Přejít na obsah

Kódování funkcí na Superba III (VCDS)


kokta7

Doporučené příspěvky

před 7 hodinami, DavesMan napsal:

Ahoj, příště možná i rovnou napsat, co chceš kódovat. Něco jde lehce, něco hůře, něco není kódování, ale např. parametrizace, atp. Jinak tou aktualizací MIB2 asi myslíš na verzi MHI2_ER_SKG11_K3343_MU1433, že? Aby lidi věděli, jestli to vůbec zvládnou, než Tě budou kontaktovat. P.S.: nejsem z Tvého kraje, píšu to jen tak obecně. 

Ahoj, 

chtěl bych pouze zrušit zvukovou signalizaci při otevírání kufru, možnost zavírat kufr tlačítkem z panelu/ovladače předpokládám stále pouze Strakonice, jinak mě nic netrápí. 

Aktualizaci MIB2 přesně jak píšeš, na verzi MHI2_ER_SKG11_K3343_MU1433, komplet přehrát, né pouze upravené položky, což bez diagnostiky nejde, jak jsem pochopil?

 

Přehrání MIB2 řeším, neb mi zlobí poloha auta dle GPS viz vlákno

Tato chyba má dopad nejen na čtení značek, ale i na polohu auta v navigaci přes android auto(pravděpodobně se v tu chvíli GPS data sbírají z GPS auta, nikoli z mobilu, neb vždy, když se poloha GPS auta zblázní, zblázní se i mobilní navigace přes android auto, po odpojení od auta se mobil zpět chytne, auto nadále ukazuje polohu kdesi mimo, zkoušeno s více mobily). Ve škodovce přehráli pouze mapy, nikoli komplet MIB2 a nemají se k tomu, bylo mi doporučeno vyměnit GPS anténu(ploutev), ač dle diagnostiky je v pořádku, což se mi moc nechce dělat pokusy při ceně antény 4k + cca 4k práce, abych poté zjistil, že zde problém nebyl, tedy bych rád nejdříve zkusil přehrát MIB2

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pípání kufru je brnkačka, zavírání kufru zevnitř pouze parametrizací, ale Ferda to umí i na dálku, pokud je auto připojeno k VCP. Otázka, co je v něm za jednotku 6D - nevím, na co všechno má datasety.

Ke kompletnímu přehrání MIB2 potřebuješ aktivovaný developer mode přes diag anebo by to myslím šlo přes Green Menu a MIB2 Toolbox.

Čtení značek se mi zlepšilo až po přeflashování kamery na jinou verzi SW... skoro 2 hodinový proces, ale výrazně to pomohlo i automatickému vykrývání protijedoucích vozidel xenony.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkousel nekdo na FL modelu prehodit funkci CH/LH na mlhovky?  mi to stale sviti hlavnima svetlama + teme mlhovkama. Idea byla nechat svitit jen pasek DRL ( tedy ty mlhovky zhasnout pres minimalize )

Svetla jsou Matrixy

Editováno: , autor: honzik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

honzik:  Taky jsem porad nekoho hledal kdo mi udelal  neco prez diag. Az jsem se nastval a koupil si OBdeleven. Vse co jde a co jse mi hodilo jsem tim udelal bez problemu sam. I tebou zminene ch a lh prez drl. Myslim ze to pujde stejne i na FL . Opravdu doporucuji si to poridit velky pomocnik a ne i to jen na kodovani ale i na ziva data a sledovani dpf atd da se rici jako VCDS jen uzivatelsky privetivejsi ( mobil/tablet )mobil mas porad u sebe= diag v mobilu taky takze pohoda. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, honzik napsal:

zkousel nekdo na FL modelu prehodit funkci CH/LH na mlhovky? 

U mne se to nepovedlo ani ve Strakonicích. Při CH/LH se sice rozsvítily mlhovky, ale hlavní světla zůstala svítit také. Na Superbu před FL (r.v. 2016) to šlo (i přes Carista).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

POužívalo se to kvůli startérům na xenonech.... 

JInak jsem chtěl taky, kvůli tomu že hlavní světla svítí trochu zbytečně vysoko a mlhovka má širší záběr a vetší sklon, ale bohužel dokud nebudou popisy k jednotkám světel tak nelze, stejně jako řady s dennímu svícení. ( Bavím se o FL )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U těch LED matrixů je IMHO problém ten, že mají "svoje" jednotky na D6/D7 a tím pádem adaptace v 09 jsou jaksi neúčinné, protože ty LED jednotky mají svoje kódování / adaptace. Bohužel tam nelze nakódovat / naadaptovat skoro nic, protože téměř vše je řešeno parametrizací. A to už je jaksi vyšší dívčí (a přes VCDS úplně no-go).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych si krapet zvýšit volnoběžné otáčky tech 780+- mi prostě příde málo na 850 má ten motor hned kultivovanější chod.

S3 2018 motor DFGA, ale když najedu do 01-motor , přispůsobení nemám tam možnost korekce volnoběžných otáček.

Poradí mi zkušený VCDS kodér kde to najdu?

Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím vás všechny. Mám takový malý velký problém. Mám půjčený vcds a dokodoval sem si pár věcí na S3. A teď mi nefunguje změna jízdních módů. Tlačítko svítí a když ho zmáčknu tak zabliká a to je vše.poradil by mi někdo jak a kde to najdu a vrátím zpět? Docela mě to vadí protože často měním jízdní módy. Mockrát děkuji za odpověď a radu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím vás všechny. Mám takovou otázku. Včera sem aktivoval na Superb 3 pár věcí a nějak mě nefunguje tlačítko Mode( jízdní vlastnosti) nevíte jak to vrátit zpět? Pouze problikne při zmáčknutí. Na displeji se nic neukáže. Děkuji vám za odpověď a radu 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, Lotr82 napsal:

Zdravím vás všechny. Mám takovou otázku. Včera sem aktivoval na Superb 3 pár věcí a nějak mě nefunguje tlačítko Mode( jízdní vlastnosti) nevíte jak to vrátit zpět? Pouze problikne při zmáčknutí. Na displeji se nic neukáže. Děkuji vám za odpověď a radu 

Už sem to vyřešil. Při aktivaci zobrazení aktuálních ulic se mě to deaktivovalo. Stačilo si stim pohrát a funguje obojí. 🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím všechny :) , mám taky takovou otázku, včera jsem se hrabal v kódovaní na Superbu 3, samozřejmě jsem si neudělal zálohu, nyní nemám nakodované skoro nic, celá přístrojovka mi bliká, červeně svítí elektronický parkovací brzda, když jsem se díval přes diagnostiku třeba na 03- brzdy v kódování mám samé 0. Tudíž si myslím, že se vše vymazalo. 

Je nějaký postup jak to opravit?.. nebo jen škoda servis, přehrátí všeho?.. Vozidlo jako jede, ale nefungují žádné systémy, airbagy, nic. Děkuji za odpověď.  

Editováno: , autor: Polli
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Stanson napsal:

Nevim cim jsi kodoval, VCDS zapisuje do souboru co menis, ale namam ted moznost se podivat kde je ten soubor umisten.

No abych to upřesnil, koupil jsem panel přístrojů ze sportline, samozřejmně mi prodejce řekl, že to je bez problémů, vytáhnout moji a dát jeho, samo že jsem to udělal, auto nešlo nastartovat, kilometry neseděly, tak jsem ji dal zase zpět tu moji a vyskočilo na mě včechno mimo provoz. Jinak mám čínskej VCDS a ten bílej bazmek s apkou na mobil CAR SCANER. 

IMG_3343.JPG

IMG_3345.JPG

IMG_3346.JPG

IMG_3344.JPG

IMG_3340.JPG

IMG_3341.JPG

IMG_3342.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jsi docela strelec , kdyz se sam poustis do tohodle aniz bys tomu rozumnel..a jeste verit proejci, ktery se toho chce zbavit hlavne 🙂 Kazdopadne bych tam dal to co tam ma byt a zajel do servisu (AS) a oni ti to vse zase prehrajou a melo by to byt OK.  A pak pripadne resil vymenu s nekym kdo se v tom pohybuje a vi co dela..ono toti, nejsou budiky jako budiky. Do Tveho vozu ty co sis poridil taky treba vubec nemueji jit.. to take chce zjistit od nekoho kdo vi. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...