Přejít na obsah

Kódování funkcí na Superba III (VCDS)


kokta7

Doporučené příspěvky

Pratele vim ze se zde mluvi hlavne o diag VCDS. Ale kdo uvazuje o porizeni Obd11 tak vemte tu ultimate verzi. Nemusite pak resit nabijeni kreditu :(  a vyjde to levneji na konec. Utlimate cca 4500kc volna bez kreditu.  Pro  2900kc plus dokupovani kreditu a kdyz testujete v aplikacich co jde kliknutim nakodovat tak to zere kredity jak blazen. Aktivace jedne funkce 10 az 100c, zjistim ze je to nevyhovujici a deaktivace opet 10 az 100c.podle aplikace.  Musi si clovek opravdu promyslet co aktivovat a co ne :)  100c= 450 az 550kc. 3x nabijete 100c /3x500kc a jste skoro na cene ultimate kde kredity nemusite resit. Bohuzel jsem to dostal od jeziska takze priste radeji ultimate. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozor na taketo "klikanie" hore dolu.Pri tychto "one click app" stracate kontrolu nad tym co a kde kodujete a takisto nad tym,ci pripadny krok spat urobil to co mal.Osobne pouzivam aj OBD11 ale z velkej casti na adaptacie a dlhe kodovanie tak ako vo VCDS.Vzdy je prehlad co som spravil,kde a viem sa jednoducho vratit naspat v historii.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolim si nesuhlasit.Mas tam len historiu ci danu funkciu mas alebo nemas aktivovanu.Ale co robila dana funkcia,ktore byte aktivovala alebo adaptacie,to netusis ani pri vypnuti tejto aplikacie.Staci si obcas precitat prispevky aj na obdeleven fore,kde podobnym sposobom po deaktivacii ludom zostali chyby chybajucej komunikacie a pod,pravdepodobne nespravnym rollbackom funkcie.Je to na kazdom,ja radsej mam veci pod kontrolou aby som vedel co a ako robim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mas asi recht ale nam obycejnym smrtelnikum nic jineho nezbyva...  Kdyz se neco posere ( coz aktivaci aplikaci napr vypnuti ostrikovani svetel asi nehrozi asi) tak hodl navsteva servisu... V mem okoli neni nikdo kdo by mi to udelal tak se musim sam ucit. Zatim jsem si aktivoval par blbosti, blinkry pri otevrenem kufru, start stop na 12v, CH,LH skrz DLR, xds na mediium, pamet v auto dalkovych svetlach, registroval jsem novou baterii, auto lock kdyz opustim vozidlo coz jsem pak deaktivoval bylo to naprt. Ty aplikacni kliky by meli byt ale overene ze se s tim nemuze snad nic stat?  Proto tam jsou ne? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslis panicke brzdenie?To ide v adaptaciach 09.

Dnes som uspesne vyskusal/potvrdil funkcnost kodovania Traffic jam assist a emergency assist

STG A5 > Codierung > Byte 16 > Bit 2-3 auf "08 EA_Variant2" setzen
STG 03 > Codierung > Byte 29 > Bit 5 aktivieren
STG 13 > Codierung > Byte 04 > Bit 2 aktivieren ("Emergency Assist verbaut")
STG 09 > Zugriffsberechtigung: 31347 > Anpassung > Kanal "Außenlicht_Blinker-Warnblinken_durch_Fahrerassistenz" > Wert auf "aktiv" setzen

Predtym samozrejme som nahral dataset do kamery A5 s TJA.

Kamera je verzia 3QD980654 ,funguje na nej parametrizacia rovnaka ako na 3Q0980654H.Sucastou konkretneho datasetu bolo predlzenie casu zasahu lane assist az na 60s bez pohnutia rukami.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To uz mi asi dela ty blinkry to uz se mi stalo ale to sem na to poradne hamstnul...   Spis mi jde o brzdovky aby proste pri brzdeni nejdriv problikly... Octavie 3 to maj v OBD11 v aplikacich uz pripravene ale v Superbech to neni.

 

A jeste dotaz ohledne "deaktivace" start stop. Ta hodnota V  7.8 a 12V   se vstahuje jak k te funkci start stop?  Vsak 7.8v nikdy a nikde snad v aute neni?   Dik za objasneni...

Editováno: , autor: JSvoboda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musis to trosku inak pochopit.7.8V je spodny limit pod ktory start stop nie je aktivny.Ak upravis na 12V tak spodne napatie je 12V.Ak mas zapnute zapalovanie a aktivovane vsetky jednotky,napatie siete je takmer vzdy pod 12V ak motor nebezi.Cize preto Ti start stop neaktivuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 12/31/2022 at 9:26 PM, JSvoboda said:

To uz mi asi dela ty blinkry to uz se mi stalo ale to sem na to poradne hamstnul...   Spis mi jde o brzdovky aby proste pri brzdeni nejdriv problikly... Octavie 3 to maj v OBD11 v aplikacich uz pripravene ale v Superbech to neni.

 

A jeste dotaz ohledne "deaktivace" start stop. Ta hodnota V  7.8 a 12V   se vstahuje jak k te funkci start stop?  Vsak 7.8v nikdy a nikde snad v aute neni?   Dik za objasneni...

a to ze to tam maji O3 uz pripravene, znamena, ze to funguje? 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...