Přejít na obsah

Kódování funkcí na Superba III (VCDS)


kokta7

Doporučené příspěvky

Nechápu - chtěl bych, aby se sedačka přisunula při vypnutém zapalování a zároveň při zavření řidicových dveří. Teď, musím zapnout zapalování, natáhnout nohu na spojku, sedadlo se začne přisouvat, během startování motoru se přeruší, motor nastartuje a sedačka se dosune. To mi jako ideální nepřijde. Nicméně zpět k dotazu - ví tedy někdo? Lze to dokódovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎27‎.‎09‎.‎2019 na 10:11, Shaarky napsal:

Nechápu - chtěl bych, aby se sedačka přisunula při vypnutém zapalování a zároveň při zavření řidicových dveří. Teď, musím zapnout zapalování, natáhnout nohu na spojku, sedadlo se začne přisouvat, během startování motoru se přeruší, motor nastartuje a sedačka se dosune. To mi jako ideální nepřijde. Nicméně zpět k dotazu - ví tedy někdo? Lze to dokódovat?

Dnes som zistil...otvoris auto,sedacka sa odsunie a ked nastarujes s otvorenymi,soferovymi dverami a az nasledne ich zavries,az potom sa sedacka prisunie.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 8/19/2018 at 5:40 PM, ferda25 said:

Dokáže to každý autorizovaný servis:

Kessy.pdf 41.42 kB · 329 downloads

 

Jen je stačí o to požádat.

 

Já už nahrávám verzi 0907 z důvodu lepší citlivosti VIP pedálu.

 

Znáte někoho z Praha/Plzeň, kdo to umí udělat? Já byl tento týden na prohlídce v Přerost & Švorc, přijímací technik na vytištěný dokument koukal jak blázen a asi po dvou hodinách mi volá, že to půjde udělat jedině tak, že rozeberou dvěře a odpojí to natrvalo a že to bude stát cca 1500,-Kč :D Do Strakonic cestu nemám :/

Editováno: , autor: _o5_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎01‎.‎06‎.‎2019 na 17:08, xtrack napsal:

Jestli myslíš úpravu brzd, tak brzy jsou ostřejší a subjektivně má hydraulický brzdový asistent rychlejší nástup. Má to souvislost tuším s odvzdušněním ABS, ale fakt nevím, více Ferda.

S tím řízením je to těžko, všechny nás to baví spolu s auty??? Osobně, pokud jedu na dovču nebo na výlet, nikam nespěchám takže si to užívám, čumím na auta, krajinu, slečny a dámy na chodnících?? a odpočívám, uhýbám teď v létě bikerům a jiným střelcům, prostě pohodka?

Doplnim iba to kodovanie,dokoncenie plnenia brzdoveho systemu....

Skutocne to auto brzdi uplne inak,tak razantnejsie a vnimam,ze aj zadne kotuce su cistejsie a uz trosku hlucnejsie zadne platnicky zacinaju opat tichnut......takto to asi fakt malo brzdit priamo z fabriky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

OK - jeden možný postup:

1. záloha nastavení jednotky gateway pomocí VCP(všechny důležité adresy)

seznam adres v DEC pro zálohování pomocí VCP:

1187
1536
10801
10846
10841
1355
1441
10842
2461

2. přehrát gateway na verzi s indexem Q - zde je důležité upozornit, že výrobce Lear zrovna moc s VCP nefunguje + jsou zde další omezení

3. nahrát datovou sadu pro verzi s indexem Q a pro správný typ vozu

4. obnovit adresy, ručně nebo skriptem, jak kdo umí....

5. změnit parametr v adaptací jednotky 19 - mez napětí na hodnotu 12.1

 

Tím se vyřeší i paměť módů....tak hodně štěstí s přehráváním.....:-D

 

Jinak samozřejmě, že pokud se gateway nepřehraje jak má, tak auto nepojede, ale to věřím, že je všem jasné a chápou nebezpečí tohoto postupu a vše budou dělat jen na své vlastní riziko!!!!

 

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako s každou jinou softwarovou úpravou tohoto typu.

 

V případě potřeby lze vždy vše vrátit zpět(pokud někdo, něco mění musí být schopen vždy i vrátit svojí úpravu do původního stavu) a tím vyřešit případný požadavek na uvedení vozu do sériového stavu.

 

To, že někteří ani neví co se na voze v případě automatických funkcí u VCP děje je bohužel smutná pravda.

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, chcel by som sa Vás opýtať na kodovanie coming living home cez DRL. 

Momentálne mám to mám zapnuté na hmlovky ale nepáči sa mi to kvôli žltému svetlu hmloviek, takže by som to chcel iba cez denné svietenie. Na briskoda  som našiel že je potrebné zmeniť toto (je to pre octavia III):

 

CH/LH lights changed from dipped beam to DRL's

 

(8)-Leuchte6ABL LC5-Lichtfunktion C 6 - left as active

(8)-Leuchte7ABL RB1-Lichtfunktion C 7 - left as active

 

(10)-Leuchte6ABL LC5-Dimmwert CD 6 - value change from 127 to 0

(10)-Leuchte7ABL RB1-Dimmwert CD 7 - value change from 127 to 0

 

(11)-Leuchte6ABL LC5-Dimming Direction CD 6 - change to minimise 

(11)-Leuchte7ABL RB1-Dimming Direction CD 7 - change to minimise

 

Bude to fungovať aj na superbe III?

 

Vopred ďakujem za akukoľvek pomoc

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...