Přejít na obsah

Kódování funkcí na Superba III (VCDS)


kokta7

Doporučené příspěvky

V 28. 5. 2020 na 12:22, InteligentniLev napsal:

Tak všechno jsem našel, krome jedné věci a to "  

Přizpůsobení> Parametr personalizace: Personalization_Profilfunktion Nová hodnota :, profile_active "Parametr: Profile_variable Nová hodnota: ,, Account (v.1). X)"

" to prostě nikde najít nemůžu. Poraďte někdo. Přikládám screan co se mi ukazuje

20200528_121324.jpg

Ahoj, poradí prosím někdo jak nakódovat personalizaci pro jednotku AS ? Mám stejný problém, jednotka AS (Profile_variable Nová hodnota: ,, Account (v.1). X)") to tam prostě nemá. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 5. 2021 na 13:35, Taffy napsal:

@Mmm Ccc Ahoj, zkontroluj si to celé znovu ;)  

2087773617_Screenshot2021-05-17at13_36_20.thumb.png.d4c55bae5d861fc8f1464502fbbfc071.png

 

Díky za ochotu, zkontroloval jsem to, ale až na položku s hodnotou 4, kterou jsem změnil tedy na 2, je to vše active. Nic se nezměnilo, v menu se personalizace neobjevila:(   (r.v.11/2015 MR2016 L&K)

Editováno: , autor: Mmm Ccc
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, chci se zeptat na zkusenosti s dokodovanim adaptivniho tempomatu. Mam LK 2018 (ma to vsechny assisty vcetne front, ale jen normalni tempomat) .

Nasel jsem tady borce s UK (https://www.instagram.com/vagretrofit/)  co to delaji na dalku nicmene pak je nutny vymenit packy u volantu. 

Ted nevim jestli je to je vylozene jen o nakupu setu kterej ma packy pro ACC zapojeni a vymene nebo je nutny resit neco vic. Kazdopadne kdyby nekdo vedel o nekom v cr kdo dela komplet vymenu i s kodovanim budu vdecny za tip. 

Predem diky za  info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte. Dalo by sa kódovaním nejako upraviť ostrekovanie zadnej kamery? Poprípade aj ostreky predných svetiel. Napr. spustiť ostrek zadnej kamery + svetiel len pri dlhšom podržaní  alebo nejako inak. Zadný stierač nemám.
Občas chcem len trocha prejsť čelné sklo stieračmi a vodou a už mi tam opľuje celé auto a vzadu ostrieka kameru, stečie to dole a hneď je auto špinavé.
Ďakujem.

Editováno: , autor: janci47
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, p2p napsal:

Pls nema nekdo kodovani a jake kodovani /adapatace) se v dalsich jednotkach dela pro tazne 5Q0 907 383 N Sup 3. Dik za odpoved...

 

Trailer activation:

• Go to module Gateway 
• Adaption
• Check Trailer


• Go to module 09
• Login 31347
• Coding
• Long Coding
• Byte 1 bit 1 check ( trailer hitch module installed) 

• Go to module 1 ( engine)
• Coding
• Long Coding
• Byte 5 bit 4 aanvinken (trailer installed)

• Go to module ABS
• Login 20103
• Adaption
• Vehicle & Trailer stabilisation
• Activated
 
• Go to Park Assist
• Login
• Coding
• Long Coding
• Go to Byte 3 Bit 0-1 put on Trailer Hitch installed

  •  


zkus snad ti to pomuze

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, janci47 napsal:

Ahojte. Dalo by sa kódovaním nejako upraviť ostrekovanie zadnej kamery? Poprípade aj ostreky predných svetiel. Napr. spustiť ostrek zadnej kamery + svetiel len pri dlhšom podržaní  alebo nejako inak. Zadný stierač nemám.
Občas chcem len trocha prejsť čelné sklo stieračmi a vodou a už mi tam opľuje celé auto a vzadu ostrieka kameru, stečie to dole a hneď je auto špinavé.
Ďakujem.

Cauko.Da sa nastavit v 09tke bud pocet pouziti ostrekovaca kym sa aktivuje aj ostrek svetiel,alebo sa nastavi dlzka podrzania packy ostrekovaca na pouzitie ostrekovaca svetiel,alebo sa da celkom odstavit pouzitie ostrekovacov svetiel(co asi nechces).Rovnako sa da nastavit cas ostreku svetiel.Ak chces nastavim Ti,napis mi SS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono by stačilo, ak by povedzme 0-2 sekundové podržanie ostreku ostrieklo len čelné sklo, a ostrek 2 a viac sekúnd ostriekol aj predné svetlomety a zadnú kameru. Samotný ostrek zadnej kamery je fajn vec v zime a zlom počasí, krásne ju vyčistí....ale to auto v lete za suchého počasia vyzerá hrozne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, roubic napsal:

Trailer activation:

• Go to module Gateway 
• Adaption
• Check Trailer


• Go to module 09
• Login 31347
• Coding
• Long Coding
• Byte 1 bit 1 check ( trailer hitch module installed) 

• Go to module 1 ( engine)
• Coding
• Long Coding
• Byte 5 bit 4 aanvinken (trailer installed)

• Go to module ABS
• Login 20103
• Adaption
• Vehicle & Trailer stabilisation
• Activated
 
• Go to Park Assist
• Login
• Coding
• Long Coding
• Go to Byte 3 Bit 0-1 put on Trailer Hitch installed

  •  


zkus snad ti to pomuze

Trochu jsem patral a jsou tam nejake zmeny a rozsireni oproti tomu ci si sem daval...

Muze se k tomu nekdo vyjadrit, jestli je to ok... 

MR 19 SUP 3 Combi kodovani originalni tazny sklapeci 5Q0 907 383 N

 

Brana CAN a povolit Trailer 69

01 Motor Změnit BYTE 05, bit 4

03 ABS brzdy Adaptace IDE04774 Vehicle and trailer stabilizacion aktiv

10 Asist park./řízení Změnit BYTE 03, bit 0-1 - Trailer hitch installed  manually or eletrically

13 Regulace odstupu. Bezpeč.  pristup. 20103 Změnit BYTE 03, bit 3 - Control module for trailer Recognition installed

3C Změna jízd. Pruhu Změnit BYTE 02, bit 4-7 - ECU for draw bar with ecu … Trailer Recognition control module installed

A5 Přední snímač asistenta jízdy Změnit BYTE 11, bit 0 - Trailer elektronics installed

6C Zadní kamera Změnit BYTE 4 bit 2  - Parkovaci assistent osazen

6D Zadní víko Změnit BYTE 01  bit 7 - Prives osazen

A5 Přední snímač asistenta jízdy Bezpeč.  pristup. S11111 Změnit BYTE 11 bite 0 - AAG coded

09 Centrální elektrika Kódovaní určíte ne… Jsou tam samé 0000 v Adaptacich jsem nic nenasel... ):

 

A samo udelat parametrizaci 69... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, M_ike napsal:

To by mne zajimalo jak se to da upravit, kdyz ke kamere je (pokud clovek nema zadni sterac) dana "rozdvojka" ze stejneho privodu ostrikovaci kapaliny, jako na celni sklo :)) 

Vidim ze stale sa najdu ludia ktori musia nejakym stylom komentovat vzdy aj ked to uplne nechapu. Ako pisal Jan,potrebuje aby pri dlhsom podrzani packy ostreku cca 2 sekundy sa aktivoval ostrek kamery a prednych svetiel a to sa presne da takto nastavit,rovnako ako aj dlzka ostreku-standardne je myslim 80ms,cize ta sa da skratit ak potreba a aktivacia posunut,resp aj vypnut.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, sam mam ostrik svetel dany na 1500ms aby to neustale necakalo na svetla, ale narazel jsem na to, cos psal, ze se to da vyresit. Coz asi da, kdyz se misto Y rozbocky (sklo + kamera) to prepoji na svetla+kamera. Jinak se to vyresit neda.

A na to jsem poukazoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ac to asi nikoho nezajima davam sem kodovani Tazneho na sup 3 a na dalsi spriznene auta... :) snad posledni verze ...

 

19 Gateway, povolit Trailer 69

01 Motor, Oprávnění k přístupu: 27971, BYTE 05, Nastavit bit 4

03 ABS brzdy, Oprávnění k přístupu: 24990, Adaptace IDE04774 „Vehicle and trailer stabilizacion aktiv“

10 Asist park./řízení, Oprávnění k přístupu: 71679, BYTE 03, Nastavit bit 0-1 - „Trailer hitch installed  manuály or eletrically“

13 Regulace odstupu,

pro SW číslo dílu 5Q0 až do indexu F včetně

·       Oprávnění k přístupu: 14117 - BYTE 02 - Nastavit bit 3, Nastavit bit 3 - „Control module for trailer Recognition installed“

(pro čísla dílů SW 2Q0, 3Q0 a 5Q0 z indexu G)

·       Oprávnění k přístupu: 20103 - BYTE 03 - Nastavit bit 3, Nastavit bit 3 - „Control module for trailer Recognition installed“

3C Změna jízdního pruhu,

(pro SW číslo dílu 5Q0)

·       BYTE 02 - Nastavit bit 4-7  - "20 ECU for draw bar,with ECU for draw bar“

(pro čísla dílů SW 2Q0 a 3Q0)

·       BYTE 00 - Nastavit bit 4-7  - „10 ECU for draw bar,with ECU for draw bar".

6C Zadní kamera, BYTE 4 Nastavit bit 0 -„Equipment_ahk,installed (verbaut )"

6D Zadní víko, BYTE 01 Nastavit bit 7 - „Prives osazen  Anhänger,0=nicht verbaut / 1=verbaut“

A5 Přední snímač asistenta jízdy, 

(pro SW číslo dílu 5Q0)

·       BYTE 16 - Nastavit bit 0-7  - "01 trailer_control_module,installed

(pro SW číslo dílu 3Q0)

·       BYTE 11 - Nastavit bit 0 - „AAG,0=not_coded / 1=coded"

(pro SW číslo dílu 2Q0)

·       BYTE 05 - Nastavit bit 4 - „AAG,0=not_coded / 1=coded"

09 Centrální elektrika, Oprávnění k přístupu: 31347, Adaptace,  „ENG122979-ENG141968-Networking-Anhaengeranschlussgeraet,installed“

69 Trailer

·       BYTE 01 - Nastavit bit 0-3 – „01 Diagnostika linky do zásuvky, aktivní".

·       BYTE 03 - Nastavit bit 0-3 - "01 Výstup svorky 30 (zásuvka pin 9), aktivni".

 

  • Díky 1
  • Pozitivní 6
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...