Přejít na obsah

Infotainment Columbus Superb III


Doporučené příspěvky

V 3. 12. 2022 na 21:02, alda81 napsal:

@laguna1505co myslíš tím jako to mají nové SIII? myslíš barevné dlaždice? pokud máš MIB2.5 tak nejvyšší verze co se tam dá dostat je  SW MU: 1440, která ty barevné dlaždice má

Ahoj, Aldo, jj, přesně tohle mám na mysli...Zvládnu to nějak sám (myslím nahrát soft na kartu), nebo musím k Tobě? A případně cena...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stačí stáhnout správný SW, dát na SD kartu, vložit do rádia a zapnout aktualizaci, ono si to projede svoje a je hotovo. V paměti chyb pak bude chyba SVM, která vůbec ničemu nevadí, když se neodstraní, ale i na její odstranění je lehký návod a stačí na to VCDS/OBDEleven

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 12. 2022 na 16:25, laguna1505 napsal:

Ahoj, Aldo, jj, přesně tohle mám na mysli...Zvládnu to nějak sám (myslím nahrát soft na kartu), nebo musím k Tobě? A případně cena...?

ahoj @laguna1505zvládnout by jsi to měl sám :) díky zdejšímu fóru a co jsem přečetl ještě jinde jsem napsal krátký návod, kde najdeš snad vše potřebné na jednom místě https://www.aldacerny.cz/2022/07/aktualizace-infotainmentu-columbus-mib2-5-ve-skoda-octavia-3-fl/

Editováno: , autor: alda81
oprava html odkazu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám asi zvláštní dotaz. Mám MIB3 (Superb MY22) a minulý týden mi v servisu aktualizovali firmware Columbuse na verzi 0306 (stěžoval jsem si, že se mi odpojuje telefon od WiFi a občas přestane hrát zvuk a nepomůže ani úplne uzavření auta nebo restart infotainmentu - při další jízdě o několik hodin nebo desítek minut byl ale zvuk opět OK).
Ovšem k mému dotazu - opravdu netuším, jestli mě šálí uši, ale od této aktualizace se naprosto dramaticky zlepšil zvukový projev Cantonu. Popravdě, když jsem auto přebral nové, byl jsem z Cantonu docela zklamán, od "koncertní síně na kolech" jsem očekával o hodně víc - zvuk byl celý rok co jsem auto měl, takový plechový, bez basů a celkově takový trochu zastřený. Když mi ovšem firmware přehráli, tak mám neodbytný pocit, že zvuk je výrazně plnější, basy jsou hluboké a když hraje subwoofer, tak je to teď už sakra znát a to se předtím vůbec nedělo. Co jsem kontroloval nastavení zvuku, vše se zdá být beze změny, takže nechápu, odkud by došlo k tak zásadnímu zlepšení. Je tady ovšem stále možnost, že mě klamou uši, takže bych se rád zeptal, zda jste někdo neměl podobnou zkušenost. Každopádně teď se zvukem ohromná spokojenost 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bohužel nemám možnost srovnávat se starší verzí firmware, protože auto jsem obdržel s aktuální verzí 0306. Každopádně mi subjektivně zvukový projev přijde už pomalu přebasovaný 🙂, v ekvalizéru jsem je trochu stáhl. Bavím se o přehrávání hudby ze spotify v AA (tedy přes wlan), klasické FM radio hraje tragicky, to se snad nedá ani poslouchat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, ČudlR napsal:

A mel si to predtim dobre nastaveny ? Vejsky, basy a td ?

Jo, všechno je nastavený stejně jako předtím. Ale opravdu jak píše @PMichal až mi to přijde skoro přebasovaný. Předtím hrály basy jakž takž jen když jsem vytáhl SW a basy na max, teď basy hrajou fakt i v základním nastavení a ten zvuk mi opravdu celkově přijde, že je někde jinde (výrazně lepší). Možná někdo, kdo ještě nemá nový firmware by to mohl taky zkusit upgradovat a pak nám to tady okomentovat 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahojte, riesil uz niekto samovolne preladovanie stanic na Columbuse? Mam Supa 02/16, Columbus asi tak cca 3 mesiace dozadu zacal blbnut vzdy rano a za studeneho pocasia po starte cca 10 min. Prehadzuje stanice, neda sa par sekund kliknut na display, scrolluje uplne doprava stanice na liste alebo prehodi FM na DAB a pod. proste mu drbne na chvilu potom uz ok. Podla navodu od Aldy tu som prehral novy soft zo 0318 na 1433 chvilu pokoj potom to zase zacalo. Ma niekto nejake riesenie? Auto uz nieje v zaruke tak by som nerad menil display za svoje. Este som cital, ze skusit vycistit riadne display ale to sa mi nezda, ze by to pomohlo ale este som to neskusal. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

poprosím jestli někdo nemá podobnou zkušenost. Přestalo fungovat web rádio, připojuji se přes hotspot na mobilu. Před tím to fungovalo vždy na první dobrou. Na mobilu vidím v nastavení hotspotu připojené zařízení, takže toto spojení by mělo být v pořádku. Na Columbusu v nastavení wlan vidím mobil a u něj zelený puntík, takže taky v pořádku. Takto se to chová i s jinými mobily (vyzkoušeno). Když ale zvolím jakékoli rádio, tak se mi ukáže škrtnutá zeměkoule u názvu rádia (viz foto) a je ticho. Auto je Superb III po faceliftu kupované 12/2020. Za tu dobu Columbus absolvoval několik automatických aktualizací. Neví někdo čím by to mohlo být?

Děkuji za případné odpovědi.

20230116_Infotainment2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, Eric79 napsal:

Dobrý den,

poprosím jestli někdo nemá podobnou zkušenost. Přestalo fungovat web rádio, připojuji se přes hotspot na mobilu. Před tím to fungovalo vždy na první dobrou. Na mobilu vidím v nastavení hotspotu připojené zařízení, takže toto spojení by mělo být v pořádku. Na Columbusu v nastavení wlan vidím mobil a u něj zelený puntík, takže taky v pořádku. Takto se to chová i s jinými mobily (vyzkoušeno). Když ale zvolím jakékoli rádio, tak se mi ukáže škrtnutá zeměkoule u názvu rádia (viz foto) a je ticho. Auto je Superb III po faceliftu kupované 12/2020. Za tu dobu Columbus absolvoval několik automatických aktualizací. Neví někdo čím by to mohlo být?

Děkuji za případné odpovědi.

20230116_Infotainment2.jpg

Jo zkoušel, "projel" jsem všechny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...
V 21. 3. 2023 na 20:53, Emil-Z napsal:

Jak na Columbuse dostat zobrazeni dopravních značek? (MIB3) 

 

Jak to myslíš? V nastavení navigace jde nechat zobrazit značky co jsou nastaveny v Navigaci.

 

EDIT: přidány obrázky kde zapnout rychlost v NAVI

 

 

 

 

EDIT: CITA smazal příspěvek. Jednalo se o aktualizaci map a číslo navigační db.

před 20 hodinami, CITA napsal:

Ahoj, mám Superba 3 model po faceliftu 12.2020............

 

Mám auto z 9/2020 a verzi navigace mám 22.10. Manuální aktualizace se mi nepovedla i přes to, že v manuálu píšou připojit Flashku do USB-C pod rádiem a nechat ji být (snad asi i pár dní) a možná se to chytne.

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Editováno: , autor: gary90
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lze nekde nahlasit vylozene nebezpecne stavy v navigaci Columbuse? Mam nove mapy a pri navigovani po D11 do hradce na sjezdu z dalnice na Plotiště v HK opakovaně navigace oznamuje abych zahnul ostre doleva a tim bych se dostal do protismeru na kruhovem objezdu a vyjizdel vpodstate najezdem na dalnici. Misto je zde https://www.google.com/maps/@50.2431458,15.7773632,83m/data=!3m1!1e3 kontroloval jsem pres nejaky creator to misto a za cesta je tam znacena jako 2 pruhy jednim smerem a smer je spravny tak nevim proc navigace nahani zatocit do protismeru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus to napsat na Škodovku. Je možný, že tam byla chyba, která je v editoru opravená ale podklady co má Škoda jsou starý. Já navigaci nepoužívám protože přesně z tohohle důvodu už několikrát se mi to stalo. Nebyl by to problém kdyby aktualizace nebyli jednou za rok...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Dobrý den, je možné přinutit Columbus MIB3 (březen 2023), aby se nechoval jak senilní dědek a místo přehrávání od poslední pozice se přestal přepínat do náhodného přehrávání skladeb na USB? Protože toto báječné vylepšení od minulé verze "náhodně" přehrává po nastartování pokaždé stejné dvě skladby, což je k zešílení, a už začínám mít chuť prohodit čelním sklem cihlu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 7. 5. 2023 na 22:47, Emblacker napsal:

Má smysl vůbec aktualizovat Columbuse? Loni jsem nějakou aktualizaci prováděl a vlastně jsem nepoznal rozdíl. Je tam nyní "něco" za co aktualizace stojí udělat? Díky

Ahoj, já teda žádný změny taky nepozoruji ale aktualizuji pokaždé co to na mě skočí. Vždy také tajně doufám, že mě aktualizace nepošle do servisu :D

 

 

před 1 minutou, LukSag napsal:

Prosim vas, lze nejak znovu nacist kontakty z telefonu? Jde me o to ze kdyz jsem pripojil telefon poprve tak jsem mel u nejakych kontaktu fotku, mezi tim jsem pridal vice fotek ke kontaktum ale v aute videt nejsou jen ty puvodni.

Ahoj, když klikneš na telefon -> nastavení -> Importovat kontakty tak se stáhnou čísla a fotky. Bohužel u oblíbených se fotka nezmění a je potřeba oblíbený kontakt smazat a znovu přidat. Zatím jsem bohužel nepřišel na lepší způsob.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...