Přejít na obsah

Kódování funkcí na Superba III (VCDS)


kokta7

Doporučené příspěvky

Ahoj.

Šikovný elektrikář z Vysočiny, případně poblíž na tyto úpravy?

 - při odpojení držáku na kola / vozejku automaticky vrátit předchozí nastavení: asistent vyparkování + kontrola mrtvého úhlu (zarazilo mne, že se automaticky nenastaví zpět)

- zavírání víka kufru dálkovým ovládáním + tlačítkem z auta

- (de)aktivace zobrazení připraveného tempomatu v místě odoměru

Díky předem za info, klidně do SZ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V ‎1‎.‎11‎.‎2017 na 13:23, Trautenberk napsal:

Jde nakodovat zrcátka tak, aby při použití kessy zůstala otevřená a zavřeli se, jen když zamknu auto dalkou? Díky!

Toto myslim ani netreba kodovat...staci iba po vypnuti motora otocit tlacitko na sklapanie zrkadiel do pozicie sklopene a po uzamknuti sa nesklopia.

Skor by ma zaujimalo,ci nieje mozne nakodovat,aby sa po otvoreni auta neodklopili hned/idem si trebárs iba nieco vziat do auta/,ale az po nastartovani auta,alebo pri pozicii,ked nabehnu kontrolky pred startom auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Nebyl jsem příliš spokojen s intenzitou osvětlení zadních parkovacích světel, no zdá se, že to lze trochu upravit kódováním (netuším, jestli mi teď ty žárovky prasknou či nikoliv :-) ). Původní hodnotu 100 jsem upravil na 120 - maximum je 127.

Adaptation
    Control unit: 09 Central Electrics
    Name: Leuchte29RFL RA64
    Values: 
        Dimmwert AB 29: 
            Old value: 100
            New value: 120
---------------------------------------------------------------
Adaptation
    Control unit: 09 Central Electrics
    Name: Leuchte28RFL LC11
    Values: 
        Dimmwert AB 28: 
            Old value: 100
            New value: 120

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžete mi prosím někdo potvrdit, že na modelu MR2017 se tímto aktivuje automatické zavírání oken při dešti ?

Dokonce se mi nově objevila i volba v MENU, ale neměl jsem zatím možnost vyzkoušet. Je nutné i tak provést reset nastavení v MENU ?

Adaptation
    Control unit: 09 Central Electrics
    Name: ZV Komfort
    Values: 
        Menuesteuerung Regenschliessen: 
            Old value: not active
            New value: active
        Regenschliessen_art: 
            Old value: once
            New value: permanent
        Regenschliessen_ein_aus: 
            Old value: not active
            New value: active

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, Shaarky napsal:

Nebyl jsem příliš spokojen s intenzitou osvětlení zadních parkovacích světel, no zdá se, že to lze trochu upravit kódováním (netuším, jestli mi teď ty žárovky prasknou či nikoliv :-) ). Původní hodnotu 100 jsem upravil na 120 - maximum je 127.

 

nevím jak je to u Superbu, ale u Fabie je rozdíl jestli jsou tam žárovky nebo LED, u žárovek je nastavení v rozmezí 0-100 intenzity a u LED je to do 127. Předpokládám že u Superbu to bude stejné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, Martab napsal:

 

nevím jak je to u Superbu, ale u Fabie je rozdíl jestli jsou tam žárovky nebo LED, u žárovek je nastavení v rozmezí 0-100 intenzity a u LED je to do 127. Předpokládám že u Superbu to bude stejné.

 

@Martab já mám LED paket, ale zadní parkovačky jsou normální žárovka, pokud se nepletu (BA15S ) .... pak je otázka, proč mi to povolilo více než 100.
 

před 1 minutou, ferda25 napsal:

Volba se objeví, ale tím to končí.

 

Vyzkouším tedy - a dám vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám to nakódováno už asi rok, ale musím ti to vyčíst z auta, z paměti nevím...:-)) Ještě lepší by bylo zrušit to pomalé rozsvěcení bílé, ale to jsem zatím neřešil. Není to však v souladu s legislativou, pokud je denní na stejné lampě/pásku jako blinkr, pak při blinkru musí denní zhasnout.

Editováno: , autor: signoflife
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak postup je údajně v komentáři tohoto videa ... co myslíte, jak velký problém to je z pohledu legislativy? Teď nejde o flastr od policie popř. je otázka, zda-li jsou schopni prohlásit vůz technicky nezpůsobilý nebo technickou, před níž si to člověk vrátí zpět...ale co taková nehoda, nějaký ODBORNÝ názor pls? Je to opravdu takový zásadní problém, z pohledu efektu pěkný, z pohledu bezpečnosti se mi to nezdá o nic horší, navíc je to LED v porovnání se mžurkami, které člověk potkává na silnici.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si myslím, že legislativa ohledně světel natolik nabobtnala, že dneska svítí různá auta všeliak a běžný smrtelník nepozná, co je origo a co případně upraveno. Včera jsem sledoval v zrcátku nějakého meďáka a zrovna jsem si říkal, že už může vpředu být třeba vánoční stromek. Svítili mu krajní potkávačky, ve středních (asi dálkách) mu svítili tečky ve stylu Golfa a v nárazníku svislé denní, zřejmě ztlumené na parkovačky. Takže nějakého blinkru na Supovi, že nezhasne naplno, si všimne stejně jen nějaký nadšenec aut.

P1114448.MOV

Editováno: , autor: signoflife
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...