vzdušnou čiarou 510 metrov, ale v meste. V druhom prípade bola trať a vlak na nej asi 50 metrov odo mňa, ale pricestie nejakých 600 metrov v husto zastavanej oblasti. V druhom prípade bolo upozornenie fajn, ale v prvom prípade informácia dosť o ničom, ak to hlási v minimálne 600 metrovom okruhu a hlásenie dostanú všetký autá v takto veľkom okruhu, obzvlášť ak nejamjú ani naštartované. To sú v prípade mesta v jednom momente minimálne aj stovky áut z ktorých sa také hlásenie týka naozaj iba malého zlomku ktoré idú smerom k priecestiu.

Inak v mojom prípade sa jednalo o osobný vlak Leo Expres, tak ako to píšu aj v článku vyššie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VW pred pár rokmi v reklamách v TV ukazoval ako budú autá spolu komunikovať, spolu brzdiť a zrýchľovať :). Ale to by sa museli asi najprv výrobcovia dohodnúť na nejakom štandarde a chcieť ho používať. Takže táto časť skončila v rovnakej polohe ako tá o červenej čiapočke.

 

trafication je súčasťou MIB3, v O4 si to ale treba doplatiť ako extra službu (momentálne 5EUR/rok). Jej funkčnosť som mal možnosť za 120tkm vidieť len 2x - výstraha na stojace auto na diaľnici, ktoré tam nebolo.

to, že upozornenie na vlak je poslané do tvojho auta ktoré možno vôbec nepôjde smerom na priecestie je možno dané tým čo píšeš - že navigáciu nepoužívaš. Ak by si mal nastavené navigovanie do cieľa je možné že informácia by sa objavila podľa toho, či navigácia vedie cez priecestie alebo nie.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@e1. tak jsi měl pravdu ty vlaky jsou nakonec součástí Trafficationu
https://www.skoda-storyboard.com/en/press-releases/improving-road-safety-skoda-tests-train-warnings-in-traffication-infotainment-app/

 

@OpelIns1 
No Vaculík u nějakého videa o spotřebě OIV řikal, že to tam skutečne implementované je, do jaké míry osobně nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prvý predpoklad každého nezdaru je, keď je nová technológia navrhnutá nesprávne - a to je prípad Traffication. Štart je zdĺhavý a pokaždé keď tam budeš chcieť niečo poznačiť tak sa musíš preklikať na displeji do menu aplikácie - to by som vrcholne neodporúčal, pretože jeto značne odpútava pozornosť od riadenia auta. (takto to je v O4)

Druhým predpokladom neúspechu je že to užívatelia nepríjmu - vo vlákne u O4 sú snáď dvaja užívatelia, ktorí sa to snažia používať.

tým bol tento systém mŕtvy ešte skôr než sa narodil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ručné zadávanie nejakých udalostí do Traffication nehrozí ani u mňa, lebo to je rovnaká blbosť, ako keď si Slovensko spravilo svoj "vlastný Waze", kde ľudia mohli hlásiť udalosti, resp. to dávalo notifikácie. Viete si predstaviť, že ako to skončilo, milióny daňových poplatníkov skončili v niekoho vrecku, potom po pár rokoch to zrušili, lebo to nikto nepoužíval.
Na druhej strane ak budú fungovať I2V, prípadne V2V služby, tak Traffication vnímam pozitívne, lebo I2V, V2I a V2V služby sú podľa môjho názoru budúcnosťou, len ešte bude chvíľku trvať, kým sa viac rozšíria, hlavne na strane infraštruktúry, kedy napr. svetelná signalizácia bude vedieť, že prichádzam ku križovatke a napr. dlhšie podrží zelenú, aby som stihol prejsť. Tak isto sa takýmto systémom dá predísť hromadným nehodám napr. na diaľniciach, kedy V2V dokáže vodičov včas varovať, na rôzne nebezpečenstvá.
Dôležité je, aby pribúdala infraštruktúra, bola podpora aj zo strany zákonodarcov, resp. aby sa zjednotili frekvencie komunikačných sieti, a to ideálne na celosvetovej úrovni. Každopádne niekto s tým musí začať, a som rád že nie je to už záležitosť iba prémiových vozidiel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

včera naskočila nějaká velká aktualizace , několik stránek čtení jak to se bude stahovat, instalovat a kolik času to zabere........asi se to ani nedokončilo, ale čeho se to týkalo už nevím, changelog jsem neviděl. Ale překvapilo mě že se to objevilo na hlavní stránce nad rádiem a listů jako kdyby to aktualizovalo na MIB4 🙂 Doteďka se mi zdálo že infotaitment šlape jak po másle, byl jsem spokojen. Tak doufám že se zase nedostanu do dob,kdy to jelo jak z hnojem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mne taky včera naskočila hláška o aktualizaci - mám už aktualizováno. Jednalo se o upgrade z SW verze 0324 na SW verzi 0330. Je to u mne poprvé, co proběhla aktualizace OTA. Upgrade ze starších verzí na novější mi vždycky dělali v servise, když jsem si stěžoval, že ten krám nefunguje. Nikdy se mi nabídka na aktualizaci na novější verzi nezobrazila. A to jsem "začínal" na verzi 0270.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já verze nesleduji ale malé updaty mi chodí vždy nahoře v rádiu se ukáže v oznamovací oblasti číslo jedna,dvě,......stáhnu roletku a vidím co tam je....ale tahle velká update vyskočilo na displayi a až jsem odklikl tak mě pustila do rádia. V servise co dělali to dělali přes flash disk updaty rádia,asistentů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...