Přejít na obsah

ACC do 210 km/h


ferda25

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 5 měsíců později...

Tak  mám první zkušenosti s ACC (zajím ujeto jen cca 1.000 km) a moje pocity jsou rozporuplné. Se Superbem 2 jsem jezdil hodně na klasický tempomat (s S2 jsem najel cca 170 tisíc km) a byl jsem zvyklý, že nastavenou rychlost udržoval velice přesně, cvaknul jsem si tam  podle GPS v mobilu třeba 95 a on tu rychlost +/- 1 km držel. Teď cvaknu taky 95 podle GPS, ale rychlost pak kolísá v rozsahu cca 88 až 97 km/h. Chápu změmu rychlosti za situace, kdy přede mnou něco jede a on se přizpůsobuje rychlosti vpředu jedoucího vozidla, a to až do zastavení, ale on mi tohle dělá to za situace, kdy jsem na silnici sám a kdy by tedy tu rychlost měl držet. Podobně je to s nastavenou padesátkou v obci - jestli jsem se dřív na tempomat mohl více-méně spolehnout, tak teď ani omylem :(. Já vím, že je to jen pomocník, ale když to šlo tam, proč to nejde tady... Nebo mám jen smůlu a vám ostatním rychlost drží bez takovýchto výkyvů?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi budu trochu OT, ale nemyslim si, ze by to bylo uplne jedno. V prvni nebo xx prvnich serii bude tech chyb vzdycky vic nez v pozdejsich seriich, i kdyby pak zvrtali serii jednoho ci dvou dilu. To je stejne jako alpha a beta testy u her - alpha je testovani vyrobce, beta pak samotnych uzivatelu a vyrobce proste nema sanci objevit vsechno at uz kvuli casu nebo kvuli tomu, ze ho to nenapadne otestovat. Ja sam mam auto z jedne z prvnich serii a casto premyslim, jestli jsem si nemel pockat, ale nemel jsem tehdy tu trpelivost a pak SII uz mel dost najeto a potreboval vymenit. Zase mi to vynahradil zazitek, kdy tech Superbu jezdilo tehdy po Brne jenom par kousku :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zatím jsem kolísání rychlosti (viz výše můj příspěvek z 10. 7.) oficiálně nereklamoval, i když jsem o tom s prodejcem mluvil, ale minulý týden v Německu jsem zjistil, že přestože mám L&K, tempomat mám jen do 160 km/h :-(. Netušíte někdo, zda ACC do 210 km/h měl mít L&K standardně od počátku výroby? Už i v prvním dostupném návodu k obsluze (od 03/2015) se píše "ACC umožňuje nastavit rychlost v rozmezí 30-160, resp. 210 km/h (v závislosti na výbavě vozidla) a odstup od vozidla jedoucího před Vámi v rozmezí velmi krátký až velmi dlouhý odstup." Pak bych se teoreticky mohl dožadovat i výměny hardware...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ferdo dík - že je u L&K aktuálně do 210 km/h standardně, to vím, mně jde o to, jestli by měl být standardně i u první série, můj S3 je vyrobený v dubnu 2015. S ceníkem jsi mne nakopnul správným směrem, ale bohužel v oficiálním ceníku, platném od 9.3.2015, se u ACC nic o rychlosti nepíše, jen že u L&K je ve standardu, u Ambition a Style za příplatek 10.000 Kč. Takže se obávám, že u těch opravdu prvních sériových byl ACC jen do 160 km/h.

Editováno: , autor: Lubos_PM
oprava data
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
To by mě zajímalo, v čem je šotek... Ferdo, neumíš to náhodou dokódovat? Nezdá se mi, že by to mělo mít jiný HW

Jj je tam jiny hw, konkretne radarove cidlo estli se nepletu. Zakladni ma dosah pouze cca 120m z cehoz plyne max. Rychlost 160km/h


Sent from my iPad using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...