Přejít na obsah

Originální litá kola


kokta7

Doporučené příspěvky

Sukyn

koukni na bazoš. Jen jsem krátce nahlíd a našel jsem např:

http://www.sbazar.cz/jukart/detail/15085536-skoda-superb-octavia-yeti-volkswagen-5x112-original

nebo

http://www.sbazar.cz/rswalukola/detail/11514577-alu-kola-skoda-octavia-superb-5x112-r17

Zvlášť ty turbíny jsou krásný, oboje 17".

 

No tak treba ten prvni inzerat je podezrely. Pise, ze sundano z noveho auta, ale je to focene v krabici a s prelepkama na znaku. Tak se kola na aute nedodavaji. Ty druhe jsou bohuzel jen kopii, je otazka, jestli to cloveku vadi nebo ne. My jsme meli v rodine vzdycky druhou sadu, ale pri cene disku kolem 15-20 tis. bych ted uz taky menil jenom gumu.

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

10000,- se zdá podezřelý, možná jen autor použil cizí fotku. Turbíny jsou kopie, jinak by nebyly za tuhle cenu. Jak říkáš, otázka jestli to někomu vadí. Sám superba nemám, jen octávii, ale na zimu jsem na bazoši za dobře sehnal krásný originál 17" Pegasy včetně Dunlop pneu. Tím chci říct, že než to pořád přehazovat, dá se za rozumnou cenu sehnat kvalitní disk. Vždyť je to investice prakticky na životnost auta u majitele a i pak se dají prodat, pokud nejsou nějak přespříliš zhuntovaný. Při tom neustálým přehazovaní pneu bych neměl ani tak strach o gumu, ale spíš o ráfek. Už se mi stalo, že mi poškrabali ten límec po obvodu. Nebylo to příliš vidět, ale když o tom člověk ví, tak ho to štve. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sukyn: kvalitni pneuservis by gumy ponicit nemel, kdyby ano, mel by za škodu umět dat nahradu. Jinak jsem jeste ve svem okoli neslyšel, ze by pri vymene gumy z rafku na rafek poskodili gumu. Ale chapu, ze nahoda je vul a stat se to muze. (Me jednou pri obouvani nove pneu naopak poskodil manik elektron)

Jinak jak pise KarelM, nemusíš kupovat original. Staci neoriginal splnujici potrebne parametry. Mrkni na elektrony.cz

Ja tam koupil 17" za 2500/kus.

Ted koukam je maji o neco drazsi: http://www.elektrony.cz/cs/alu-kola/konfigurator/skoda/skoda-superb-3t-2015/limousine/17/#?brand=platin&type=platin-p69-silver&id=1251321

Btw. Jak jste dopadli s tim hlucnym DCC, ktere jsi tady popisoval ??

*

 

Děkuji všem za názory na řešení, zda 1 nebo 2 sady disků.

 

Potíže s hlučným podvozkem jsme reklamovaly. Po domluvě se servisem jsme natočily jízdu na video, které servis poslal do Boleslav. Tam si nahrávku poslechly a poradily výměnu ramen zadní nápravy. Dnes volaly ze servisu, že výměna problém nevyřešila a hledají další způsob řešení. Od doby, kdy jsme s tímto problémem poprvé předaly auto do servisu uplynul už cca jeden měsíc. Radost s nového auta tedy zatím není. Zatím jenom řešíme problémy. Jinak pokaždé, když dáme auto do servisu, dají nám náhradní Superb III a tam je podvozek bez těchto zvuků a dokonce se nám zdá, že předváděcí vůz i lépe filtruje nerovnosti. Zapůjčený Superb III má podvozek OK. Snad se toho také dočkáme a budeme s novým autem konečně spokojeni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Sice jsem si je nakonec nechal az na leto, takze do tohoto tematu asi uplne nepatri, ale bavili jsme se o nich behem zimy, takze koho by zajimalo, tak takto vypadaji 18" Rial Lugano na aute...

 

http://www.elektrony.cz/cs/alu-kola/konfigurator/skoda/skoda-superb-3t-2015/limousine/18/#?color=000000&page=8&brand=rial&type=rial-lugano&id=47998

 

post-96025-0-01700100-1460637522_thumb.jpost-96025-0-24600600-1460637215_thumb.j

Editováno: , autor: Kraso
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak predevsim v barve, protoze Pegasus Anthracite je takova bronzova/medena, nevim jak to nazvat a Rial Lugano jsou cerne. A diky te cerne kombinaci vytvareji opticky klam, ze ty lopatky jsou vetsi a hlubsi - aspon tak mi to prislo, kdyz jsem videl stat oba typy vedle sebe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hlavni duvod je ten, ze se mi nelibi ta jejich Anthracite barva, kterou pouzivaji pro originaly :) Ja mam rad cerno-stribrnou kombinaci a tech skodovka nema moc. Vetsinou vsechno hrnou ciste do stribrne, takze z originalu pro cerno-stribrnou se mi libily akorat Cassiopeia, ale ty byly v te dobe dlouhodobe nedostupne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak použít půjdou, ale budou tak zapadlý, až to pěkný nebude - originály jsou o půl palce širší disky a ET 44, což je o 7mm jinde.. kola budou utopená minimálně o centimetr, což je nejen estetická katastrofa, ale ještě můžou škrtat. Dej tam to, co na auto patří a tyto prodej..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neplanujes dat tam stredy se znakem Skoda?myslim,ze by to vypadalo lepe.

Jj, ty bych vymenil rad, protoze ty Rial stredy se mi vubec nelibi. Ale nemam tuseni, jestli se daji sehnat zvlast Skoda original stredy a nebo je budu muset predelavat z origo zimnich. Nemas predstavu prosim te?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, ty bych vymenil rad, protoze ty Rial stredy se mi vubec nelibi. Ale nemam tuseni, jestli se daji sehnat zvlast Skoda original stredy a nebo je budu muset predelavat z origo zimnich. Nemas predstavu prosim te?

Jestli je středová krytka stejná jako u origo stav se, mám tu sadu v garáži..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...