Přejít na obsah

Boční ochranné lišty dveří


6T6

Doporučené příspěvky

Ahoj všem,
přikládám jedno řešení. Úkol byl:

ad 1) zkusit chránit dveře před bezohlednými kolegy na parkovišti,

ad 2) pokusit se snížit hranu ostřiku a ochránit např. kliky před nečistotami.

 

Ad 1) se povedlo jen částečně, nedá se pokrýt celá výška dveří, "protivníci" mají často výrazně profilovanou svislou hranu, tak záleží, kam se trefí. To tu již bylo ventilováno.
Ad 2) to se celkem povedlo. Na přiložených obrázcích (z února 2019) je vidět znečištění po cca 230 km jízdy, skoro celé po mokré silnici a malá část po dálnici. Pokud se jede v břečce nebo pomaleji, je hrana ostřiku mnohem výraznější, bohužel, nemám to nafocené. Obrázky špinavého vozu a popis budou v sekci o těsnění dveří:
https://forum.skodahome.cz/topic/138317-tesnenie-dver%C3%AD/page/2/#comments

 

Upozorňuji, že jsem příliš neřešil estetiku, což je silně osobní věc, ale max. praktičnost. Musím jezdit i v zimě, skoro za každého počasí a použitá lišta je kompromisem mezi líbivostí a účelností. Lišta je koupená v Čechách v autopotřebách.
Stříbrná lištička na lemu předního blatníku je tam z důvodu ochrany hrany při šikmém parkování u chodníku, zachycuje hranu předních dveří vedle stojícího vozu. Měl jsem ji už na Felicii od doby, kdy mě přestalo bavit každou chvíli opravovat barvu, o promáčknutích nemluvě. Občas je úder tak silný, že poškodí i tuto lištu, na Fabii se to zatím nepodařilo, už tak často neparkuji šikmo.

Možná popis někomu pomůže jako inspirace.

 

První obrázek je nová lišta, ostatní dofoceny nyní pro fórum, po 3 letech provozu.

 

@6T6: dobrý nápad se starým typem lišt, ale chtělo to trochu výše. Asi rok jsem sledoval, jak se vůz špiní a hledal místo, kde se boční proudnice

dá nejsnáze odtrhnout. Nevím, jestli se mi to povedlo na 100%, ale určitě je to lepší než bez lišt. Je fakt, že to chce vyšší profil, i když to vypadá divně. Nenech se odradit (jak ti psal masoox), že se to někomu nelíbí. Také dám přednost subjektivně "ošklivému" nepoškozenému vozu před subjektivně "líbívým", ale otlučeným.... :-)

 

lišta1.JPG

lišta2.JPG

lišta3.JPG

lišta4.JPG

Editováno: , autor: MikeV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhled komentovat nebudu, ani na 16let staré FI nemám tolik otlučení aby to bylo vidět více než z 1m, tohoto si člověk všimne přes celé parkoviště. Ale to je každého věc. Spíš bych se bál těch skulin (viz poslední fotka), kde se chtě nechtě bude držet voda...

Co se týče špinění, tak měsíčně najedu kolem 2000km, většinu po dálnicích a nevšiml jsme si, že by byl nějaký problém se špiněním klik, ale možná mi to jen nevadí :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...