Přejít na obsah

Kódování funkcí na Superba III (VCDS)


kokta7

Doporučené příspěvky

V 17. 1. 2021 na 10:40, Gastos napsal:

@japok pristi tyden budu resit tu animaci,, pak se ozvu jak jsem to vyřešil.. asi si tedy budu muset vycist jednotku z FL , protoze tady nikdo ochotnej s FL asi neni, nicmene pak se nikdo nemuze pos..t kdyz nekdo nechce pomoct jemu :)

zdravím,jen se chci zeptat řešil jste animaci zadních světel? asi jedina vec na kterou nemužu stale prijit kde a jak se koduje atd .. diky 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, CHOVKY napsal:

Ahoj spravil som si to sam doma. Update cez USB aj developer menu.

A akým spôsobom si získal update súbory? Prípadne mi vieš poradiť v rýchlosti ako na to, či na čo si dávať pozor? A predpokladám že skin sa mení cez VCDS, minimálne developer menu.

 

- Mapy si bežne cez USB aktualizujem, ten softvér by som extrémne prijal kvôli niektorým chybám ktoré viem že sú odstránené vo vyšších verziách firmwareu. Aktuálne mám ak sa nemýlim 0775 alebo nejakú podobnú variantu čísla. - Díky moc! 

Editováno: , autor: Spidmax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host Chrumky666 hr
V 16. 3. 2021 na 22:42, fx99 napsal:

p2p

mužeš pls poradit ?podařilo se ferdoj  kodovanim odstranit   Chybu 0016  B145501:  Snímač teploty vyhřívání volantu elektrická závada ... Chyba teplotniho cidla...? dik Marek

Ja som toto mal.. Ked mi potkany vpredu v nárazníku prehhryzli.. 3 káble a 15 vecí mi nefungovalo... 

IMG_20201118_203651.jpg

Editováno: , autor: Chrumky666 hr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 12/3/2020 at 4:47 PM, mifko86 said:

skusim aj to.vzdy lepsie ako nicit xenon...a mas v hmlovkach ledky?lebo to zlte svetlo je hrozne

nazdar, prosim ta, podarilo sa ti nakodovat ch/lh na tie ledky vpredu? tiez mi to podla toho navodu vyplo stretavacky uplne. 

 

— je mozne nastavit ch/lh aby fungoval za kzdych svetelnych podmienok? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 2. 2021 na 23:28, Grencars napsal:

Tak jsem to byl vyladit, prvních 10 jsem nechal originál, ale dalších 20 už je podle tvých kódů a je to teda pastva pro oči :-D musím to předělat celé, krásně to ladí do duhy, DíkyScreenshot_20210222-232253_Gallery.thumb.jpg.a0082ecd2780a4876192a658771779f5.jpg.

Může mi někdo poradit kde najdu přes Vcds  přidání dalších listů na barvy?mám 10 barev a nemůžu najít dalši listy kde přidám barvy....

Editováno: , autor: Leonekkk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, Leonekkk napsal:

Ahoj, ja to tam tiež nemám, pozerali sme všade a vždy tam mám iba 10 žiadny zoznam 2 tam nie je. Čo si myslíme je to že záleží od verzie Columbusu - buď stačí aktualizovať jednotku alebo bude treba dokonca flashnúť BCM jednotku na danú verziu. - Najmä pri MIB 2. Mám 2017 ročník s verziou 0775 ( približne ). Momentálne hladám kto by to dokázal spraviť, ale zatiaľ moja jediná nádej je Praha - kde budem meniť aj svetlá za SLA variantu. - Tam sa ale bohužial nedokážem v momentálnej Covid situácii dostať, inak by to už bolo dávno zamnou. Najmä tie vyrezávacie svetlá. 

Editováno: , autor: Spidmax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host Chrumky666 hr
před 29 minutami, japok napsal:

Zdravim. Nevedel by nekdo kde nastavit prah rychlosti kdy se maji zapinat automaticka dalkova svetla? Zkousel uz jsem vse mozne ale svetla se zapinaji stale zhuba pri 60km/h. 

RYCHLOST PRO AUT. DALKOVÁ SVĚTLA
1. STG A5 (přední / zástěra)
2. Autorizace přístupu STG -> funkce 16
3. Zadejte kód vydání 20103
4. Přizpůsobení STG -> funkce 10
Kanal Aktivierungsgeschwindigkeit für Fernlichtassistent auswählen
6. Podle toho upravte výchozí hodnotu 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jak Superb, ale u Fabie a Octavie se nastavují tyto položky (přizpůsobení):

Speed threshold for high beam recommendation off - 28 km/h
Activation speed for high beam assistant - 58 km/h
Speed threshold for immediate high beam recommendation off - 5 km/h

tedy pokuď je v autě jednotka 20, asistent dálkových světel.

 

Mě se zatím nedaří najít položku pro vypnutí městského provozu (pro asistenta dálkových světel).

Editováno: , autor: Sudetak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 49 minutami, Chrumky666 hr napsal:
RYCHLOST PRO AUT. DALKOVÁ SVĚTLA
1. STG A5 (přední / zástěra)
2. Autorizace přístupu STG -> funkce 16
3. Zadejte kód vydání 20103
4. Přizpůsobení STG -> funkce 10
Kanal Aktivierungsgeschwindigkeit für Fernlichtassistent auswählen
6. Podle toho upravte výchozí hodnotu 

Tento kanal tam nemam. Nekdo uz mi psal ze novejsi jednotky to tam nemaji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, Sudetak napsal:

Nevím jak Superb, ale u Fabie a Octavie se nastavují tyto položky (přizpůsobení):


Speed threshold for high beam recommendation off - 28 km/h
Activation speed for high beam assistant - 58 km/h
Speed threshold for immediate high beam recommendation off - 5 km/h

tedy pokuď je v autě jednotka 20, asistent dálkových světel.

 

Mě se zatím nedaří najít položku pro vypnutí městského provozu (pro asistenta dálkových světel).

Tuto jednotku tam nemam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host Chrumky666 hr
před 17 minutami, japok napsal:

Tento kanal tam nemam. Nekdo uz mi psal ze novejsi jednotky to tam nemaji.

Tak aj Ja som teraz o niečo múdrejší.. 🙂... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 3. 2021 na 12:43, Bedni401 napsal:

nazdar, vieš mi poradit s tym line asist prosim? 

vsetko som nastavil podla navodu, mam aj velku kameru, v menu aj maxidote sa mi lane asist funkcia zobrazi ale nejde zapnut, v  44 mam ale len 2 byte (obd11 mi aspon neukazuje viac) da sa to dako obist alebo to nepojde dokodovat? 

ak by vedel niekto pomoct bol by som vdacny 

 

Ahoj, chvíli jsem tu nebyl, s OBDeleven nemám žádnou zkušenost, kódoval jsem VCDSkou, zkus to s někým kdo jí vlastní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 3. 2021 na 19:51, Leonekkk napsal:

Může mi někdo poradit kde najdu přes Vcds  přidání dalších listů na barvy?mám 10 barev a nemůžu najít dalši listy kde přidám barvy....

Ahoj, tak zrovna VCDSkou mi to přijde hrozně složité, viděl jsem že tam RGB kódy jsou ale vůbec jsem to s ní nedělal a dělám to VCPéčkem, ale zatím jen ty novější od modelu 2018,

mělo by jít rozšířit těch 30 barev i u starších verzí od  modelu 17 s 10ti barvami ale to jsem jednou zkoušel a nepodařilo se mi to, tak by tu někdo mohl přihodit návod kde najít u starších jednotek color list2

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 3. 2021 na 12:44, Shaarky napsal:

To by mne zajímalo, jestli můžete být konkrétnější - podle mne to není jen otázka "dokódování". Barvy změnit lze, ale přidat další jen tak asi nepůjde např. přes VCDS u starších verzí nebo se pletu ?

Je to možné aj u jednotiek MIB 2, videl som to - Niekedy je ale nutný Flash BCM - aktulizácia na vyššiu verziu. Aktuálne to riešim s jedným pánom - ktorý by to dokázal spraviť. Ak nie je nutný flash tak to je iba otázka VCDS kodovania.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host Chrumky666 hr

Toto som vyskúšal.... 

Oveľa lepšie brzdí... 

A poznámka... 

Pre tých čo vedia šoférovať... 

Nie pre amaterov... 

Ako je Patrik1971... 🙂🙂🙂

Čo všetko vie... Keďže Superba vytiahne len v nedeľu do kostola... 

IMG_20210331_230217.jpg

Editováno: , autor: Chrumky666 hr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak predsa sa podarilo Škoda Superb 3 MY2017 s MIB 2 - Dorobenie 30 farieb v ambientnom podsvietení, veľmi sa tomu teším, vyzerá to neskutočne. 

 

Keďže moja BCM jednotka nemala list 2 - Takže bol nutný Flash jednotky na novú verziu, následne aktualizácia rádia na 1433 a kódovanie 30 farieb cez script. - Robené u Igora v Bratislave, maximálne môžem odporúčiť. Spokojnosť nadovšetko. 

FB_IMG_1617259132740.jpg

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...