Přejít na obsah

Kessy a ovládání kufru (virtuální pedál)


kokta7

Doporučené příspěvky

Dost dobře nechápu k čemu vlastně je tlačítko otevírání kufru vedle řadící páky? Při jízdě je sice blokované, ale při zastavení (např. na světlech) je funkční i když jsou centrálně zámky blokovány. Takže když to někdo omylem zmáčkne (třeba na těch světlech na křižovatce), tak se otevře kufr. A to pak honem ven a kufr zavřít.... Kdyby to to tlačítko umělo i zavřít, tak by mi to pak dávalo větší smysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

manželka o to zavadila při malé rychlosti a kufr se otevřel tak na 20 cm, tak jsem šel ven zmáčknout čudlík... dálkový ovladač jsem nezkoušel

Co to je za systém, že se to může otevřít i při nějaké malé rychlosti. Při jakémkoliv pohybu vozidla přece nikdo kufr nebude otevírat. Podle mně je to špatně navržené. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Taky mi vadi, ze nemuzu zavrit kufr z pozice ridice - jak uz tu bylo receno, tak tlacitkem vedle radici paky to nejde a klic snima pouze kdyz stojim venku a nejdal u zadni dveri od kufru. Takze kdyz nekoho vezu a daval si veci do kufru, tak mu ho sice muzu otevrit, ale bud dotycnemu musim rict, aby nezapomnel kufr zavrit (cemuz se dotycny uprimne zasmeje, kdyz muzu otevrit kufr z auta, ale uz ho nemuzu zavrit) a nebo vystoupit a popojit k zadnim dverim a kufr zavrit pres klicek.

 

Nahodou nezkousel to nekdo davat nekam neoficialne na preprogramovani, aby tim tlacitkem slo kufr i zavrit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Další, dle mého, ne zcela domyšlená záležitost kolem elektrického otevírání kufru pomocí dálkového ovládání: Zavřít lze jen pokud je klíč max. 2 m od auta, otevřít ho mohu ale ze vzdálenosti až 30 metrů. Už se mi stalo, že jsem nevědomky otevřel kufr při odcházení od auta (zřejmě v kapse došlo ke zmáčknutí tlačítka). Ještě, že jsem se ohlédl... Na polském fóru jsem zaregistroval případ, že nějaký facet měl takhle otevřený kufr celou noc...otevřel si ho nevědomky z bytu.  

Otázka na Ferdu: Šlo by nastavit citlivost na otevírání stejně jako na zavírání tzn. max dva metry?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas, taky se mi to už stalo, že jsem si otevřel nevědomky kufr ze druhého patra a kvůli zavření jsem musel dolů. Další možností je např. automatické zavření po nějaké době nebo naopak nastavení zavírání na stejnou dálku jako otevírání, ale to neřeší variantu, že to otevře někdo na dálku omylem a nebude o tom vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je fakt, ze jak se auto samo zamkne po nechtenem odemceni, tak by se mohl sam zavrit a zamknout kufr.

Stejne tak když to mohu otevrit z druheho patra, tak by bylo fajn to z toho sameho mista i zavrit.

A pak bych ještě uvítal, aby pri jizde a následném zastaveni bylo (pri zamcenem vozidle) deaktivovane tlacitko kufru u řadící paky. Takhle jsem zastavil na krizovatce, holka ho nechtene zmackla a sup, vrata byla nahore :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasim se vsemi body, kufr neni uplne idealne doreseny - za me nastavit stejnou vzdalenost pro otevirani i zavirani klicem na 30m, deaktivace tlacitka pri zamcenem voze a hlavne moznost tlacitkem v aute kufr i zavrit a ne jenom otevrit (pri odemcenem vozidle) a byl bych naprosto spokojeny,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...