Přejít na obsah

Kódování funkcí na Superba III (VCDS)


kokta7

Doporučené příspěvky

V 22. 5. 2022 na 17:55, Krosta napsal:

Ne, nic takového nakódovat rozhodně nelze :) 

Jediné, co vozidlo dokáže, když je klíč mimo dosah -> psát, že klíč je mimo dosah. Nic víc.

A spíše ze zvědavosti, jaký důvod by tohle mělo? 

Není snazší nakódovat vozidlo tak, aby při opuštění vozidla bylo možné jej zamknout, i když je nastartováno? 
 

 

Mozno pre teba nepochopitelny dovod ale ja ked dorazim domov, potrebujem otvorit branu a na konci dvora aj garaz. Je to neprijemny pocit ked vidis par metrov od auta stat nejakych vyrastkov. Jedna sa mi o to ze zamykat pocas nastartovaneho motoru nechcem a zase neustale vypinat motor a zase startovat, to tiez nie je ono. Pri vzdialeni sa klucu od auta by sa mohla v parkovacej polohe zablokovat voliaca paka a bolo by vymalovane :)

Editováno: , autor: Jozef
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, tomuto problému rozumím, na to jsem také rovnou napsal řešení. Povolit zamykání vozu, když je nastartováno.

Já jen nepochopil, proč bych potřeboval blokovat změnu polohy řadící páky. 

Prostě přijedu, dám polohu "P", vystoupím, zamknu auto, otevřu si brány, odemknu auto, zajedu do garáže. Nevidím v tom jediný problém :) 

 

Kvůli čemu bys nechtěl zamykat auto při nastartovaném motoru? Nevím, proč by se řadící páka měla zablokovat v poloze "P" a neměla by jít povolit. Poloha P má mechanické zabezpečení a je nutné držet brzdu, mít zapnuté zapalování/nastartováno, jiné podmínky tam nejsou.

V tomto řešení je opravdu nejsnazší a nejlogičtější řešení vystoupit z auta a zamknout jej. I kdyby byla možnost "zablokovat" přesun řadící páky při vzdálení se s klíčkem od vozu, tak pořád do toho auta může někdo vlézt a něco tam vzít, takže by mi takové řešení přišlo tak poloviční, spíše zbytečné :) A pořád by do auta mohl někdo vlézt a zamknout se tam tlačítkem na středové konzoli.

Editováno: , autor: Krosta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jediné východisko vidim koupit el vrata na garáž a na vrata 

ono se dá kódovat pár věcí ale zase takhle nad tím nikdo nepřemýšlel :D  tohle by možná bylo realné u audi která má digitální posuvník na řadící páce ale takhle to fakt nejde jak píšou kluci zamknout auto při nastartovaném autě 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Jozef napsal:

Jedna sa mi o to ze zamykat pocas nastartovaneho motoru nechcem

 

co bys tim vyresil .. kluci naskacou do auta a nezaradi, ok .. ty pak zahodis klic a jdes za nima? jinak by pri tvem priblizeni k autu na dosah zaradili a odjeli ...

pokud chces klic brat s sebou (kvuli blokaci razeni), neni uz jedno, pokud zamknes?

zkus to popsat lepe ...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nijak, stačí jen zamontovat kus za kus a je to :) Pokud náhodou pádla nepůjdou, tak stačí v gateway (19) v adaptacích/přizpůsobeních aktivovat pádla pod Multi Function Steering wheel částí, ale měla by být defaultně aktivována, toto nastaví si nesou tlačítka a jsou z výroby nastavena podle výbavy těch tlačítek (pádla jsou součástí)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

@R1dd3Rjá myslím že to s Video in motion asi nebude stejné. To je totiž omezení v autě. Kdežto waze je omezena v AA. Které běží z telefonu. To bys musel spíš hackovat mobil než auto. 

 

Edit: tak jsem na to koukal a asi je to vážně svázané s autem. Pokud si AA vidi/mysli si, že je zatazena ručka tak by to mělo tak třeba to fakt půjde nějak hackount. Sorry za zavádějící komentář 

Editováno: , autor: JirikHL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Caute chlapi,kedze sa to rozvirila debata ohladom automatickeho zatvarania. Jedna sa o dva typy snimacov RLHS a RLFS. Auta ktore maju RLFS podla vsetkeho dokazu automaticke zatvaranie.Auta ktore maju RLHS snimac,podla vsetkeho nie-odskusane na 6autach a ani na jednom nefunguje.

Co som vsak nikdy neskusal,je moznost zameny snimaca-skusal niekto?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...