Přejít na obsah

Kódování funkcí na Superba III (VCDS)


kokta7

Doporučené příspěvky

Nevíte někdo, zda-li se dá nastavit :
- limit 60 km/hod pro systém aktivního vedení v pruzích (např. na 50 km-hod by bylo super)

- při automatickém brzdění se ACC asistent de-aktivuje při 20 km/hod, např. 10km/hod by bylo lepší (otáčky by to ještě daly) - v praxi se to projevuje tak, že se v koloně brzdy vypnou asi 1,5m před vozidlem

 

PS : Ptám se na kódování, nikoliv na rady do života ;-)

Editováno: , autor: Shaarky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Malá ukázka mé práce:

 

https://automix.cars.cz/zivot-ridice/superb-dokodovani-vybavy-20180501.html

 

Asi by si pánové ze Škodovky měli zamést a ještě jednou si přečíst zákony EU o neautorizovaných servisech a o přístupu k informacím, který jim musí firma Škoda Auto poskytnout. Každý zásah provedený se znalostí věci je stejný jako kdyby jej nastavila přímo Škoda Auto a.s. Pokud tohle záměrně tahle firma popírá, poškozuje tím soukromé opravce a porušuje zákony Evropské Unie. Naopak se snaží vyhrožovat ztrátou záruky a nechápou, že moje auto je můj majetek a jejich postojem se snaží mi omezovat v mých právech a vyhrožují mi ztrátou záruky a přitom lze snadno doložit jen zásahy na mém voze, že kvalita servisní práce ve značkových servisech je katastrofální a ani přímo servisní centrum Škoda Auto a.s. není v žádném případě výjimkou, jen co předvedli na mém voze je ukázka nekvalitní a lajdácké práce, která poškodila můj vůz a můj majetek.

 

Jen perlička pro představu - v ABS jednotkách je v adaptacích uložen stav, zda proběhlo plnění ABS jednotky v pořádku(tj. zda po naplnění brzdovou kapalinou nikde v tlakové části jednotky ABS nejsou vzduchové bubliny). U VW to vozy typu Passat mají vždy s hodnotou úspěšně naplněn. Všechny Škodovky tam mají zapsané, že nebylo úspěšně naplněno. Na dotaz technika v servisním centru mi sdělil, že Passat má úplně jinou elektriku. Tím popřel existenci platformy MQB, s takovým člověkem si nemám co dál povídat a je to jen pro mě další ukázka závadného přístupu této firmy k zákazníkům.

  • Líbí se mi 2
  • Pozitivní 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Zdravím všechny.

 

Chtěl bych si taky dokódovat Superba. Jsem od České Třebové (Pardubický kraj). Jednalo by se cca o:

 

- vypnutí start/stop
- paměť vyhřívání/klimatizace sedaček
- zadní led světla (bez osvětlený značky) při denním svícení
- CH+LH přes mlhovky a nebo DLR
- DLR + "riasy"

- zobrazeni změny stavu drive modu na maxi-dotu 
- kontrola stavu / zapnuti XDS+ 
- aktivace/deaktivace ESC/ASR/Sport přes infotainment
- změna barvy ambient osvětlení
- automatické zamknuti auta s kessy po zavření a vzdálení se od vozu
- zobrazení intenzity ventilace v režimu AUTO

- trailer assist (VW)
- odblok obrazu videa za jízdy a TV tuneru
- zavření kufru vnitřním tlačítkem

AirCare

- vypnuti zvukové signalizace pasu. Kontrolka muze byt zobrazena

 

+ případně co by se ještě dalo :-)

 

Díky moc za nabídky

 

Editováno: , autor: Knizek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Super funkce, ale má u Superba3 jednu drobnou vadu, že se auto zamkne vždy po zavření předních dveří(pokud mám u sebe v kapse klíč) a zadní nemají kessy kliky....tj. prakticky nepoužitelné. Řešení je dodělat zadní kessy kliky, ale je to drahá záležitost. Rovnou uvádím, že O3 nepodporuje zadní kessy kliky(jen pokud by měla originální VIP pedál, tak ano).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám SIII s kessy, vypnu motor, otevřu dveře a vystoupím. Zavřu dveře, ale zamknout musím buď klíčem nebo přiložit ruku k čidlu. Dveře se samy nezavřou.

Nemá to tedy nějou spojitost nastavením automatickýho zamykání ? Sednu do auta, nastartuju a zamkne se auto ?

 

A pokud ano, dá se to nějak nastavit tak, aby se mi auto automaticky zamykalo jen při odchodu, ale ne při nastartování ???

Editováno: , autor: HynekV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě, že Air-Care běžně nastavuji na trvalé zapnutí, protože je to funkce dostupná přes menu a i její kontrola zapnutí je možná jen přes něj. Po této aktivaci Air-Care vypne jen vypnutí klimatizace do stavu OFF.

 

Automatické zamknutí jsem už kódoval na víc autech, protože majitel se domníval, že je to super funkce, ale bohužel k automatickému zamknutí nedochází po vzdálení od vozu, ale když jsou všechny dveře zavřené.

 

Malý příklad pro pochopení. Jdu do auta a otevřu dveře řidiče, jak je opět zavřu, tak se mi hned auto zamkne a já nemám jak otevřít zadní dveře, protože tam nejsou kessy kliky.

 

Auto se nikdy samo nezamyká po nastartování, ale po překonání určité rychlosti(tato vlastnost je uživatelsky nastavitelná přes menu CAR(Vozidlo). 

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, ferda25 napsal:

Automatické zamknutí jsem už kódoval na víc autech, protože majitel se domníval, že je to super funkce, ale bohužel k automatickému zamknutí nedochází po vzdálení od vozu, ale když jsou všechny dveře zavřené.

 

Malý příklad pro pochopení. Jdu do auta a otevřu dveře řidiče, jak je opět zavřu, tak se mi hned auto zamkne a já nemám jak otevřít zadní dveře, protože tam nejsou kessy kliky.

Ta funkce by měla fungovat tak, že pokud náhodou zapomenu zamknout, tak při odchodu od vozidla dojde k automatickému uzamčení až tehdy, když se přeruší "vazba" signálu mezi autem a dálkačem, tzn. zhruba ve vzdálenosti 2-3 metry. Neaktivuje se ale alarm a zřejmě se nezavřou ani okna. Takže to není až taková super funkce. Tolik jsem vyčetl na zahraničních fórech.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I kdyby to tak bylo a já tvrdím, že zavření dveří stačí, stejně otázka zůstává jak otevřít zadní dveře bez toho aniž bys musel otevřít a nechat otevřené přední dveře. Jedině vzít do ruky dálku a odemknout...

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto otevírám vždy buď dálkačem nebo šáhnutím na přední kliky, zadní kliky nemají Kessy. Podle mně to ale není o otevírání, ale o tom, že pokud řidič zapomene zamknout (např. při krátkém odběhnutí do obchodu), a má sebou dálkač, tak se mu auto samo uzamkne, když se vzdálí  na ty dva-tři metry. Nevýhody jsem již nastínil. Takže stejně pokud jsem zapomněl zavřít okna, tak mohu o něco z auta přijít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...