Přejít na obsah

Kódování funkcí na Superba III (VCDS)


kokta7

Doporučené příspěvky

4 hours ago, pawlajs said:

Ono to takhle jak popisuješ funguje ale právě s tím rozdílem že pohasnutí DRL je okamžité a pak opětovně rozsvícení jde plynule od 0 až po původní hodnotu 100. Toho chlápka od vidění znám tak se ho zkusím zeptat zda mu to někdo dělal nebo už to takhle od někoho koupil. Případně kdyby byl někdo z okolí Trutnova kdo by věděl poradit.

zkus toto , ja to tak mam na svem, neni sice superb ale skodovka ano 🙂 

ENG124863-ENG115058-Leuchte2SL VLB22-Light_Function_C_2,BlinkenlinksRampe ,16

ENG124864-ENG115077-Leuchte3SL VRB36-Light_Function_C_3,BlinkenrechtsRampe ,16
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, bajky napsal:

Pls nezabudni ze predchadzajuci prispevok sa necituje.

Ked vojdes do ABS jednotky,nie je tam ziaden zaznam?Skus vojst do ross tech-logs a pozri co presne si kodoval/menil v adaptaciach.A vies presne co mas vratit naspat

v logoch mi ukazuje max co som upravoval priamo v prisposobenie ale v dlhom kodovani nie. Mam pocit ze tu som nieco zle zafajkol 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je možné nakodovat aby sa samo vyplo hociktorej svetlá po určitej dobe keď není naštartovaní motor. Lebo keď otvorím kufor tak svetlo stále sviety a este by potreboval vypnut aj denné + xenóny aby nesvietili keď je zapnutý len kľúčik lebo nedávno sa mi podarilo uplne vymlatit baterku keď som sa hral s vcds

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, loksik.lubos napsal:

Je možné nakodovat aby sa samo vyplo hociktorej svetlá po určitej dobe keď není naštartovaní motor. Lebo keď otvorím kufor tak svetlo stále sviety a este by potreboval vypnut aj denné + xenóny aby nesvietili keď je zapnutý len kľúčik lebo nedávno sa mi podarilo uplne vymlatit baterku keď som sa hral s vcds


Interierové svetlá sa vypínajú automaticky po pár minutách už od výroby, vrátane kufra akonáhle nikto neotvóri žiadne dvere ( vtedy sa totiž časovač reštartuje ). Tuším je to 10min. 
 

Vypnutie DRL svetlá sa dajú nakódovať na polohu O alebo na vypnutie cez displej v nastaveniach. - Ja mám dokonca zvlášť nakódovaný kufor tak aby sa pri otvorení 5 dverí rozsvietili zadné svetlá. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, Spidmax napsal:


Interierové svetlá sa vypínajú automaticky po pár minutách už od výroby, vrátane kufra akonáhle nikto neotvóri žiadne dvere ( vtedy sa totiž časovač reštartuje ). Tuším je to 10min. 
 

Vypnutie DRL svetlá sa dajú nakódovať na polohu O alebo na vypnutie cez displej v nastaveniach. - Ja mám dokonca zvlášť nakódovaný kufor tak aby sa pri otvorení 5 dverí rozsvietili zadné svetlá. 

Praveze mne sa nevypina svetlo a ostava mi svietit kufor tak isto mi to robi aj na 2 superbe. Svetla mam stale na auto len mne sa jedna aby nesvietili len ked je zapli klucik bez startu. Ked nastartujem tak sa samozrejme rozsvietia. Lebo uz viac krat sa mi stalo ze som nechal zapli klus a pridem do auta a baterka vybita

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, loksik.lubos napsal:

Praveze mne sa nevypina svetlo a ostava mi svietit kufor tak isto mi to robi aj na 2 superbe. Svetla mam stale na auto len mne sa jedna aby nesvietili len ked je zapli klucik bez startu. Ked nastartujem tak sa samozrejme rozsvietia. Lebo uz viac krat sa mi stalo ze som nechal zapli klus a pridem do auta a baterka vybita

Ak vies po nemecky(resp ak aspon tusis o co ide) tak toto by nemal byt problem

 

Tagfahrlicht - Inaktiv in LDS-Stellung 0

 

STG 09 > Zugriffsberechtigung: 31347 > Anpassung > Kanal "Tagfahrlicht-Tagfahrlicht nur in Schalterstellung AUTO" > Wert auf "aktiv" setzen

 

Tagfahrlicht - Menüpunkt im CAR-Menü aktivieren

 

STG 09 > Zugriffsberechtigung: 31347 > Anpassung > Kanal "Tagfahrlicht-Tagfahrlicht Aktivierung durch BAP oder Bedienfolge möglich" > Wert auf "aktiv"

setzen

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svetlá aj ambientné podsvietenie aj Rádio sa pri vypnutom zapaľovaní vypnú sami po cca 10min aby sa nevybila batéria / pri zabudnutom zapnutom svetle, otvorenej priehradke, len nesmieš medzi tým otvoriť žiadne dvere, inak sa to posunie na ďalších 10min. - Niekoľko krát som sedel v kufri a svetlá zhasli, dokonca zhasnú aj dokodované zadné svetlá pri otvorených 5 dverách a nič som ohľadom tohto nekodoval, vypne to kompletne celú elektroniku v aute - takto je nastavené auto od výroby. 

 

Každopádne nakódovať to podľa mňa pôjde, aby nesvietili pri vypnutom zapaľovaní, čo by ma ale extrémne vytáčalo. Mať neustále tmu v aute pri nastupovaní a podobne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, věděl by někdo jak nakódovat vyhřívání volantu spolu se sedačkou (spárovat)? Případně aby při zapnutí výhřevu sedačky se to ovládání výhřevu volantu zobrazilo na displeji taky jako tady na té fotce:
IMG_20210212_152810.jpg.2e847927701f9ebdd885afde570abdb0.jpg

 

Já to můžu zapínat jen tlačítkem v menu klimatizace jen vyp/zap (bez možnosti volby úrovně).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To patriq

 

Zkoušel jsem s Ferdou a na FL to prý nejde. Když si všimneš, ani se neztlumí denní svícení při přepnutí na obrysovky. Ztlumí se až při zapnuti tlumených světel.

Pokud tedy někdo na něco už nepřišel. Mám 2/2021.

 

Editováno: , autor: waikiki
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, guest100 napsal:

přečti si pořádně návod k autu nebo hledej v menu nastavení klimatizace

 

spárování volantu se sedačkou je totiž standard, nastavuje se v menu infotainmentu, stejně tak intenzita volantu se nastavuje v menu, jediné co se kóduje, je aromatická aktivace výhřevu volantu podle venkovní teploty

V návodu k mému autu (rv 3/2016) o vyhřívaném volantu není ani slovo, protože v té době ani nebyla možnost ho v autě mít. Je dodělený, což jsem zapomněl zmínit. Tlačítko na volantu taktéž nemám. Zkusím kouknout ještě do toho menu, volbu automatické zapnutí podle venkovní teploty jsem tam viděl ale ten zbytek ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim ake nastavenie XDS odporucate na 110kW DSG?

@ferda25nieco pisal o tom, ze ku kazdemu motoru to je individualne, od vyroby som tam mal "normal".

Vdaka.

Takisto ma zaujima toto:

 

Kanál IDE04130- Characteristics curve of steering assistance
změnit z "Normal" na "Dynamic"
Tímto se změní odezva posilovače a řízení je mnohem přesnější
Opět stejná funknce jako když u jízdních profilů změníte profil z Normál na Sport.

 

Ja tam mam do vyroby nieco v zmysle, ze auto samo rozpozna, mam dat na SPORT?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle fotky tipuji že máš ještě columbus s mechanickými tlačítky na stranach (MIB 2). Já ho měl také a taky mi to nešlo dokodovat ale po vymene za celoskleneny displej (i s jednotkou ve schránce spolujezdce MIB 2,5) to pak šlo nakodovat.

Editováno: , autor: japok
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...