Přejít na obsah

Kódování funkcí na Superba III (VCDS)


kokta7

Doporučené příspěvky

je mozne znizit volnobezne otacky na superbe 3 140kw TDICR?nechce mi prijat ziadne kodovanie.ked nieco nakodujem cez LONG CODING,vypise mi,ze kodovanie nebolo prijate,alebo bolo odmietnute,koly vysokym volnobeznym otackam...neviem presne kolko mam,ale podla rucicky odhadujem cca 940 +-.ake mate vy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice mám O3 2.0TDI ale rozdíl v tom asi nebude. Nejede ti regenerace?

Ty otáčky za studena je to normální a když jede spirála v topení tak mám i cca 1100. Když jede regenerace tak jsou otáčky těsně pod 1000.

A když je auto ohřáté a neběží regenerace tak je to asi 750ot.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 12. 2020 na 14:48, mifko86 napsal:

Kodoval som aj ten audi pedal,no bezuspesne.ked dam zapisat,vyhodi mi hlasku,ze kodovanie nebolo prijate pretoze volnobezne otacky su vysoke.pritom niesu

O Audi pedál se nesnaž. Mám to nastaveno na 140kW s DSG a není to dobré. Podle mě nastavení mění akorá křivku "úhel plynového pedálu" -> "požaodavný kroutící moment" tak, aby měla strmější náběh. Nic jiného. Efekt je tedy ten, že mám při rozjezdech menší citlivost v plynu a je těžší, ať auto necuká. Nechám si tuto fíčuru při nejbližší příležitosti vypnout.

  • Pozitivní 2
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vážení kolegové, měl bych také jeden dotaz. Po poslední návštěvě autorizovaného servisu a provedení pravidelné kontroly, při které údajně updatovali SW rádia (neprozřetelně jsem před technikem prohlásil, že Škoda Connect aplikace se strašně dlouho připojuje a často se ani nepřipojí) jsem přišel o výbavu zakoupenou s autem. Žádné dokódované funkce, ale originál. Upozorňoval jsem jej, že nechci žádné updaty firmware, protože mám v elektronice změny. A co čert nechtěl, při vyzvedávání mi ozánámil, že rádio bude lepší, protože mu updatovali frmware. Upřímně nevěřím, že updatovali pouze rádio. Všechny další změny, které mi dělal Ferda v autě zůstaly. Např vypnutý start-stop, jízdní režimy adaptivních tlumičů z Arteonu, čtení dopravních značek, Lap-timer, Menu off-road. A možná i další, jen to neumím teď poznat.

 

O co jsem tedy přišel (originální zakoupené funkce):

- Asistent dálkových světel. V nastavení Car tento asistent je, ale když dám pravou podvolantovou páčku dopředu, pustí se ihned dálková světla, nikoliv asistent (dálkové světlo s áčkem). Mám takové podezření, že za jízdy se světla nechovají adaptivně - nenatáčí se. Motorky jsou evidentě v pořádku, po staru udělají standardní cvičení nahoru, dolů, doleva a doprava.

- Side assist. Žlutý indikátor v zrcátkách oznamující auto ve slepém úhlu. Tento asistent zmizel z menu Asistenti v digitálním přístrojovém štítu. A žluté autíčko v zrcátkách je mrtvé.

 

Mám SIII SportLine před FL, modelový rok 2018.

 

Velmi nerad bych nechal funkcionalitu opravovat servis, protože předpokládám, že by mi přeflashovali celé auto a přišel bych o všechny Ferdovy změny. Dokázal by někdo poradit, které položky mám zkontrolovat, případně změnit ve VAGu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, se side assist máš pravdu. Mrtvý úhel v menu asistentů mám. Začal jsem panikařit, když mi přestal fungovat Dynamic Light Assist a hledat, co mi ještě chybí. Pořád mám pocit, že v menu asistentů jsem měl jěště něco, ale nemůžu si vzpomenout co.

20201213_180548175_iOS.thumb.jpg.35592bc1b85183461dba28a0a17a0dc2.jpg

 

Co se týká asistenta světel, tak tady je to jasné. Mám asistenta aktivovaného a za jízdy prostě přepínám levou páčkou pouze potkávací<->dálkové. Vždy bývaly 3 polohy potkávací->automat->dálkové. Abych se neztrapňoval podruhé, šel jsem aktuální nastavení raději vyfotit.

20201213_211311121_iOS.thumb.jpg.3ef0344e0298278bc3447a3d6235d856.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, foldynp napsal:

Ano, se side assist máš pravdu. Mrtvý úhel v menu asistentů mám. Začal jsem panikařit, když mi přestal fungovat Dynamic Light Assist a hledat, co mi ještě chybí. Pořád mám pocit, že v menu asistentů jsem měl jěště něco, ale nemůžu si vzpomenout co.

20201213_180548175_iOS.thumb.jpg.35592bc1b85183461dba28a0a17a0dc2.jpg

 

Co se týká asistenta světel, tak tady je to jasné. Mám asistenta aktivovaného a za jízdy prostě přepínám levou páčkou pouze potkávací<->dálkové. Vždy bývaly 3 polohy potkávací->automat->dálkové. Abych se neztrapňoval podruhé, šel jsem aktuální nastavení raději vyfotit.

20201213_211311121_iOS.thumb.jpg.3ef0344e0298278bc3447a3d6235d856.jpg

 

Mas tam vsetko spravne v asistentoch,ale ako pise  Vapno,presne takto sa  mi spraval light asist,ked som mal omylom prepinac svetiel mimo pozicie AUTO.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Psal jsem i na Kodiq fórum, ale tady to přeci jen žije víc. Je tu někdo, nejlépe do 100 - 150 km od Brna, kdo by mi dokázal na Kodiaqu ještě teď před Vánocemi dokódovat zamykání s běžícím motorem? Je to nový kus s Kessy full.

Editováno: , autor: Delphin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo tim klicem za 5000,- se to pokousel autorizovany servis neuspesne aktivovat :(

ten klic je asi jen pro infotainment amunsen a columbus, ja mam swing. infolinka taktez bezradna respektive nekompetentni odpovedet, stridave mi ruzni pracovnici infolinky potvrzovali a nasledne vyvraceli ze to jde a nebo nejde aktivovat s omluvami ze je to velice mrzi... proto se ptam tady jestli tomu nekdo nerozumi lepe :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je swing MIB2 a má tlačítko APP a po stisknutí se objeví hláška "Tato funkce není uvolněna, kontaktujte svého prodejce", tak by to mělo jít aktivovat.

Jestli je to ten SWING na fotce, tak by to mělo jít aktivovat. U tohoto SWINGu to aktivovat šlo. Je to sice Octavia, ale je to stejný, je jenom jiný tvar kolem displeje.

Možná zkusit jiný servis.

radio octavia.jpg

Editováno: , autor: pavlu
  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo po stisknuti APP to pise tu hlasku. Myslim si ze je to MIB2 ale nevim to jiste. 

Rok vyroby 2019.

Je to jina verze HW nez na tvoji fotce.

Dival jsem se tady na foru ze na rapid a octavia3 ten smartlink aktovovat jde tak nechapu proc to nejde na swingu na superb.

Zkusim tedy asi jiny srvis jeste..

20190521_121428.jpg

20190523_080028.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...