Přejít na obsah

Kódování funkcí na Superba III (VCDS)


kokta7

Doporučené příspěvky

Ahojte chlapi, prebehol som forum a aj ine zdroje, ale nenasiel som odpoved (mozno mi nieco uslo):

 

1.) je mozne predlzit dobu alebo uplne vypnut warning Lane assistenta s vyzvou na prebratie riadenia? V zapchach to otravuje velmi casto, pri normalnej jazde na dialnici to zasa vyzaduje pohyb volantom aj tam, kde na to nie je na rovnej ceste dovod. Takze vo vysledku to skor nepouzivam ako pouzivam. Bez toho warningu, resp. s podstatne dlhsou dobou samostatneho fungovania by to bolo omnoho pouzitelnejsie. 

 

2.) je mozne zapnut automaticky rozjazd v zapche (bez nutnosti tuknut do plynu)? Auto zjavne volnu cestu rozozna, lebo sa nastartuje, ale caka na tuknutie do plynu.

Dakujem za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 8. 2020 na 10:52, kvetosm napsal:

uz zde bylo zmineno, ze deaktivace Start/Stop zmenou napětí nepomuže  od jisteho  modelovaho roku (tusim 2018) ?  

 

Mám MR2019 a SW vypnutý SS. Nejsem si jist zda změnou napětí či teploty. Na displeji se vždy, když by chtěl SS vypnout motor pouze zobrazí ikonka, která hlásí, že se vypínat nedá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 8. 2020 na 19:47, jozef.janosik napsal:

Dobrý vecer, mám S3 2016 1,6tdi v automate, je možné dokodovat resp. dorobiť prenos hlasu od vodiča do zadných reproduktorov?

 

Vyzkoušej si to, u někoho, jestli zrovna tuo funkci chceš. Několikrát jsem ji zapnul a velmi rychle zase vypnul. Spolujezdci na zadních sedadlech si nebyli jisti, jestli nemají halucinace. Stěžovali, že je to velmi nepříjemné a slyší vše 2x (sebe i mluvčí zepředu). Z praxe považuji tuto funkcionalitu za nepoužitelnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 8. 2020 na 10:52, kvetosm napsal:

uz zde bylo zmineno, ze deaktivace Start/Stop zmenou napětí nepomuže  od jisteho  modelovaho roku (tusim 2018) ?  

 

Neni to vazane na MR. Zalezi, pokud se nepletu, na nove verzi jednotek, ktere postupne nabihaly u ruznych motorizaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, nevíte někdo jak se pohybuje cca cena parametrizce BCM jednotky v autorizáku ? Zítra tam jedu na nějaké reklamace a přemýšlím že bych to dal do základu protože jsem si neudělal zálohy před kodováním.. vše mi vyhovuje ale pro jistotu bych měl rád originální zálohu :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Lidi. Mám S3 rv 2016 L&K. Nedávno se mi stalo, že se mi vypnul line asist. Pokazdém nastartování jej musím přes volant zase zapnout. poté normálně funguje. Tedy kromě adaptivního vedení v pruhu, to mám v palubním počítači samozřejmě vypnutí - odskrtnuté a pokazdé musím znovu ručně zapínat. Dříve to bylo aše aktivní s nastartováním auta. Poradíte někdo co s tím? Hledal jsem ve VCDS a tam jsem nenašel nic. Díky Lukáš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V adresáři s VCDS je podadresář LOGS a v něm soubor CodingLog.CSV.

Tam je vidět jednotka/změna kódování/datum změny.

Address 09-01,5Q0 955 547 B,recoded (Long Coding),from,06185E,to,0F185E,(73430/790/12345),Monday,03,February,2020,15:35:41:00009

Měl by tam být i obdobný soubor se změnami adaptací.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevíte někdo zda se dá nějak, nebo někde sehnat oficiální kodování a programace vozu. Ve VCDS mám sice možnost online podle VIN, ale mám vyzkoušeno, že to s mím autem nesedí. Například po kontrole podle nich origin. kodování je moje auto nakodováno s DSG, ale já mám 6ti stupeň manuál. Od té doby tomu origo kodování podle online vcds fakt nevěřím.

Editováno: , autor: RozenyLev
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 8. 2020 na 15:54, tomasmu napsal:

Riesil niekto vypnutie start/stop softverovo inak ako zmenou napatia? Mne tato moznost nefunguje a stale je aktivny.

 

Da sa dokodovat 

vypnutie upozornania/pipania pri otvoreni dveri a nastartovanom motore - motor bezi

vypnutie upozornania/pipania pri otvoreni dveri a nastartovanom motore - kluc  nie je v dosahu

aby pri kazdej jazde bol zvoleny jazdny mod ktory bol aktualny pri vypnuti motora? pripadne prednastaveny vzdy konkretny a nie normal

prevodovka vzdy v rezime S

Ano jde přes VCP....star/stop trvale zrušít

Ano jde vypnout pípání při otevřenéných dveří a nastarovaném motoru

vše se může dokódovat

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...