Přejít na obsah

Kódování funkcí na Superba III (VCDS)


kokta7

Doporučené příspěvky

Pokud bych už chtěl něco takového udělat je lepší vyndat z konektoru v sloupku co jde do dveří řidiče ovládací vodič co jde na pozici 7(hnědo/zelený) a připojit ho k vodiči co jde na BCMku T73a/32((fialovo/červený vodič, to je ten první konektor od motorového prostoru na BCMku). Není co zkazit protože obě spínají kostrou. Na tlačítko v zadní kapotě to reaguje vždy... Pak to bude ovládat to stávající tlačítko v středovém panelu.

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusil bych ještě počkat osobně, ale kdo má čas a trochu kutilskýho ducha, mohl by vyzkoušet ferdovu verzi, je to určitě užitečná informace, diky ferdo :-)

Co se týče těch mlhovek, díky za informaci Bladik, zkoušel jsem je u Style a teď v LaK a nechtělo se mi věřit, že s3 nebude mít žárovku ve světle, když jde nastavit u O3, S2, O2 apod. Tímto se to potvrzuje, ale smysl nepochopím..

Roman: taky díky za pokec a konečně jsem viděl LaK opravdu v plné náloži - zatím nejvybavenější s3, kterého jsem upravoval :-) jinak to pití fakt bodlo, domů jsme dojeli ve 23:40 :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak bych potřeboval pár věcí nakodovat, chci někoho zkušeného, ať mi poradí pár vychytávek

zatím mě napadá:

 - kufr zavírat i přes tlačítko

 - zamknutí auta kessy i s nastartovaným motorem

 - stav nadrže na palubním PC

 - rozsvícená zadní světla i při denním svícení (bez značky)

 - zadní mlhovky - at svítí obě (nejde?)

 - odblokování TV

 - XDS check

 - Signalizace otáček ventilátoru klimatizace

- plus nějaký další vychytávky

 

Start stop si nechám a budu vypínat tlačítkem, bojím se budoucích problémů na STK.

Měl by někdo o víkendu chuť na trochu práce? 

 

Praha a okolí.

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, nejsem nekdo kdo by ti to mohl nakodovat, ale mam ted zivou zkusenost z minuleho tydne a muzu poradit/okomentovat co pises..

 

 

- kufr zavírat i přes tlačítko - ZATIM NEJDE 

 - zamknutí auta kessy i s nastartovaným motorem - na co je tohle dobre? mozna kvuli hrani topeni uvnitr(na to ja mam nezavisle topeni) 

 - stav nadrže na palubním PC - ano to lze

 - rozsvícená zadní světla i při denním svícení (bez značky) - ano to lze

 - zadní mlhovky - at svítí obě (nejde?) - nejde neni tam to svetlo :-(

 - odblokování TV - lze ale dela se to jinym kabelem nez to ostatni o cem se tu bavime

 - XDS check - ano to lze

 - Signalizace otáček ventilátoru klimatizace - ano to lze 

- plus nějaký další vychytávky - muzes jeste mit - vypnuti potkavacich svetel, kdyz napr sedis uvnitr v aute, pamet vyhrivani sedacek, vypnuti zvuku pri otevirani kufru,zobrazeni zmeny drive modu na maxidotu a zmena barvy vnitrniho osvetleni.. osobne musim rict ze ta cervena je super :-)

 

snad to neco pomohlo.. 

Editováno: , autor: FilemonCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč cituješ bezprostředně předcházející příspěvek??? Pravidla fora to nedovolují.

promin, zapomnel jsem na to bezprostredni pravidlo.. 

 

@Kraso - taky na to cekam a tesim se az to bude. pripada mi to cele zvlastni ze to nejde :-( 

Editováno: , autor: FilemonCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To všechny tyhle věci mám od Ferdy a super, včetně toho zamykání při natartování, na krátké jízdy po městě. Jediné co nemám je zadní mlhovka, protože tam není a to zavírání tlačítkem.

 

Ještě by se určitě hodilo to zavírání kufru před DO na stejnou dálku jako to jde otevřít.

 

Jak funguje to vypnutí potkávacích světel při stání?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

není problém nastavit zamknutí/odemknutí klíčem při běžícím motoru (KESSY) jak u S3 tak i O3  :kol-47:

stejně jako třeba nastavit:

 

- stále aktivního Light asistenta, nemusí se pokaždé zapínat páčkou apod..

- automatický letní/zimní čas

- aktivace/deaktivace ESC/ASR/Sport v MIB

- asistent vleku/karavanu/přívěsu z passatu (odkaz)

 

apod.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

promin, zapomnel jsem na to bezprostredni pravidlo.. 

 

@Kraso - taky na to cekam a tesim se az to bude. pripada mi to cele zvlastni ze to nejde :-( 

Taky nechapu, podle me je to jednoducha softwarova uprava. Mozna to nedali do posledniho updatu VCDS schvalne, aby si lidi museli koupit dalsi verzi.

 

Taky jsem dlouhou dobu nechapal, proc to nenastavili uz z vyroby, ale nejspis to ma co delat s bezpecnosti stejne jako u kratke vzdalenosti zavirani pres klicek - aby clovek byl pri zavirani kufru a videl na nej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odemknout kufr klíčem na S3 při běžícím motoru je problém....

 

V případě existence jednotky tažného(adresa 69) stačí jen v jednotce na adrese 10 povolit ARA funkci v kódování - byte 0 bit 2(rozšíří o podporu asistenta parkování s přívěsem jako u Passatu). V novějších jednotkách(5QA) bude na jiné pozici.

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jaký je prosím postup při nastavení stále aktivního light asistenta? abych ho nemusel pořád zapínat děkuji

 

edit tak jsem to asi nasel pokud je to ono

 

Controller 09 - Central Electronics

16 - Security Access - enter 31347

10 - Adaptations

(5)-Assistenzlichtfunktionen-Fernlichtassistent Reset

je třeba nastavit hodnotu "nicht aktiv"

Editováno: , autor: jirka pribyl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...