Přejít na obsah

Kessy a ovládání kufru (virtuální pedál)


kokta7

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Otevření pátých dveří funguje na delší vzdálenost než 10 m, což se mi už párkrát vymstilo, že jsem si nevědomky otevřel páté dveře dálkou, aniž jsem to věděl. Já bych uvítal opačnou variantu. Otevření pátých dveří pouze v bezprostřední vzdálenosti tak, jak to je u zavírání. Ferdo nepřemýšlel jsi na řešení?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud mohu z velké(stejné) vzdálenosti zavřít i otevřít tak je to dle mého dostatečné řešení. Celý systém je nastaven tak, že odkud otevřu, tak z té samé vzdálenosti musím i zavřít(to, že jsme testovali jen na 10 metrech nic neznamená).

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro většinu asi ano, já bych preferoval opačnou variantu. Probudit se ráno a mít pod oknem auto s otevřeným kufrem není zrovna příjemné. Pokud by otevírání přes dálku fungovalo jen na 3 metry a ne na 20 metrů (což je skutečný změřený dosah), tak bych byl klidnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tom pripade Ferda uz dokazal nakodovat vse, na co jeste cekam - zavreni kufru tlacitkem v aute + stejna vzdalenost na zavreni kufru klickem. To uz by stalo za vylet do Strakonic :)

 

Jinak Karlovu myslenku sice chapu, ale prijde mi, ze pak otevirani pres klicek ztraci svuj puvodni zamer, kterym je otevreni kufru nez dojdes k autu. Vzhledem k tomu, ze plne otevreni kufru nejakou dobu trva, tak se to urcite nestihne ze vzdalenosti 2-3 metru a tim se stane otevirani pres klicek zbytecne. Navic tlacitko pro otevreni/zavreni kufru u klicku se musi chvili podrzet, neni to jenom o kratkem "kliknuti", takze pravdepodobnost nechteneho otevreni se tim opet snizuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co me ted stve je otevirani zadniho vika podkopnutim. Ze to nefunguje stale, je mi az tak celkem jedno. Co me ale nesmirne nasira je sporadicke samovolne otevirani kufru pri obchazeni auta (napriklad pri tankovani) .To se mi za 3 dny stalo snad uz 5x a je to teda desnej vopruz!! Je na to nejaka svolavacka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, janmatejicek napsal:

@KarelM ty spíš s klíčema od auta?

Asi to tak vypadá, ale až se Ti stane to co mně, tak Tě humor opustí. Vzhledem ke konstrukci dálky, a zejména k tomu, že tam chybí ty příčné proužky-výstupky, které trochu brání nechtěnému zmáčknutí např. v těsnějších kalhotách, tak se celkem lehce stane, že odešleš pokyn  k otevření např. při sehnutí, svlékání apod. Pokud máš auto v dosahu cca 20 m, tak si otevřeš páté dveře auta, které parkuješ pod okny. Ráno se nestačíš divit... Bohužel těchto příběhů na na zahraničních webech plno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, KarelM napsal:

Asi to tak vypadá, ale až se Ti stane to co mně, tak Tě humor opustí. Vzhledem ke konstrukci dálky, a zejména k tomu, že tam chybí ty příčné proužky-výstupky, které trochu brání nechtěnému zmáčknutí např. v těsnějších kalhotách, tak se celkem lehce stane, že odešleš pokyn  k otevření např. při sehnutí, svlékání apod. Pokud máš auto v dosahu cca 20 m, tak si otevřeš páté dveře auta, které parkuješ pod okny. Ráno se nestačíš divit... Bohužel těchto příběhů na na zahraničních webech plno.

podle toho všeho bude spíš problém v tobě, než v klíči. V tom případě bych ti doporučil klasický klíček bez dálkového ovládání nebo zalepit tlačítka, aby nešla zmáčknout... Pro každého tyhle vymoženosti holt nejsou :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady by se hodila ta parafráze na známou scénu z filmu " To neděláš dobře Jaromíre, že strkáš ty vypálený sirky zpátky do krabičky... jednou to poznáš". S OT končím, měli bychom řešit technické možnosti a problémy.

Editováno: , autor: KarelM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jednoduše zavřít páté dveře z delší vzdálenosti (jinými slovy jak zvětšit dosah ovladače pro zavření): Stačí dvakrát rychle po sobě stisknout prostřední tlačítko na ovladači, přičemž to druhé stisknutí podržte. Funguje. Ověřeno.

Řeší to částečně i možnost zavírání pátých dveří pomocí ovladače uvnitř auta, aniž bych musel ruku s ovladačem natahovat dozadu - funguje pouze při vypnutém motoru. 

Editováno: , autor: KarelM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...