Přejít na obsah

Motor 2.0 TSI 206 kW


kokta7

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

Tak je to tady, svolavaci akce se mi zobrazila na infotainmentu - 10H6,  sundaji mi kryt motoru a daji zpet jiny, ale az ho vyvinou, to zatim nestihli… Takze budu jezdit nez nej. Text vyzvy je pekne vyhruzny, musi se potvrdit, ale ani po stisku OK nezmizi.

29A548F2-F73B-47D4-9CB9-2E4810940199.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak dnes jsem oficialne odevzdal kryt motoru. Ptal jsem se, zda mne svolaji, az bude k dispozici nahrada, ale udajne mi novy kryt daji v ramci bezneho servisu. Kryty maji byt k dispozici udajne na podzim. Tak uvidime. Pry to stejne nema zadnou funkci, jen estetika. Jinak jsem na pokyn servisu behem objednavani sundal kryt z motoru a mel jsem ho do dneska v garazi. Alespon jsem ho nemusel kontrolovat pred kazdou jizdou, jak se psalo v pokynu ke svolavacce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj, 

 

nemá náhodou někdo zkušenost s Launch controlem? Ze zacatku to bylo ok, delal jsem to od te doby co ho mam (2 roky) asi 6x ale ted kdyz jedu delsi trasu a spustim Launch control, tak pri pusteni brzdy to cukne, otacky stoupaji ale auto netahne. A az cca pri 5000 ot/min to zacne tahnout. Kdyz vypnu motor a opet nastartuju, tak to funguje. Nevite nahodou cim by to mohlo byt? Spojky, elektronika?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj, neřešili jste někdo smrad benzínu v kabině? Za necelé tři roky, co mám Supa, se to nedělo, ale dneska, jak je teplo, jsem v kabině cítil odér benzínu. Pod autem nikde nic nekape, z klimy to nejde. Jediné co, tak jsem v autě projel půl nádrže za dva dny a po otevření nádrže tam slušně prosyčely výpary. Napadlo mě, jestli to nejsou benzínové výpary z poloprázdné nádrže, ale nevím, jestli má Škoda v nádrži nějaký takový ventil, co by to měl řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj 

Děla mi to úplně stejně 

Kdyz otevřít víčko tak si to foukne 

Dokonce když se v létě hodně ohřívá vzduch tak při skoro plné nádrži trochu kape kolem víčka a vedle auta byl cítit benzín 

Děla  to jenom na rovině. 
Ale kdo by řešil kapku benzinu při té spotřebě 😃
Po otevření klapky u nádrže je to pod víčkem mokré 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

měl jsem možnost o víkendu se vrátit ke své staré 206kw a oproti 200 kw verzi (s filtrem pevných částic) je ta 206 verze divočejší bestie s výrazně lepším zvukem a identickou spotřebou. obě jsou dobré, ale 206 kw je větší stíhačka.

 

jinak se u 206 kw aktuálně při cca 120tkm chystám vyměnit oleje v diferácích spolu s výměnou oleje v automatu (podruhé)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

objevila se mi teď v diagnostice tato chyba:
 

14869 - Bank 1: Camshaft B (Exhaust) 
          P0014 00 [096] - Retard Setpoint not Reached (Over-Advanced)
          Intermittent - Not Confirmed - Tested Since Memory Clear

 

Už jsem podobnou řešil věc řešil tady a byl to magnet (přestavovač) vačky sání: 

 

 

Setkal jste se někdo s touto chybou? Otázka je, jestli mám vyměnit tedy i ten druhý magnet u výfukové vačky, nebo už se ozývají rozvody. Nájezd 205kkm a ještě nebyly dělaný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj bando, chtěl bych se zeptat na problém a rezonanci vyfuku u 206kw. V režimu normal, když je výfuk i motor zahřátý a popojizdim v kolone nebo se jinde třeba na parkovišti rozjíždím, tak jakmile skočí D2 a rychlost je mezi 10-20kmh, hučí výfuk jakoby rezonuje. Duni celý auto dokud nevyleze rychlost nebo nehodim do manualu a dam zpět jedničku. Studené to nedělá 🤷‍♂️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...