Přejít na obsah

Dynamic Chassis Control (DCC)


kokta7

Doporučené příspěvky

  • o 5 měsíců později...

Ahoj všem, řeším teď výměnu DCC na mém 2017 Superbu, najeto 121tis. V servisu mi našli všechny tlumiče vyteklé s tím, že je bude třeba brzo vyměnit. Při koupi auta minulý rok mi tehdy pán, co mi ojetinu kontroloval, říkal, že se dá DCC vyměnit zpátky za obyč tlumiče, jen je třeba přeprogramovat i auto, že to už umějí. 

 

Po více než roce ježdění s tím mi ta přidaná hodnota DCC tak výrazná nepřijde a klidně bych si tam dal obyč tlumiče (nebo ideálně trochu tvrdší, někde na pomezí normal a sport režimu na DCC). Máte nějaké doporučení, jaké tlumiče tam dát, které by tomu požadavku odpovídaly, a případně kde jsou mi schopni vypnout DCC, aby nebyla hlášena chyba? Nebo to není pravda, nikdo to nedělá a budu muset jít do DCC? :)

 

Předem díky každému za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To vim, spis mi jde o to, jestli je mozne to udelat nejak aby mi v aute nesvitila chyba a vymena mela i nejake ekonomicke opodstatneni — jestli s tim tady ma nekdo zkusenosti. Pokud je uspora treba jen 10 tisic v souctu, radeji si zas udelam DCC. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Origo DCC sa daju kupit aj za rozumnejsie prachy,zial bez zaruky ale nove,staci dobre hladat-v cechach cca za 25tis czk. Od vyvojara tlmicov mam info,ze pokial su tlmice len "zamastene" a netecie z nich olej,nie je este hned dovod na vymenu.Odpprucam ist na stolicu hocikam na STK skontrolovat ich stav a namerat ich.Ak ucinnost klesne pod 70%alebo je rozdiel na naprave viac ako 10%,riesil by som to az nasledne. To ci DCC niekto chce "vyrezat" je vec nazoru,ale pridana hodnota na DCC urcite je. Normalny podvozok je pomerne dost hupavy,povedal by som ze o nieco viac ako je nastavenie NORMAL na dcc.Mal som Superba bez DCC 4x4,aktualne mam Superba predokolku s DCC a vyhovuje mi daleko viac.Rovnako tak Kodiaq som mal s DCC a teraz Tiguan bez DCC a obcas limit podvozku clovek bez DCC najde skor ako by chcel.Pre mna teda odporucanie,premerat a az nasledne menit,a ked tak za origo DCC.

Inak origo v skode stoji cela sada 1600e cize 40tis CZK,zatial co normalne cca 600e.Normalne maju aj mozne nahrady,DCC myslim ze len jednu a je rovnako draha ako origo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info bajky. Shodou okolností jsem si zrovna dneska auto vyzvedl z autorizáku (kam sem ho dovezl, když mi to nedalo a chtěl jsem si překontrolovat názor neautorizáku, kam auto běžně vozím. V tom autorizovaném mi řekli, že tlumiče by podle testu a pohledem ještě nechali - účinnost je 65% vpředu a skoro 70% vzadu, nikde netečou, a že by to byla škoda měnit už teď, že se na tom ještě dá rok-dva v klidu jezdit. Takže se měnilo jen rameno vpředu se silentbloky a už zas jezdím v pohodě. Namísto 50 jsem vysolil 10 :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zdravim priatelia.chcem vymenit olejom oslzly DCC predny tlmic.standartna cenatlmica sa pohybuje od 350e a viac za kus.no nasiel som na Ceskych eshopoch rovnako Monroe tlmic DCC za neporovnatelne lepsiu sumu/prikladam link/ cisla dielu sedia.preto sa chcem spytat ci nahodou niekto uz tieto tlmice nepouzil na auto pripadne o nich nepocul.samozrejme ze pri vymene sa budu menit obe strany i horne ulozenie.Inak tlmic je od kupy auta rovnako oslzly bol som na dvoch testoch tlmicov tlmice nevykazuju ziadne anomalie a funguju na sto percent/prikladam foto tlmica presne po roku.dakujem za nazory

 

https://ceskedily.cz/autodily/skoda/superb-iii-kombi/2.0-tdi-140kw/odpruzeni-tlumeni/tlumic-perovani?productId=4614011

340852885_1403442187136491_2716425688758289369_n.jpg

336625208_591124369748169_7074233509998414834_n.jpg

Editováno: , autor: chio11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, suri. napsal:

tie tlmiče na foto sú dávno KO ... Monroe vyrába aj originál , či to bude porovnatelne netusim ale vzhladom na to ze tie origo stoja za hovno tak by som sa nebál 

to je foto len jedneho tlmica z minuleho roku a vcera.ano mas pravdu na aute mam vsetky styri origo a su Monroe

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravim.

V pondelok som vymenil predne tlmice, daval som Monroe C2516S.

Rovnako tak nove horne ulozenie a dosadaciu gumu pruziny. Buchanie od prednej napravy zmizlo, auto je pri prejazde vlny daleko stabilnejsie. Investicia ca.300€, s tym ze som to menil sam, naslede sa zrobila geometria. 
Uvidime aku dlhu budu mat zivotnost, ale vyzeraju na vlas rovnako ako original.

Prikladam foto tych starych, tie boli po smrti.

 

IMG_2991.jpeg

IMG_2993.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Caute, viete mi niekto ozrejmit, ci vsetko Monroe tlmice s elekt regulaciou pasuju na DCC? Lebo v poslednom prispevku je C2516S a napriklad su aj C1521S a bohvie ake este.
cize staci ist po cene alebo je tam nejaky chytak ? Lebo pred rokom stali este cca 400-420e / kus a dnes pozeram, ze od 150e/kus sa daju kupit. Dik za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, predna naprava su C2516S a zadna naprava C1521S.

Len ako som pisal, pred rokom ked som pozeral, tak sli vsade po 400+ eur a zrazu to padlo vsade na 150+ eur, tak potom sa DCC uz nejavi ako draha zalezitost na opravu.
A jednom z najznamejsich eshopov (zlto-cierne logo) maju stale tie na zadnu napravu za 400+, no vade je to o 200-250eur lacnejsie. Takze teraz aj ti, co vtedy hovorili, ze je to moc si to mozu doteraz dopriat a uzit si kvalitnejsiu jazdu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zrovna jsem měnil přední, Monroe C2516S, po 130ti tisících, zatím je to nebe a dudy, jako nové, kdyby vydržely opět 130tis tak jsem spokojen. Dělal jsem i kalibraci DCC, odchylky minimální (před a po). Nechal jsem udělat i geometrii, byla jen v nepořádku sbíhavost a záklon, ale ten je neseříditelný.

Půjdu na test, ať vím, jak je na tom zadek, ale ten zatím nejeví problémy....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

zdravim priatelia,tak konecne predne DCC tlmice .problem som mal s tym od kupy auta.a kedze konecne sa daju kupit Monroe dcc tlmice o dve tretiny lacnejsie.vymenili sme samozrejme aj horne ulozenie gumove dorazy a prachovky a tiez gumy pod pruzinami.konecne radost ist autom ziadne buchanie pri nerovnostiach pri nizsich rychlostiach,pri prejazde hrbolatej zakruty auto stabilne a pevne prilepene k ceste.obrovsky rozdiel v rezimoch konecne badam rozdiely na komforte auto je ako vata.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...