Jump to content
jardaptak

tupe bouchnuti od prevodovky pri pousteni spojky

Recommended Posts

Mě klepe něco od motoru když běží motor na neutrál.Z venku to není slyšet,ale zevnitř ano.Není nějaký tip na co se zaměřit?Jsem z každého klepání nervozní ,ale nemohu příjt na to od kud to je.Je to 44kw.Tuká to tak každou sekundu.

Včera jsem měl půjčeného nového Rapida 1.0 TSI a mlátí to také.. stejně jako chrastění při volnoběhu..dělalo to už i HTP a je to zcela normální.. prostě daň za nevyváženost..
Jinak klepání na volnoběh lze zjistit i šlapáním na spojku, pokud po sešlápnutí utichne, je to spojkové ložisko..

nesouhlasím s tebou ohledně HTP, máme doma ještě veterána s aktuálně nalétanými 385t km a za prvé, při přeřazování rozhodně neklape jak moje litrové MPIčko a za druhé, ani po těchto kilometrech není haťapka hlučná po startu, jak můj litr s pouhými 50t km. Toho když v chladné dny nastartuji, mám pocit že jsem si koupil diesel a ne benzíňák. Ano po vyšlápnutí spojky, nebo když se ohřeje, tak ztichne, ale jestli by to mělo být spojkové ložisko a dělá to všem nehledě na nájezd, tak bůh s námi

V tom případě mám taky od začátku vadné spojkové ložisko.

Měl jsem dvě HTP vždy zánovní a rachtalo to na volnoběh jako kráva.. někde najdu videa.. Při řazení v ní nebouchalo s tím souhlasím.. Já mám dojem, že u litrových TSI to vysvětlovali ve Světě Motorů. Mám pocit, že to bylo vysvětlené absencí dvouhmoty a tím, že pružinky jsou na spojce tak jemné, že při pouštění pedálu a záběru toho vysokého krouťáku v tom bouchne.  Přece jen - HTP mělo krouťák kolik? 100Nm? 1.0 TSI mají 2x tolik...

Spojkové ložisko být špatné nemusí, tehdy mi to na HTP dělalo a řekli mi, že je to vlastnost, že mohou zkusit dát jinou spojku, ale bude to dělat za chvíli zas..

Video jsem našel: Je to HTP CGPA 2011 ročník...

V práci máme Citiga s 1.0 MPI i F3 a všechny se takto chovají, takže závada to určitě nebude.. prostě vlastnost.. Až třeba 1.4 TSI v O3 tyhle divný zvuky nedělá.. soukromě mám nyní O2 1.2 TSI 77kW a také je krásně tichá.. holt daň za tři válce..

jsem v práci, youtube mám blokovaný, takže nemohu posoudit zvuk, ale co se týká psané informace, tak rachtání na volnoběh jsem absoloval u rooma BZG 2007, kdy jsem musel nedávno v nějakých 215t km měnit dvojložisko, jaký to dělalo rachot s nevyšláplou spojkou po nastartování a pak už později i za jízdy. Ale přičítám to kvalitě dílů, F I mám 2004 a je pořád původní 385t km, room 2007 už se měnilo a tvoje 2011, také problém ... takže to o něčem vypovídá :huh:

Twžko říct, jestli dvojkové Fábie jsou kvalitativně horší.. mě to připadalo spíš naopak.. v každém případě mě to připadalo jako vlastnost, takže jsem to neřešil :D

V 6. 3. 2019 na 18:07, dusan.k napsal:

Mě klepe něco od motoru když běží motor na neutrál.Z venku to není slyšet,ale zevnitř ano.Není nějaký tip na co se zaměřit?Jsem z každého klepání nervozní ,ale nemohu příjt na to od kud to je.Je to 44kw.Tuká to tak každou sekundu.

Takže problém vyřešen.Nechal jsem auto v servisu,dělali nějakou zvukovou nahrávku a tu posílali do Škody.Rozhodli že to jde od spojky,vyměnéná celá spojková sada na záruku a auto je krásně tichoučké.Ptal jsem se servisáka kolik bych platil kdybych to řešil sám tak říkal že ta sranda vyjde na 8500kč

• Upvote 1

Nová F3 1.0 MPI mi začla po asi 800km klepat při přeřazení na vyšší stupeň 1-2, 2-3,při pouštění spojky. Nejdříve jen zlehka. Po asi 14 dnech velké zhoršení, jsou to rány jak z děla a dělá to už i při převodu 3-4, 4-5 a občas i při převodu z vyššího na nižší stupeň. Rozhodně má na to vliv i venkovní teplota. Jízda ráno do práce ještě ujde, ale odpoledne z práce kdy je venku 30°C jsou to velké rány, kdy se i procházející lidé otáčí za zvukem. Dále začal být hlučný i výfuk, jak kdyby v něm byla díra.  Reakce na reklamaci: neuznána, dělají to prý všechny nové fabky. Najde se tu někdo, kdo při reklamaci uspěl ???

Poradím Ti. Posaď do svého auta řidiče, co má taky MPi-čko a uvidíš co Ti na to řekne. Kdyby to bylo hrozné jak tvrdíš, tak asi z toho servisu nepojedeš s tím, že nic tomu není.

Sám to znám z dřívějška, napřed eufórie z nového auta, pak červíček pochybností a pak je člověk nasraný a nakonec zjistí, že to je normální projev auta. Možná si měl vysoká očekávání a pak jsi sedl do obyčejného auta. Opravdu bych vyzkoušel toho majitele jiného Mpi, ať se Ti s tvojím autem projede.

Za těch 35 let, co jezdím jsem seděl ve velkém množství aut, z nichž většina byla značky Škoda. Jezdil jsem ve Spartaku, původní Octávii atd. V podstatě jsem seděl v každé škodovce od toho Spartaku. Ale když jsem koupil Flll MPI a slyšel ty zvuky při studeném volnoběhu a při řazení, byl jsem z toho nešťastný, kór když jsem jel do AS a tam mě s tím vyfakovali. Zařekl jsem se, že škodovku už nikdy. Pak jsem si v průběhu času na to všechno zvykl, ono v podstatě když nejde o život, jde o h. Ale kvalita jde dolů, o tom žádná.

• Upvote 1

Aktuálně má Fábka najeto 60 000 a pořád jezdí (na spotřebu luxusní), v březnu 2020 končí záruka. Jezdí s ní manželka, ale když se s tím svezu, všude všechno bouchá, drnčí, chrastí, ale pořád drží... :-) mohl bych reklamovat několik věcí, ale nechci, protože vím, když se do toho jednou zasáhne mechanikem, tak už budu jezdit do servisu pořád... :-) každopádně Škodovka má u mě velké mínus, na druhou stranu co bych chtěl s autem za 230 000... :-)

• Like 1
  • Upvote 1