Jump to content
kokta7

Kódování funkcí na Superba III (VCDS)

Recommended Posts

Dnes jsem zjistil, že funkce deaktivace KESSY je už nastavená z výroby (mám 10/2017). Jen jsem to přehlédl v návodu k obsluze.

Zdravím Vás všechny. Tak jsem se stal čerstvým majitelem Supa. Někdo z okolí Ostravy kdo by mi mohl nakódovat pár věcí?

Zatím teda tyto:

Řasy při denním svícení
Zavírání kufru z tlačitka zevnitř vozu
Povolení Videa a všech funkcí za jízdy
Lze nakódovat zatahování ruční brzdy po vypnutí motoru? Funce (A) sice tak funguje ale dělá to i při jízdě vždy když zastavím.

Díky

Ahoj automaticka brzda pro me po prechodu z octavie jedno z prijemnych prekvapeni pouzivam furt nic neresim ...zkuz na ji tyden jezdit a uvidis .

Tlacitko na zavirani co vim

zatim resi jen ferda25 ve strakonicich je to daleko taky jsem se tomu branil ale byl jsem tam a spokojenost 

Za me 

Pro me nejdulezitejsi

Aby nevypinal stop/start

Pri denim svicenim aby svitily i zadni lampy

Kdyz odchazis nebo prichazis k autu aby svitily jen led pasky bez xenonu

Aby byly vzdy aktivovane automaticke dalkove 

Ze se da zamknout i nastartovane auto

Nejnovejsi mapy aktualizace columba nahrani upozorneni na radary  

Aktualizace asistentu

Zavirani kufru i vnitrnim tlacitkem a uzavirani kufru i na vetsi vzdalenost ovladacem 

A dalsi uz pro me nedulezite veci 

S tou ruckou nevim nevim. Prirozjezdu na krizovatce z mista ...

Aktualizace Columba je nějaká speciál? Protože aktualizace map je zdarma po dobu životnosti vozu co mi bylo řečene při koupi

A ta aktualizace asistentu mě taky zajímá co to je.

Jinak Strakonice nejsou problém. Jezdím často na služebky po republice a teď budeme mít zakázku i v Táboře. Takže v poho.

Z brzdu neni problem pridas plyn a ona pusti vzdy v poradku jen bacha nepopojedes z otevrenyma dverama .. to je zabrzdene ...a mapy su tam novejsi nez na strankach skodovky napis ferda25 rekne ti co jde podle wika do tvojeho pridat 

Edited by milanfrolka

Měl jsem na mysli spíš svižnější rozjezd. Měl jsem Peugeot 508 a ten zatahoval rucku pouze kdyz se vypnul motor. A to mi pije krev u Supa kdyz zastavim vypnu motor vylezam z auta a to jeste popojede a zastavi se az na DSGcku.

Jo to jo, ale nechci aby mi šahal na ručku kdykoliv za jízdy zastavím. Pouze zatáhnout když vypnu motor aby se zabezpečilo vozidlo proti pohybu.

A jak vis, ze ti "saha na rucku" ?

Jak to poznas?

Kdyz stahnes okynko, tak slysis charakteristicky zvuk motorku rucni brzdy pri kazdem zastaveni?

Normalne pri zastaveni by te mel nejakou dobu drzet autohold. Ne rucka.

Nepletes to dohromady?

V 19. 8. 2018 na 17:40, ferda25 napsal:

Dokáže to každý autorizovaný servis:

Kessy.pdf

Jen je stačí o to požádat.

Já už nahrávám verzi 0907 z důvodu lepší citlivosti VIP pedálu.

ferda25: Pokud mám jednotku 3Q959435C  a SW 0710 jde to přímo přes flash stávající jednotky nebo se musí měnit i jednotka čili nový díl? Dík.

Aha, tak další co narazil na "proškolený" servis.

Pro všechny co mě na to píšou:

V prvním sloupci je původní číslo dílu a původní verze softwaru a následuje stav, který vznikne přehráním po zadání kódu: 33D8 u Superba3  na nový software - jednotka se přehráním software přejmenuje na 3Q0 959 435G a verze softwaru bude 0906

Jednotka se nemění!!!

• Upvote 1

Ještě k té automatické brzdě u DSG.

Při zastavení a otevření dveří, se mi zatáhne pouze tehdy, když nemám řadičku na "P".

Pokud zastavím, zařadím na "P", vypnu zapalování a otevřu dveře, brzda se nezatáhne.

Moc se mi nezdá, že by to tak mělo být.

Edited by HynekV

Stal som sa majitelom S3 combi ... mam 10/2015 style... co všetko sa da dokodovat??? Dnes som si sam aktualizoval mapy na 0169 ECE 2018/2019 ..... da sa aktualizovat aj soft v columbe ?? Pise mi to HW:H42 a SW:0318..

Pojde mi air care?? Vypnúť s/s systém? Zatvaranie kufra cez tlacidlo na stredovej konzole... co vsetko by šlo?? Mam čítanie značiek (da sa aj line asist??)

Ešte sa tu riešilo tie riasi v svetlach.... ak mam klasicke xenony....a chcem tie s riasmi...staci vymenit len svetla a nakodovat light asist?? Alebo este nieco biac treba ???

Ahoj, musím se podělit o zkušenost s návštěvou Strakonic. Mám jednoho z prvních Superbů (2015/03) 140kW L&K. Moje požadavky byly:

1 - odemknutí videa za jízdy (Columbus)
2 - předělání tlačítka na otevírání kufru, tak aby šel kufr i zavřít (tlačítko uvnitř auta + zvýšit dálku "pro zavření"" na dálkovém ovladači)
3 - svícení zadních světel i při denním svícení
4 - řasy pro denní svícení
5 - mlhová světla při coming home lights
6 - pamět vyhřívání sedaček
7 - personalizace (sedačka, zrcátka, vnitřní osvětleni -lišta palubky, rádio, denní svícení)
8 - increased sensitivity of the throttle pedal (DSG)
9 - zamykání při nastartování s kessy
10 - easy entry (pojezd sedačky po nastoupení)
11 - automatický letní/zimní čas
12 - rozšířené nastavení DCC
13 - změna barvy zelené na červenou

Kromě bodu 7 se povedlo vše (stará verze jednotky). Dále mám vypnuté Start&Stop, možnost úplně vypnout ESC, zobrazení otáček ventilátoru, vypnutí zvukové signalizace při zavírání pátých dvěří a zaktualizovaný FW na jednotkách kde se dalo. Největší boj byl s aktualizací a následnou kalibrací zadní kamery, ale i to se nakonec povedlo. Tovární "teplou bílou" jsme zaměnili za studenou bílou (RGB: 130/220/100, Ferda neznal :)). Zapomněl jsem na jednu věc a to přidání možnosti deaktivace KESSY, tak někdy příště. Jiří je vstřícný člověk, potřeboval jsem ještě vyměnit olej a výměnu mi ochotně domluvil v místním servisu, kde se tak stalo prakticky na počkání. Návštěvu rozhodně doporučuji :)

Edited by _o5_
  • Upvote 4

Myslím, že to malinko poznat jde, ale chtělo by to vyzkoušet stylem překódovat zpět, projet se a tak to párkrát zopakovat :) 

ahoj jde nakódovat znovu zapnutí asistentů po odpojení vozíku ? když zapnu vozík vypne se hlídání mrtvého úhlu a asistent vyparkovaní  po odpojení vozíku zůstanou vypnuté ..aby se samy znovu zaply…. Milan