Přejít na obsah

Kódování funkcí na Superba III (VCDS)


kokta7

Doporučené příspěvky

Taky potvrzuju funkcnost. Doted to bylo takove mlhou zahalene tajemstvi Strakonic.

delano OBDeleven, dve minuty

 

@Leonekkk me to tam teda ale ukazuje i sedadlo spolujezdce, jenom jsem to nevyzkousel, zda to jede taky. Zmenil jsem stejne parametry jako u ridicova... tak to zitra prubnu.

 

@Krosta velke diky, na vsech dalsich asi 5ti autech to mame, a tady jsem porad okopl tapacir. 

Editováno: , autor: Deliberator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, není zač :) Když vím, rád poradím :)

U toho spolujezdce, pokud to je také sedadlo s pamětí, tak to bude fungovat také, pokud nemá paměť, tak silně pochybuji. Nezkoušel jsem to, neměl jsem tu možnost, ale předpokládám, že k tomu bude nutné aktivovat ještě v adaptacích v jednotce 5F také "Passanger_Seat_0x20" a samozřejmě patřičný msg_bus na CAN komfort též.

Ale jak píšu, osobně jsem neměl tu možnost vyzkoušet, takže jen odhaduji. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Leonekkk to se ti snad vyplati koupit OBDeleven, tim udelas i odblok obrazu. A vsechno ostatni. Mas jeste predFL model, tam jde vsechno v pohode... 

mam i Caristu, tam si odblokem obrazu nejsem jistej, ale spis ne.

origo VCDS kabel taky VIM neudela. To OBDeleven mi prijde na hrani se nejlepsi. 

V podstate jsem udelal vse co nabizi Ferda v strakonicich, krom tri veci: 

dokodovani vicero jizdnych rezimu podvozku coz nepotrebuju

vypnuti startstopu na coz mam kablik z Ali

zavirani kufru dalkou.

A to mam MR2022, u tebe pujde vse.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vícero jízdních režimů je totiž parametrizací (jestli je tím myšlen ten "posuvník" na nastavení tuhosti podvozku) a také jde udělat tím zapamatování si posledního zvoleného jízdního režimu. 

Kufr dálkou je jen o nakódování, tlačítkem uvnitř vozu již úpravou parametrizace. OBDEleven zatím přímá nahrávání parametrizace nepodporuje, lze ale upravovat EEPROM, ale s tím bych si ani já netroufnul hrát :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem kousek nad Prahou :) Ten kufr dálkou jsem zkoušel zprovoznit jen jednou kamarádovi a nevím, jestli to bylo o štěstí nebo nevím jak. Dálkou to jde otevřít jen v případě, že není zapnuté zapalování a stojím za autem. K tomu jsem měnil jen kódování, kde jsem vlastně zkusil zapnout vše, kde bylo něco s otvíráním/zavíráním. Byla to jednotka s indexem G. Předtím bylo nutné udělat parametrizaci, co jsem našel na internetu, možná to měla nějak v sobě. Bohužel, ten soubor už jsem ztratil, ale co jsem někde viděl na fórem, tak opravdu jim stačilo to udělat jen aktivací kódování. Ale funguje to tak dřevácky.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten podvozek by se mi hodil na Comfortu to je docela houpačka(DCC podvozek).

ještě bych ocenil altualizovat kessy kliky… vím že u novější verze aut jde dočasná deaktivace kessy pomocí zamknutí auta a následně potvrdit zamykaní rukou…

Jinak je bomba 30 barev v ambientní osvětlení to doporučuji s virtual cockpitem 🙂👍

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Krosta ten kufr dalkou pokud je ze vzdalenosti pouze kousek za autem (strakonice zduraznujou ze po parametrizaci jde zavirat z normalni dosahu dalkace) je asi k nicemu... plus bez tlacitka. Takze Strakonice maji porad tajemstvi. Clovek nema problem to zaplatit, jen v diagnostikach mam tak 100k czk, nejdrazsi byla na PIWIS3. Ale je to proste daleko. Skoda ze nema nejake "smluvni partnery" alespon na Morave a na SVK.

 

@Leonekkk ja tam mam pruziny Eibach, a dobry, i kdyz se rika ze po FL je to daleko lepsi. Jen je to mozna az prilis nizko. Mozna zjistim co origo snizene pruziny skoda. Ale to neni o kodovani...  kliky aktualizujes v Skodovce normalne, maj na to TPI. Nekdo ho nejdy uverejnil i zde na foru, dohledas to. No a 30 barev, mam i virtual cockpit, a ambientni porad natvrdo na bilo. Cokoliv jineho mi prijde jako aliexpress. Ale to je taky veci vkusu 😅

Myslim ze jsme uz offtopic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Leonekkk napsal:

ještě bych ocenil altualizovat kessy kliky

Jo, to tak je, jen aktualizovat a nakódovat, existuje na to TPI, jak píše Deliberator, taky jsem jej tady někde zahlédl :DPrávě se jedná o aktualizaci SW a následnou úpravu kódování (ale bez aktualizace SW je kódování k ničemu).

 

@DeliberatorPřesně tak, jen kousek od auta. Nicméně když budu mít pokusné auto, tak vyzkoušet jde vše :D Mám pár typů a souborů k otestování, ale jak sám Superba nemám, tak jsem to neměl moc jak testovat. A tajemství Strakonic to určitě není :) Nevím, zda to vytvořil přímo on nebo to někde jen převzal, ale existuje spousta parametrizací, co tvrdí, že pak funguje zavírání i tlačítkem v autě, ale neměl jsem možnost to zkoušet, takže nemohu nic takového ověřit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Leonekkk já jenom dotaz k čemu je to dobré ? jako že necháš auto 3 hodiny někde vrkat aby ti neodtočili nádrž ? ale těžko to nepude tim že takhle funkce je povolená tak to auto simuluje zamknutí zevnitř ani nehodí safe lock takže někdo cvakne okno otevře si v klidu a za 3s jede pryč 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...