Přejít na obsah

Kódování funkcí na Superba III (VCDS)


kokta7

Doporučené příspěvky

Dnesni navsteva u jednoho, zde na foru zabanovaneho usera a povedlo se toto...

ACC do 210 a aktivace Lap Timeru  a upgrade firmwaru dalsich jednotek ..

Duvod navstevy ale nebyli tyto dve veci, ale oprava firmwaru HMI Amundsena co jsem zmrvil ja :) a odstraneni  stale se opakujici chyby vyhrivani volantu...

Adresa řídicí jednotky

Chyba 0016  B145501:  Snímač teploty vyhřívání volantu elektrická závada ... Chyba teplotniho cidla...

Dle Skodovky zatim neresitelny problem.  

2021-01-19 15.14.32.jpg

2021-01-19 15.14.27.jpg

2021-01-19 15.14.23.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 1. 2021 na 0:51, ČudlR napsal:

Jako ze se vypne v menu, nebo priste ze po hlasce prevezmi rizeni uz nevede ? To ze nevede je snad dobre zeda aspin me to tak funguje a je to origo z fabriky

Ano přesně jak říkáš, vede v pruzích a chviličku po prvním cinknutí se vedeni vypne, když sáhnu na volant zase vede dál....ale zase do prvního upozornění přebrání řízení, myslím že by to mělo dvakrát upozornit hláškou a cinknutím, pak dlouhým písknutím a pak písknutím a kopnutím do brzdy a po druhém výrazném pískání a kopnutím my měl zastavit, aspoň passat mi to tak dělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte idem si po radu som človek ktorý sa rád učí nové veci a tak som sa rozhodol, že by som si chcel dokódovať Line Assist tu na fore som sa dočítal čo na to potrebuje auto aby to išlo (čítanie dopravných značiek tam už mám a tak isto aj automatické dialkové a brzdový asistent) Mám Superb 3 2.0 TDI DFHA 140kW 4×4 a r.v 2017/11.

Robil som to podla tohto navodu

1338583693_stiahnu.thumb.png.b18da7b1558e7e194a1d0f7869887201.png

Všetko prebehlo v poriadku akurat ked dam v menu radia aktivovat tak rovno mi ho deaktivuje chybu nepise a tak isto ked idem cez menu v budikoch dam ho aktivovat tak hned sa sam deaktivuje

Ďakujem za každú radu

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 1. 2021 na 12:59, Arrisko napsal:

Ahojte idem si po radu som človek ktorý sa rád učí nové veci a tak som sa rozhodol, že by som si chcel dokódovať Line Assist tu na fore som sa dočítal čo na to potrebuje auto aby to išlo (čítanie dopravných značiek tam už mám a tak isto aj automatické dialkové a brzdový asistent) Mám Superb 3 2.0 TDI DFHA 140kW 4×4 a r.v 2017/11.

Robil som to podla tohto navodu

1338583693_stiahnu.thumb.png.b18da7b1558e7e194a1d0f7869887201.png

Všetko prebehlo v poriadku akurat ked dam v menu radia aktivovat tak rovno mi ho deaktivuje chybu nepise a tak isto ked idem cez menu v budikoch dam ho aktivovat tak hned sa sam deaktivuje

Ďakujem za každú radu

 

Podle mě teda chybí dokodovat ve 44 posilovač řízení aby to taky řídilo....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 1. 2021 na 12:59, Arrisko napsal:

Ahojte idem si po radu som človek ktorý sa rád učí nové veci a tak som sa rozhodol, že by som si chcel dokódovať Line Assist tu na fore som sa dočítal čo na to potrebuje auto aby to išlo (čítanie dopravných značiek tam už mám a tak isto aj automatické dialkové a brzdový asistent) Mám Superb 3 2.0 TDI DFHA 140kW 4×4 a r.v 2017/11.

Robil som to podla tohto navodu

 

Citovat

Ještě to popíšu ať si to můžeš vyzkoušet

Jednotka 44 posilovač řízení - bezpečnostní přístup  -  heslo 19249

dlouhé kódování BYTE  3  bit 0  Spurhalteassistent verbaut  

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevíte náhodou, jak deaktivovat / co nakódovat, aby se při zapnutém Waze nevypínala vestavěná navigace v autě?

 

Jinak jelikož se objevily FW na Columbus (právě jsem si instalovat 1440), kdyby někdo hledal přes OBD11 adaptér výmaz statické chyby po aktualizaci FW :

5F - Adaptace - Confirmation of instalation change - zobrazenou hodnotu zadat do http://mib-helper.com/im-so-xory/ a novou vepsat zpět.

 

Stejně tak potřeba provést např. po instalaci - https://github.com/jilleb/mib2-toolbox

 

Btw, Green menu lze aktivovat i přes OBD11 (change service - developer mode - viz. https://youtu.be/R9WlrkBioi8?t=47) , ale asi málo kdo to zde využije...

Byly tam přidány celkem zajímavé funkce, včetně kódování některých věcí, což je celkem síla 🙂

Je to spíše zajímavost, než že bych to zde někomu doporučoval... jedině, že byste si chtěli změnit tóny vyzvánění v autě, skiny apod. 🙂

Editováno: , autor: Shaarky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
před 2 hodinami, japok napsal:

Zdravím. Neví někdo kde nastavit rychlost při které se aktivuji automaticka dalkova světla? Teď mám nastaveno 60km/h (z vyroby) a chtěl bych to snížit. Mám Smart light assist.

https://www.stemei.de/pages/coding/skoda-superb-3v/fernlichtassistent-aktivierungsschwelle.php

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, jsem odedneška majitelem SIII, někdo z okolí Prahy, případně Praha směr Chomutov, kdo by mi mohl upravit, nastavit vše, co to auto umí...? Mám r.v. 2015, Style plus, Columbus... Bohužel jen Front asistent... Děkuji za info, rady...

Editováno: , autor: laguna1505
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 2. 2021 na 13:59, japok napsal:

Tak jsem chtel zkusil podle odkazu výše nastavit asistenta dálkových světel aby se aktivovat už třeba pri 50km/h ale v jednotce A5 jsem v přizpůsobení žádný takový kanál který tam popisují nenašel. Má někdo jiný navod. Diky 

u novějších jednotek už nejde

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, Patrik1971 napsal:

Zalohu pred kodovanim si si nespravil,ze?

Pomoc mam,teda radu.....,nevrtaj sa nabuduce v tom,comu sa vobec,ale vobec nerozumies.

Ahoj, ďakujem za múdru radu, spravil som aj scan aj zálohu. Ale namiesto múdrosti by som potreboval radu. Myslím si že nikto učený nepadol z neba a každý niečo najprv len skúšal ako sa stal profikom :-).  Ďakujem za pochopenie a prajem ti pekný deň. :-)

 

před 14 hodinami, bajky napsal:

Neboj,tiez som panikaril.Pozri si v priecinku kde mas vcds su tam logy toho co si kodoval resp ako si robil adaptacie.tam presne zistis co vsetko si dokodoval/zapol v adaptaciach.Tiez mi to niekto poradil ked som bol v koncoch.A mal pravdu.

Ďakujem pekne za radu, pozriem sa teda na tie logy a dám vedieť.

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...