Přejít na obsah

Kódování funkcí na Superba III (VCDS)


kokta7

Doporučené příspěvky

W dniu 28.04.2022 o 20:26, dfga napisał:

Ahojte TSC mam nakodovat s ucebnou hodnotou alebo bez? 

Kompenzace krouticího momentu (TSC)

 

 Aktivace TSC

 1. Zadejte „Steering Assist“ na adrese 44 přístupový kód (19249)

 2. Pak v dlouhém kódování

 3. Změňte hodnotu: z neaktivní kompenzace řízení krouticího momentu (TSC) na

 1_Torque Steer Compensation (TSC) s naučenými hodnotami aktivní nebo

 2_Torque Steer Compensation (TSC) bez aktivních naučených hodnot

 

 (Pozice 2 pak funkce pracuje tvrději)

 

 

 Kompenzace točivého momentu (TSC) – Tato funkce mění nastavení kompenzace točivého momentu a zlepšuje stabilitu řízení při akceleraci.

 

 Podstatou systému je kompenzace smyku vozu v okamžiku zrychlení (při prudké akceleraci vozů s předním náhonem mírně driftuje doprava).

 

 Ukázkové video VW Tiguan bez funkce TSC

 

 

 

 0_Torque Steer Compensation (TSC) neaktivní 1_Torque Steer Compensation (TSC) s naučenými hodnotami aktivní

 2_Torque Steer Compensation (TSC) bez aktivních naučených hodnot

 

 0_ Kompenzace točivého momentu (TSC) není aktivní.

 1_ Kompenzace točivého momentu (TSC) aktivní s naučenými hodnotami.

 2_Kompenzace točivého momentu (TSC) aktivní bez naučených hodnot.

 

864588575_TSC2.thumb.jpg.19fe70905aaae3001db40edac02e7bd5.jpg

364781781_TSC3.thumb.jpg.d9a5907f7f4c649fd75900a5b85ac6fd.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, lze. Já to tak mám v Octavii a v Superbu to musí jít určitě také, protože je to v nastavení BCM. Nepamatuji si teď přesně, jaké nastavení to bylo. Už je to přes rok, co jsem to kódoval. Podle mě to bylo něco v kanálu adaptací "Interior_light_parameter:" nebo "Interior_light_2nd_generation:"

Editováno: , autor: Krosta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, je tu někde nekde: Praha-Východ, Říčansko, Praha 20, Praha 9 a okolí "hobby kodér VAG" který se tím neživí komerčně a byl by mi ochoten za nějakou rozumnou odměnu podle možností (svých i auta:-) dokódovat/odkódovat pár věci na SIII r.v. 2018 ? Dřív u jiných značek jsem si občas něco dokódoval, ale bohužel časově nestíhám (se to učit na VAG) a tak radši někomu šikovnému kdo to už má zmáknutý zaplatím... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 4. 2022 na 18:14, Deliberator napsal:

@Leonekkk to se ti snad vyplati koupit OBDeleven, tim udelas i odblok obrazu. A vsechno ostatni. Mas jeste predFL model, tam jde vsechno v pohode... 

mam i Caristu, tam si odblokem obrazu nejsem jistej, ale spis ne.

origo VCDS kabel taky VIM neudela. To OBDeleven mi prijde na hrani se nejlepsi. 

V podstate jsem udelal vse co nabizi Ferda v strakonicich, krom tri veci: 

dokodovani vicero jizdnych rezimu podvozku coz nepotrebuju

vypnuti startstopu na coz mam kablik z Ali

zavirani kufru dalkou.

A to mam MR2022, u tebe pujde vse.

 

Ahoj a ty jsi z Moravskoslezské kraje a máš eleven?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 5. 2022 na 1:45, PanJara napsal:

Ahoj! MS kraj?

Středočeský, ale občas mám cestu i jinam :D

 

@DeliberatorV kódování radaru (13) zapnout "Cruise_Controle_Mode" a v adaptacích/přizpůsobení budíků (17) zapnout pod Display_longitudinal_coordinator cruise control. Nevím teď přesně, jak je to česky. Tuším že nějak "zobrazení podélného koordinátora" a pod tím "Tempomat"

 

Nepodporují to všechny vozy. Nejspíš je to limitace verze budíků, že to umí jen vozy MR2020+ nebo možná až MR2021+

Editováno: , autor: Krosta
Oprava špatného popisu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Krosta me to naskocilo hned po adaptaci v ACC jednotce. Akorat jsem zjistil, ze mi nereaguje tlacitko na travel assist. Tak zapnu jeste co rikas, ale spis vypnu tu inteligenci audi zpatky na vw

 

edit: bylo to tou inteligenci audi. Vraceno na vw a jede i obyc tempomat i travel assist

Editováno: , autor: Deliberator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, nic takového nakódovat rozhodně nelze :) 

Jediné, co vozidlo dokáže, když je klíč mimo dosah -> psát, že klíč je mimo dosah. Nic víc.

A spíše ze zvědavosti, jaký důvod by tohle mělo? 

Není snazší nakódovat vozidlo tak, aby při opuštění vozidla bylo možné jej zamknout, i když je nastartováno? 
 

V 20. 5. 2022 na 16:36, Deliberator napsal:

edit: bylo to tou inteligenci audi. Vraceno na vw a jede i obyc tempomat i travel assist

Jo, to se nedivím, v AUDI to funguje jinak :) Někde jsem to asi už i psal, nevím teď jistě :D 

Editováno: , autor: Krosta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...